Şimdi Ara

Msı ge70 2pc şarj kesme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, öncelikle daha önce hiç formlarda yazmadığım için hatam Olursa affedin. Başka sitelerde de yardım isteyeceğim yazımı gördüğünüz yerde cevap yazarak bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yazım uzun olacak ama yardımıza ihtiyacım var. lütfen sabırla okuyun. ilginiz için şimdiden teşşekkür ederim

MSI GE70 2PC-087XTR Apache laptop kullanıyorum. laptop boşta fareyi hareket ettiriken de dahil olmak üzere aşırı derecede kasıyor ve açılması 5 dk gibi bir süre tutuyordu. kontrol ettiğimde cpu sıcaklığı minimum 60 derece maksimum 98 derecelerdeydi sürekli tamirciye götürdüm ama düzelme olmadı.arıza sebebiyle hiç bir şekilde laptopu kullanamıyordum kasma , laptobun açılması 5 dk sürmesi v.b sorunlar oluyordü. en sonunda zamanı fark etmeksizin ; oyunda,boşta,internette veya cpu,gpu sıcaklığı yüksek veya normal değerlerde, şarj cihazı sıcak yada soğukken şarj kesmeye başladı. laptopa elektrik bi geliyor bi gelmiyor ve bu olay 1 saniye gibi kısa aralıklı olarak durmadan devam ediyor. şarj aletini çıkarıp takmam bazen işe yarıyor bazen yaramıyor. işe yaradığı zamanda maksimum 5 dk civarında problem olmuyordu. garantisi bittiği için servise gönderemiyorum. bilgi almak için servise sordum 750 dolar artı kdv fiyat çıkar dediler. tamir için 3 farklı yere götürdüm alırken kontrol ediyorum bir problem yok fakat evde maksimum 1 saat sonra aynı hata tekrar başlıyor. daha önce tamir ettirdiğim yere tekrar götürdüm hepsinde de ama orda problem yokken evde tekrar başlıyor. ilk götürdüğüm yerde şarj aletinde problem var tamir edildi dendi .bir kaç saat idare etti sonrasında yine devam etti. ikinci götürdüğüm yerde, Lapropta kısa devre var ayrıca soğutma problemi vardı sorunlar giderildi ayrıca termal macunlarda yenilendi dendi yine aynı şekilde bir kaç saat devam etti.fakat bu sefer daha önce olamayan bişey oldu ve bir kaç saatin ardında laptopta yazılarda çözünürlük problemi olmaya başladı. ve rastgele zamanlarda ; açılırken, açıldıktan saniyeler sonra , açıldıktan 30 dk sonra bazende saatler sonra 3 farklı mavi ekran hatası verip yeniden başlıyordu ve bu döngü devam ediyordu. mavi ekran hataları:Driver Power State Failure, VIDEO DXGKRNL FATAL ERROR , Thread stuck in device . aygıt yöneticisinde harici ekran kartı görünmüyordu. bazı zamanlarda ekran kartı görünüyordu ama sarı ünlem işareti vardı.nvidia geforce ile driverları güncellemek istedim en son sürümü kullanıyorsunuz yazdı . laptopu yeniden başlattım nvidia ile takrar güncellemek istedim bu seferde Grafik Sürücüsüyle Uyumlu Donanım Bulunamadı tarzında bir uyarı verdi.ddu ile driverları sildim nvidia ile tekrar güncellemek istedim aynı hata devam etti. bi kaç gün kullandım sonrasında laptop yine aşırı kasmaya başladı fare hareket edemez oldu boşta cpu ve disk %100 kullanılıyordu ve laptop sonkez kapandı açılmadı. tekrar tamire gittim . en son gittiğim yerde beslemede ve elektrik aksamlarında birden fazla yerde arıza olduğu ayrıca ekran kartıda bu kısa devreden etkilenmiş olduğu söylendi . ekran kartı stres testinde laptop birden kapanıyordu. elektrik arızası giderildi ekran kartı tamamen değişti.fakat yine 1 kaç saatinden ardından şarj kesme problemi başladı. cpu sıcaklığı minimum 45 maksimum 98 lere çıkıyor orlama 60 derece oluyor. ama bu sefer hiçbir kasma olayı olmadı.Yukarda yazmayı unuttum Şarj cihazı da aşırı derecede el yakacak kadar Isınıyor.

Bu sorunları yaşadığım süreç içerisinde şarj cihazı, pil, ekran kartı değişti ama çözüm olmadı aklıma evdeki prizde sıkıntı olabileceği geldi ama her yerde denedim sonuç aynı.

artık çaresiz kaldım bir yol gösterebilecek biri var mı ? maddi durumum iyi olmadığı için laptop alma imkanımda yok. zamanında varımı yoğumu vermiştim buna elimdekine sahip çıkmam lazım

MSI GE70 2PC-087XTR Apache

İşlemci Intel Core i5 4200H 2.8GHz / 3.4GHz

RAM 8GB

Hard Disk1TB

Ekran 17.3"

Çözünürlük 1920 x 1080

Ekran Kartı GTX850M 2GB

HDD 7200 RPM

Saygılarımla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Simdi benim pek bir bilgim yok ama buna benzer bir durum benim arkadasimdada var oda güç kaybı yaşıyor sürekli olarak birde bataryası bozuk olduğundan kapanıp açılıyor sürekli kasmadı lol gibi 1 oyunda bile çok oluyor en baba 20 fps alıyor ona bir sordum dediki bilgisayarı eskisi kadar güçlü digildir birşey açtığı zaman bilgisayarın müsade ettiği gücün üstüne çıkıyordur anlık olarak oda ana kart yada hard disk yanmasın die gücü kesiyordur dedi o bilgisayarın ful değişmesi lazimmis bukadar tamire vermek yerine keşke yeni pc alsaydın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa.png -- 18 Kasım 2019; 3:25:57 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cevabınız için çok teşekkür ederim. malesef Laptop fiyatları uçtuğu için alma şansım yok. Çare bulamazsam Laptop çöp o zaman.

• Daha yeni aklıma geldi hiç laptop un monitörü ısınıyor mu eğer ısınıyorsa kasma monitörden kaynaklanıyor olabilir çünkü cpu falanda ideal aslında
    Başka Bi takabilicegin ekran var sa tak öyle bak kasma sorunu gidebilir ama şarj konusunu bilemiyicem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yok hayır ekranda ısınma yok. Ama şöyle bişey var pilde gpu stres Testi yapınca Laptop kapanıyor. Gaming Laptop olduğu için çok güç tüketiyor pilde bunu karşılamıyor olabilir.ama bi yandan da bu sorunu araştırırken internette bazı gpu elektronik devrelerinde (sanırım kondansatör) normalde olmayan ama zorlanma altında kaçak akım olabileceği de yazıyor. Ama böyle bişey olsa gittiğim tamircilerden en azından biri bunu fark ederdi diye düşünüyorum.

• Ayrıca bu yaşadığım sorunlar tamirden alırken, her seferinde kontrol ettiğimde giderilmiş oluyor ama evde 1 kaç saat kullanınca tekrar baş gösteriyor.

• Yorumunuz için teşekkür ederim ancak kayseride yaşıyorum. Herhangi bir sıkıntı olması durumunda tekrar gelme imkanım yok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.