Şimdi Ara

MSI GE62-6QC-065TR APACHE CORE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
2.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.vatanbilgisayar.com/msi-ge62-apache-core-i7-6700hq-26ghz-16gb-128gb-ssd-1tb-156-gtx960m-w10.html

Bu model hakkında bilgi almak istiyordum kullananlar memnun mudur. Bir de core ve pro arasındaki farkı bulamadım.

Bu model indirimde şuan fiyat olarakta kıyaslarsanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• SirDeschain S kullanıcısına yanıt
    pro nun bundan tek farkı klavyesi renkli istediğin renk yapabiliyorsun bunda sadece beyaz
  • Teşekkürler hocam benim için önemsiz bir fark.

bugün aldım laptopu hocam indirim olmasa alınmaz 5.800 falan ama indirim olduğu için düşünmeden aldım aynı özellikteki bilgisayarlar arasında kalite farkı ve özellikler olarak birinci sırada kasası magnezyum lityum alaşım ekran kartı zaten iyi 16gb ddr4 ram de cabası harika bir cihaz ve fan tuşunu klavyeye koymaları çok iyi ısındığı zaman açıyorsun her şey bitiyor buz gibi oluyor laptop ve dragon gaming center sayesinde her şeye kolaylıkla erişiyorsun ekran kartı veya sistem bilgileri olsun şiddetle almanı tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirDeschain

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-ge62-apache-core-i7-6700hq-26ghz-16gb-128gb-ssd-1tb-156-gtx960m-w10.html

Bu model hakkında bilgi almak istiyordum kullananlar memnun mudur. Bir de core ve pro arasındaki farkı bulamadım.

Bu model indirimde şuan fiyat olarakta kıyaslarsanız sevinirim.

Core derken intel core anlamında yazmışlar onu yanlış anlamışsın sen

• ben de hemen almayı düşünüyorum .ok cazip geldi asus n551vw düşünürken buna kaydım .
    ekranı uzmez gibi.
  • vercer2005 V kullanıcısına yanıt
    Vw'den neden vazgeçtiniz şuradakihttp://www.sadecenotebook.com/asus-n551vw-cn007t-pmu400990

Fiyat farkıyla 350 lira kar oluyor msi a göre asus'un ekran ve ses kalitesini de daha çok övüyorlar. Araştırmalarım sonucu asus'un daha stabil olduğunu gördüm asusa kayıcam gibi.

hocam birincisi msi oyun kasası, n551 oyun için dizayn edilmemiş tek fan ama bu oynatmaz demek değil tabi.
    IPS ekrandı, daha parlak net ekran msi a göre , 8 gb ram ddr4 idi asus
    msi ise ddr4 16 gb.
    msi kasa olarak metalimsi. alaşım kasa.
    msi in ses kalitesi de asus da iyi birşey diyemem.
    çift fan.
    w10lu usb type C de var msi da.
    birde msi vatanda satılıyor. sadecenotebook ne kadar güvenilir bilmiyorum ben.
    sonuç olarak ikisi de üzmez asus da msi da. asus un n11 fiyatı 4250 lira ben sadecenotebook dan almayacagım için benim için vatan daha güvenli geliyor. Ayrıca oyun laptopları hep daha hor kullanılacak laptoplar olmuştur ömrü uzun olur.
    unutmadan HDD msi da 7200 rpm , asus 5400 rpm
  • Asus n551vw takip ediyordum. Ancak Vatandaki kampanyadan sonra msi g62 6qc siparişi verdim. Ürün henüz elime ulaşmadı ama pişman olacağımı zannetmiyorum.

Msi g62 6qc ile asus n551vw arasındaki farkları şöyle yazayım malum 1 aydır araştırıyorum bu pcleri;

-Asusun ekranında ışık sızması var, ekran siyah olunca bariz belli oluyor.
    -Hoparlör kalitesinde Asus 1 basamak daha üstün. PC nin yanında bass aleti veriyorlar.
    -Asus tek fan msi ise fan hızını kendi ayarlayacağın çift fan mevcut.
    -Asus 8gb ram msi 16gb ram mevcut.
    -Msi Vatan gibi kaliteli yerden alıyorsun bu yüzden herhangi bir sorunda sorunsuz halledersin.
    -Asus'un wi-fi çekim problemi var msi de ise killer ethernet ile oyunlardaki ping değerlerinizi dengeler.
    -Asus hdd 5400 rpm msi 7200 rpm
  • tanbarisaydin36 T kullanıcısına yanıt
    Asus'un ekranında ışık sızması olsa da 4k ips panel kullanılmış msi'ın ekranı görenlerde hayal kırıklığı diye nitelendiriyorlar genelde.

