Şimdi Ara

MSI GE60-70 DONANIMSAL VE YAZILIMSAL SORUNLAR (ANA KONU) (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.280
Cevap
47
Favori
164.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LathspeLL

quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

quote:

Orijinalden alıntı: elano68

Peki bu forumda yayinlanan biosun aynisi miymis?

Onu bilmemizin bir yolu olamaz ki yükleyip görmeden diğerini. Adam ısrarla öyle olduğunu iddia etmiş, muhtemelen de öyledir ama nerden bilebilirsin, adam manyağın biri de olabilir. Artık bir önemi kalmadı.

Ben adamla yazıştım biraz daha, adam BIOS modlayan biri uzun zamandır, forumları falan var bilindik. MSI'ın 514'ü kendi istekleri üzerine yaptığını sonra onların FTP'lerinden çektiğini yazdı. 514'ü onlar siteye koyarmı bilmiyorum falan demişti.
    Artık önemi kalmadı tabi.

514'ü yükleyenler FAN probleminin olup olmadığını da kontrol etsin, onunda çözümüne bakalım.

Hangi fan probleminden bahsediyorsunuz? Şu aralıklarla %100'e çıkma ve susma sorunuysa bahsettiğiniz (bendeki sorun) o giderilmemiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dragonxxxx

quote:

Orijinalden alıntı: peterpunkk

Konuyu başından beri takip ediyorum çözüme kavuşsun bende msi alacağım, sırf şu biosu kafama taktıpımdan hafta sonu vatandan 2.257ye almadım ürünü. bu konuya emek veren uğraşan arkadaşlarada ayrıca teşekkür ediyorum.

senle aynıyız bende o yüzden almadım içim gidiyo valla

yok ben tiksin bu msi'dan şı modeli almayı düşünüyorum
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/qosmio-x875-q7380-toshiba-dunyasi-fiyatlari-kampanyali-laptoplar-en-ucuz-dizustu-bilgisayar-modelleri-firsatlari-notebook-taksit-avantajlari,37306.html#TabPanelStart

Ne dersiniz ? msi canımı yakacağa benziyor. 2.300 2.400 civarı msi buna veririm 600 fazla kafam rahat olur hemde daha iyi makina gibi yorumlarınızı bekliyorum olumlu yada olumsuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peterpunkk -- 2 Nisan 2013; 12:11:27 >

• quote:

quote:

quote:

Konuyu başından beri takip ediyorum çözüme kavuşsun bende msi alacağım, sırf şu biosu kafama taktıpımdan hafta sonu vatandan 2.257ye almadım ürünü. bu konuya emek veren uğraşan arkadaşlarada ayrıca teşekkür ediyorum.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/qosmio-x875-q7380-toshiba-dunyasi-fiyatlari-kampanyali-laptoplar-en-ucuz-dizustu-bilgisayar-modelleri-firsatlari-notebook-taksit-avantajlari,37306.html#TabPanelStart

Ne dersiniz ? msi canımı yakacağa benziyor. 2.300 2.400 civarı msi buna veririm 600 fazla kafam rahat olur hemde daha iyi makina gibi yorumlarınızı bekliyorum olumlu yada olumsuz.

Verebiliyosanız kesinlikle bu cihazı alın hocam, ben bu kadar indirime girdiğini bilmiyordum fiyat süper.

• quote:

quote:

quote:

valla şuanda yeni çıkan biosla sorun kalmıycak ümidindeyim zaten vatandakilerin sadece boost sorunu vardı oda yeni biosla gideriliyo ardaşlardan yüklenenler var genede sen bilirsin ama değmez bende o kadar paraya ürün güzel ona lafım yok ama genede sen bilirsin ben önümüzdeki hafta gitcem vatana işte hayırlısı artık

• quote:

quote:

quote:

quote:

Onu bilmemizin bir yolu olamaz ki yükleyip görmeden diğerini. Adam ısrarla öyle olduğunu iddia etmiş, muhtemelen de öyledir ama nerden bilebilirsin, adam manyağın biri de olabilir. Artık bir önemi kalmadı.

Ben adamla yazıştım biraz daha, adam BIOS modlayan biri uzun zamandır, forumları falan var bilindik. MSI'ın 514'ü kendi istekleri üzerine yaptığını sonra onların FTP'lerinden çektiğini yazdı. 514'ü onlar siteye koyarmı bilmiyorum falan demişti.

