Şimdi Ara

MSI GE72VR 7RF Apache Pro & XPG Spectrix S40G SSD Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Msi ge72vr 7rf apache pro notebook kullanıyorum sanırım 1 yıldan biraz fazla oldu alalı. İçerisinde 256GB M.2 samsung PM871a serisi ssd vardı.
    Elime sıfır adata xpg spectrix s40g ssd geçince okuma/yazma hızlarının yüksekliğinden dolayı bir upgrade işlemine kalkıştım.
    Fakat sistem bu yeni ssd'yi tanımadı. Bundan dolayı bir kaç yabancı kaynaktan araştırma yaptım. Bios ve ec firmware'ünü güncelledim. Buna rağmen ssd'yi görmüyor.

Notebook özellikleri :https://www.msi.com/Laptop/GE72VR-7RF-Apache-Pro/Specification

MSI GE72VR 7RF Apache Pro & XPG Spectrix S40G SSD Problemi MSI GE72VR 7RF Apache Pro & XPG Spectrix S40G SSD Problemi MSI GE72VR 7RF Apache Pro & XPG Spectrix S40G SSD Problemi MSI GE72VR 7RF Apache Pro & XPG Spectrix S40G SSD Problemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiLgiSeaRcheR -- 29 Aralık 2019; 18:14:26 >

• Hocam birisi M2 Sata, diğeri M2 NVMe. Farklı tarz ürünler yani, tanımaması normal. Bilgisayarda NVMe yuvası varsa oraya takın yeni aldığınızı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: V1CT0RY

Hocam birisi M2 Sata, diğeri M2 NVMe. Farklı tarz ürünler yani, tanımaması normal. Bilgisayarda NVMe yuvası varsa oraya takın yeni aldığınızı.
    Bilgisayarda tek m2 slotu var fakat hem msi'ın sitesinde hem de eklediğim resimlerde göründüğü gibi pci-e gen.3 yani nvme desteği var. M2 combo slot yani anladığım kadarıyla hem sata m2 hem de pci m2 destekliyor.
    Bence bunun bir ayarı modu yöntemi bir şeyi var da çözemedim. Olmadı sabaha servispointi arayayım bir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiLgiSeaRcheR

Bilgisayarda tek m2 slotu var fakat hem msi'ın sitesinde hem de eklediğim resimlerde göründüğü gibi pci-e gen.3 yani nvme desteği var. M2 combo slot yani anladığım kadarıyla hem sata m2 hem de pci m2 destekliyor.
    Bence bunun bir ayarı modu yöntemi bir şeyi var da çözemedim. Olmadı sabaha servispointi arayayım bir.

Alıntıları Göster
    Ne yaptınız hocam?
  • quote:

Ne yaptınız hocam?

Alıntıları Göster
    Hiç bir gelişme olmadı hocam tek çare ssd'yi test etmek belki de ssd de bir sorun vardır bilemiyorum ama test etme imkanım da yok şu an başka bir pc yok elimde.

Ankara Çankaya taraflarında nvme m2 ssd'mi takıp çalışıp çalışmadığını denemek için yardıma ihtiyacım var. Varsa yakın civarda bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim. Dikmende oturuyorum.
  • quote:

Hiç bir gelişme olmadı hocam tek çare ssd'yi test etmek belki de ssd de bir sorun vardır bilemiyorum ama test etme imkanım da yok şu an başka bir pc yok elimde.

Ankara Çankaya taraflarında nvme m2 ssd'mi takıp çalışıp çalışmadığını denemek için yardıma ihtiyacım var. Varsa yakın civarda bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim. Dikmende oturuyorum.

Alıntıları Göster
    Yıldız'dayım hocam ama elimde bilgisayar yok :) Sistemim olsa seve seve misafir ederdim sizi.
  • quote:

Yıldız'dayım hocam ama elimde bilgisayar yok :) Sistemim olsa seve seve misafir ederdim sizi.

Alıntıları Göster
    Hocam arkadaşa bir tane asus tuf gaming notebook sipariş etmiştim. O geldi bugün kurulumuna başlamadan önce arka kapağı söküp xpg ssd'mi denedim. Sonuç ssd sağlam

• quote:

Hocam arkadaşa bir tane asus tuf gaming notebook sipariş etmiştim. O geldi bugün kurulumuna başlamadan önce arka kapağı söküp xpg ssd'mi denedim. Sonuç ssd sağlam

Alıntıları Göster
    Senin Dizüstü yuvası desteklemiyor hocam o halde, ya da BIOS ayarlarını yapamadın tam.

• quote:

Senin Dizüstü yuvası desteklemiyor hocam o halde, ya da BIOS ayarlarını yapamadın tam.

Alıntıları Göster
    Msi global forumunda da yazmıştım biri demiş ki ec reset butonu vardır. Onu kullanarak resetlemen gerekiyor. Bakalım akşam bir açıp deneyeyim. Açıkcası nedir nasıl bir reset tuşudur nerededir bilemiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.