• quote:

Orijinalden alıntı: SirDeschain

Asus'un ekranında ışık sızması olsa da 4k ips panel kullanılmış msi'ın ekranı görenlerde hayal kırıklığı diye nitelendiriyorlar genelde.

Asus n551vw modelinde ekran 4k değil sanırım full HD ekran mevcut. Yanılıyorda olabilirim.
  • tanbarisaydin36 T kullanıcısına yanıt
    Vatan'da satılanlar Full HD'ydi. 4k satıldığını hiç görmedim
  • Bunu tercih ederken render vs yapmayacaksanız (işlemci öncelikli) acayip pişman olursunuz peşin peşin diyeyim amaç oyunsa çok canınızı yakar gtx960m var makinede 5000 tl makinede oyun amaçlı alacaksanız gtx960m e talip olmamak lazım...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Hocam öyle bi yazdın ki makinede sorun var sandım eyvah diyecektim. MSI'ın Türkiye fiyatları yüksek maalesef. Amazondan 3750'ye aldım apache pro versiyonunu. İnşallah bir sıkıntı çıkmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: srenkenstein

Hocam öyle bi yazdın ki makinede sorun var sandım eyvah diyecektim. MSI'ın Türkiye fiyatları yüksek maalesef. Amazondan 3750'ye aldım apache pro versiyonunu. İnşallah bir sıkıntı çıkmaz

Sorun yoktur makinede bende ge62 2qf var amacım oyun o sebeple 6. nesil fln o kadarda yaygın değilken gtx970m tercih ettim amacı oyun olupta 6. nesil işlemci alıp gpuyu olağan düşüklükte tutarsan üzülürsün...

• quote:

Orijinalden alıntı: Storm Raider

quote:

Orijinalden alıntı: srenkenstein

Sorun yoktur makinede bende ge62 2qf var amacım oyun o sebeple 6. nesil fln o kadarda yaygın değilken gtx970m tercih ettim amacı oyun olupta 6. nesil işlemci alıp gpuyu olağan düşüklükte tutarsan üzülürsün...

Anladım hoca güle güle kullanın :)
  • Storm Raider kullanıcısına yanıt
    ancak ddr4 ram için 6. nesil işlemci şart. ddr4 ram ddr3 ramdan %25-30 oranında daha performanslı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanbarisaydin36

ancak ddr4 ram için 6. nesil işlemci şart. ddr4 ram ddr3 ramdan %25-30 oranında daha performanslı.

2016 da çıkan oyunları en iyi ihtimalle 960m low-medium açacak kaymağını yiyemeden gpu sıkıntısı çekeceksin tümleşik yapıda olduğu için değişmiyorda illa ddr4 ram skylake kullanmak istiyorsan paşa paşa 8000 tl yi gözden çıkar 4500-5000 e gelen skylake hayır sağlamıyor yani...

2015 in efsane sayılacak oyunlarına gözat hepsi low öedium gtx960m için 44-65 fps arası gpu olmadıkça işlemcinin önemi yok yüksek gpudan sonra işlemcinin önemi artıyor 960m yüksekle alakasız bir seviyede

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-960M.138006.0.html

Ben skylake işlemci kullanan insanı küçümsemiyorum dikkat edin tabikide işlemcinin iyiside önemlidir ama 6. nesil işlemciye gtx960m koymak para tuzağından başka bir şey değil linkte skylake işlemcili broadwell ve haswell işlemcili 960mlere bakın arada fps farkı

Dragon Ace İnquisition hige : ge62 2qd 33,4 / g515/2 33,4

Ben sadece gamer bir kullanıcının skylake alıp gtx960m e biat etmesine karşıyım işlemci bazlı çalışan alsın ama oyunda farkı çok olmayacak fakat işlemci parası gtx970m almaya yetiyor oda aynı oyunda 20-30fps demek...

Çok uzun oldu Ama genel olarak yazmış bulunduk hem çok düşünen var bu olayı ona göre alsın...

• Arkadaşlar bu modeli aldım vatandan.
    yeni kullanmaya başladım. yeni oyunları ve eski oyunları gayet rahat güzel açıyor.
    Arkadaşın dediği gibi gpu daha önemli cpudan oyun için ama çizdiği kötü tabloyu pek katılamıyorum.
    çok hassas olan zaten 8-9 bin tl verir oyun için sistem toplar.
    skylake in güç tarafında da artıları var ddr4ünde .
  • vercer2005 V kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Ekranı nasıl genelde panele biraz olumsuz yorumlar geliyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.