514'ü yükleyenler FAN probleminin olup olmadığını da kontrol etsin, onunda çözümüne bakalım.

Hangi fan probleminden bahsediyorsunuz? Şu aralıklarla %100'e çıkma ve susma sorunuysa bahsettiğiniz (bendeki sorun) o giderilmemiş.

Evet evet, fanın %100'e çıkıp tekrar durması olayı.
    OK, I'm on it. :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

vatandakilerde fan sorunu varmı acaba ?

• Valla benim GE60'ı pazar siparişini verdim, hala yollamadılar, yollasalar problemlerine bakacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kltrTekNiKCi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kltrTekNiKCi

Arkadaşlar benide ekleyin msi ge60 453 tr boost 835 mhz.

Almayı düşünen arkadaşlar varsa benim görüşüm boost sorunu olmasına rağmen bilgisayar 4 4 lük . Bi Win 8 i pek sevmedim onunda bilgisayarla çok bi alakası yok. Kasa yapısı asusa göre düşük tabi ama bence kırılacak gibi de değil gayet güzel. Burda bi arkadaşa sormuştum bu sorun olmasına rağmen alınırmı diye kesinlikle alınır tabi dedi bana o arkadaşa da çok teşekkür ederim. Bu biraz şans işi 3 ay kararsız kaldım keşke en baştan alsaymışım.

yeni bios yayınlandı onu yükleyince muhtemelen hiç sorunun kalmıycak

Valla çok şaşırdım hiç beklemiyordum. Şu bios güncellemesini iyice araştırdıktan sonra kuracam. Bide 950 mhz performansını görelim ya. Çok merak ediyorum :D

bakalım yükleyen arkadaşlar olursa onalrında görüşünü alarak bizde yüklüycez

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar burada açıkladık, artık o sorunun da çözümü var her ne kadar kalıcı olmasa da, böyle defektif fan çalışmasına sahip olanlar uygulayabilir.

RW everything Portable diye bir program var, ne işe yaradığını ne yaptığını hiç anlamadım ama ordaki adam yazmış sanırım bu programı. Programı indiriyorsunuz, exe uzantılı olan dosyayı çalıştırdığınızda program çalışıyor, kurmaya gerek yok. Çalıştıktan sonra üstteki menüden Access'ten Embeded Control'e giriyorsunuz, üstten 7. satırın 3. değerini (29 yazan) çift tıklayarak 2B, 2C ya da 30 yapıyorsunuz(hangisinde sizin fanınız normal çalışmaya başlıyorsa. Ve ilginç şekilde fan sabit bir devirde ve düzgün çalışmaya başlıyor. Lakin bu geçici oluyor, eğer bilgisayarı o anda prizden çıkarırsanız ya da prize takarsanız fan tekrar sapıyıyor, bilgisayar uyku konumuna geçerse ya da kapatıp açarsa aynı işlemi tekrarlamanız gerekiyor. Baya bişey yazmış o adam, yeni bir program üzerinde çalışıyomuş, fan hızlarını kontrol edebileceğimiz. Adam bir de SCM ya da S-bar'ı suçluyor bu olayda ama tam netleşmiş değil, test etmemiz lazım. Bu program, fanın en düşük hızını ayarlıyor yani yüksekten düşüğe 30, 2C, 2B, 2A ve 29 diye sıralanıyor, ben en düşük 2B yaptığım zaman bu sorunla karşılaşmıyorum. 2a ve 29'da sorun yeniden ortaya çıkıyor ve fan manyak gibi açlışıyor. Videodaki adamın anlattığına göre bizim fanlar bu en düşük değerde çalışamıyormuş, anakrtın ısı algılama sistemi fanın kapandığını zannedip yeniden %100 hıza çıkarıyormuş, böyle bir teorimiz var. Bu yüzden biz de fan hızını olabildiğince az bir şekilde yükseltiyoruz ve bu manyakça çalışma olayı da son buluyor.

YAZDIKLARIMI DÜZENLEDİM YENİDEN OKUYUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Curimo -- 2 Nisan 2013; 12:34:12 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar burada açıkladık, artık o sorunun da çözümü var her ne kadar kalıcı olmasa da, böyle defektif fan çalışmasına sahip olanlar uygulayabilir.

