Şimdi Ara

MSI GE75 vs Monster v19.5

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bir konuda danışmak istiyorum zira az para dökmüyoruz malum.

Uzunca bir süredir para biriktiriyorum, 2070'li bir notebook almak için. Masaüstü toplama seçeneğim pek yok.

Bir yanda Monster'ın v19.5'i var, diğer yanda MSI'ın GE75 9SF'si var. Bu ikisinin işlemci ve ekran kartları aynı ve Monster hangi indirim döneminde olunduğuna göre 2-3 bin lira falan daha ucuz.

Asıl niyetim ileride harici ekran kartı bağlama imkanım olur düşüncesiyle thunderbolt 3 destekleyen, hatta ekranı gsync olan bir model bulmaktı fakat bulamadım. Nedense 9. nesil işlemci kullanan yeni modellerde bu özellikler kaybolmuş.

O paraya asıl şunu al diyen arkadaşlar olursa o görüşlere de açığım.

Yorumlarınızı tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

• Hocam bu seviyede fazla seçeneğin fazla yok gibi. Donanımsal olarak her iki modelde aynı özelliklere sahip. Ama Msi kalite + tasarım olarak bir tık daha yukarıda. Hepsiburada indirimleri ile daha uygun fiyata alırsın.

https://www.hepsiburada.com/msi-ge75-raider-9sf-404xtr-intel-core-i7-9750h-16gb-1tb-256gb-ssd-rtx2070-freedos-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000JP1IF?magaza=Hepsiburada

Alternatif olarak GE75'in bir üzerinde 2080'li modeller var ama bütçe 20K'ya dayanıyor.

https://www.hepsiburada.com/msi-ge75-raider-9sf-404xtr-intel-core-i7-9750h-16gb-1tb-256gb-ssd-rtx2070-freedos-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000JP1IF?magaza=Hepsiburada

• MasTeRfalcon kullanıcısına yanıt
    Haklısın. Biraz indirim bekleyelim.

2080'i de düşündüm de, fiyatın çok artmasının yanında iki konu var, hem 9. nesil işlemciler henüz bir seçenek olarak yok, hem de 1080p ekran için 2080 biraz overkill olur gibime geliyor. Uzmanı değilim tabi.
  • ramsestr R kullanıcısına yanıt
    monstera bulaşma
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzgurKns -- 29 Haziran 2019; 12:3:31 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.