RW everything Portable diye bir program var, ne işe yaradığını ne yaptığını hiç anlamadım ama ordaki adam yazmış sanırım bu programı. Programı indiriyorsunuz, exe uzantılı olan dosyayı çalıştırdığınızda program çalışıyor, kurmaya gerek yok. Çalıştıktan sonra üstteki menüden Access'ten Embeded Control'e giriyorsunuz, üstten 7. satırın 3. değerini (29 yazan) çift tıklayarak 30 yapıyorsunuz ve ilginç şekilde fan sabit bir devirde ve düzgün çalışmaya başlıyor. Lakin bu geçici oluyor, eğer bilgisayarı o anda prizden çıkarırsanız ya da prize takarsanız fan tekrar sapıyıyor, bilgisayar uyku konumuna geçerse ya da kapatıp açarsa aynı işlemi tekrarlamanız gerekiyor. Baya bişey yazmış o adam, yeni bir program üzerinde çalışıyomuş, fan hızlarını kontrol edebileceğimiz. Adam bir de SCM ya da S-bar'ı suçluyor bu olayda ama tam netleşmiş değil, test etmemiz lazım.

950 mhz in oyunlarda etkisi ne oldu ?

• quote:

Valla benim GE60'ı pazar siparişini verdim, hala yollamadılar, yollasalar problemlerine bakacağım.

nerden aldın ?
  • Vatan'dan aldım %30 indirimle.
  • quote:

Vatan'dan aldım %30 indirimle.

usta hata yapmışın keşke gidip kendin alsaydın vatanın internet alışverişini kimse tavsiye etmiyo ben gidip haftasonu kendim alcam işalah 2257 tl düşüyo
  • Hocam cidden bende mağazadan alacaktım, 2 sokak aşağıda Vatan var, aradım sordum, stok'larda da vardı, ama internetten verdim salak gibi :D.

Ben Vatan'dan sorun yaşamadım genelde, 5 ürün sipariş ettim şuana kadar, 4'ü Topkapı'dan gönderilmişti ve 1-2 günde gelmişti, bunun gönderi yeri Mersin gözüküyor pff.
  • quote:

Hocam cidden bende mağazadan alacaktım, 2 sokak aşağıda Vatan var, aradım sordum, stok'larda da vardı, ama internetten verdim salak gibi :D.

Ben Vatan'dan sorun yaşamadım genelde, 5 ürün sipariş ettim şuana kadar, 4'ü Topkapı'dan gönderilmişti ve 1-2 günde gelmişti, bunun gönderi yeri Mersin gözüküyor pff.

gelirya takma kafana
  • MSI forumlarında Ghost BIOS'u denemeye kalkmış ama henüz başaramamış flash'lamayı, ama henüz flash için usb disk'i ayarlayamamış anladığım kadarıyla.
  • Toshibadan vazgeçtik istanbul bilişim garanti veriyormuş toshiba değil, biraz araştırdım istanbul bilişim teknik servisindne çok şikayet eden var, bios beklemeye devam edicem anlaşılan bir de şu fan sorunu çıktı canım dahada sıkıldı :/

Aslında boost ve fan sorunu hıc yaşamamıs arkadaşlar var, mesela bios değişmeden 935 i görebilen ve fan sorunu yaşamayan arkadaşlar nerelerden alışveriş yaptılar ve ne zaman yaptılar söyleseler bizde faydalansak :)
  • quote:

Toshibadan vazgeçtik istanbul bilişim garanti veriyormuş toshiba değil, biraz araştırdım istanbul bilişim teknik servisindne çok şikayet eden var, bios beklemeye devam edicem anlaşılan bir de şu fan sorunu çıktı canım dahada sıkıldı :/

Aslında boost ve fan sorunu hıc yaşamamıs arkadaşlar var, mesela bios değişmeden 935 i görebilen ve fan sorunu yaşamayan arkadaşlar nerelerden alışveriş yaptılar ve ne zaman yaptılar söyleseler bizde faydalansak :)

vatandakilerde sadece boost sorunu var oda zaten biosla düzelir
  • quote:

MSI forumlarında Ghost BIOS'u denemeye kalkmış ama henüz başaramamış flash'lamayı, ama henüz flash için usb disk'i ayarlayamamış anladığım kadarıyla.

bu biosu nası yüklüycez ayrıntılı bi anlatım olsa süper olur
  • Biosu bir türlü flaslayamadım. ''Problem opening file for reading'' diye hata veriyor.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.