Şimdi Ara

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU) (1010. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.404
Cevap
167
Favori
833.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10081009101010111012
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam full ayarlarda, resolution scale 100 iken tabi, oynadığınız oyunlarda aldığınız fpsleri söyleyebilir misiniz acaba?
    Uygun olduğunuz bir zaman yazabilirseniz size zahmet, çünkü i7 8750h, hani gerçekten güçlü bir işlemci, dar boğaz yapmamalı diye düşünüyor insan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdsaz

Hocam full ayarlarda, resolution scale 100 iken tabi, oynadığınız oyunlarda aldığınız fpsleri söyleyebilir misiniz acaba?
    Uygun olduğunuz bir zaman yazabilirseniz size zahmet, çünkü i7 8750h, hani gerçekten güçlü bir işlemci, dar boğaz yapmamalı diye düşünüyor insan.
    bende pubg yok.
    assassins creed origins 60-70 arası (son güncelleme sonrası 40 lara düştü oyundan kaynaklı bir sorun heralde)
    rise of the tomb raider 70 civarı
    ghost recon wildlands 80 civarı
    battlefield 1 100 ün altına düşmüyor.
    far cry 5 80-90 civarı

hepsini olabilecek en yüksek ayarlarda oynuyorum. msaa da açık. şimdilik oynadıklarım bunlar.
  • Hocam değerler çok güzel.
    Genel olarak bir şikayetiniz var mı kullandığınız süre içinde?
  • quote:

Hocam değerler çok güzel.
    Genel olarak bir şikayetiniz var mı kullandığınız süre içinde?
    işlemci ara sıra termal throttling e giriyordu. voltajını biraz düşürünce o sorun da düzeldi. başka bir sıkıntım olmadı şimdiye kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 1 Haziran 2018; 0:10:8 >
  • Oyunların işlemci ve ekran kartı üzerindeki yüklerine bakmadım.
    League Of Legendsi full ayarda , +200fps ile sorunsuz oynuyorum, makina extra soğutmaya gerek duymuyor fan rpm i arttırmıyor.
    Pubg, evet optimizasyonu sıkıntılı , bir çok hilecinin bulunduğu ve diğer oyunların aksine yüksek grafik kalitesi değil düşük grafik kalitesinde oynamanın daha avantajlı olduğu bir oyun. 1-2 high ayar dışında hepsi en düşükte. Oyunun optimizasyonu öyle sorunlu ki oyun açılıp daha "ready" e bile tıklayamadan ve bilgisayar buz gibi iken direk max fan hızında çalışıyor cihaz. Ama oyunda herhangi bir kasma olmadan +100-150 fps arasında oynuyorum.
    Güzel makine tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi major24 -- 1 Haziran 2018; 3:35:50 >
  • Hocam o tam ne demek oluyor acaba? Isıdan dolayı performans kaybı falan mı?
  • quote:

Hocam o tam ne demek oluyor acaba? Isıdan dolayı performans kaybı falan mı?
    Aşırı ısınınca frekansını düşürüyor yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pubg oynayanlar renk ayarlarini yazabilirmi acaba
    ne yaptiysam duzgun bir kontrast bir gorus yakalayamadim.

twitch ten yayincilari izliyorum yayindan gelen renkler cok daha guzel berrak adamlar net gozukuyor

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Artık 1050ti Makinaya bu para verilmez hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gsserhat

Artık 1050ti Makinaya bu para verilmez hocam.
    Peki tavsiye var mı hocam?

Ya da kriter ne olmalı?

O hatayı ben yaptım. i7 7700HQ 32 GB 1TB + 128GB SSD SSD GTX1050Ti 17" MSI aldım 7 ay önce.5850 tl'ye (bu gönderdiğinizden daha dolu modeldi.) 3 ay kullanıp biraz zararına sattım. 1 aylık iikinci el asus gl502ve dm032 aldım. ram ve hdd takviyesi yaptım. neredeyse 2000 lira arda kaldı.

Şimdi için konuşuyorum. Spesifik model tavsiyem yok malesef. Sadece bütçesel olarak yorum yapabilirim. 6000 lira veriyosanız en azından makinada 16 gb 256 ssd ve 1060 kart olsun.

Saygılar
  • quote:

O hatayı ben yaptım. i7 7700HQ 32 GB 1TB + 128GB SSD SSD GTX1050Ti 17" MSI aldım 7 ay önce.5850 tl'ye (bu gönderdiğinizden daha dolu modeldi.) 3 ay kullanıp biraz zararına sattım. 1 aylık iikinci el asus gl502ve dm032 aldım. ram ve hdd takviyesi yaptım. neredeyse 2000 lira arda kaldı.

Şimdi için konuşuyorum. Spesifik model tavsiyem yok malesef. Sadece bütçesel olarak yorum yapabilirim. 6000 lira veriyosanız en azından makinada 16 gb 256 ssd ve 1060 kart olsun.

Saygılar
    Hmm...

Hocam aslında dediginizi düşünmedim değil ama işte indirim falan olduğunu görüp bide bugün son gün yazınca GE serisi iyi denildiği için bunu secmistim. Ama ekran kartı gözüyle baktığımızda dediginiz çok doğru..

Peki Asus ile arasında donanım olarak fark olmasına rağmen neden MSI sattınız? Hangi serisiydi ayrıca?

Son olarak Asus tan memnun musunuz?

Acil para ihtiyacım vardı. Sattık mecbur. MSI GE 72 7RE 0235XTR vardı. Sonra görece uygun bi ilan yakaladım Asusu aldım. O da 1050ti. NE fark var derseniz 17 inç kaliteli panelden 15.6 dandik panele geçtim. Diğer özelliklerin eksikliğini hissetmiyorum.
  • quote:

Acil para ihtiyacım vardı. Sattık mecbur. MSI GE 72 7RE 0235XTR vardı. Sonra görece uygun bi ilan yakaladım Asusu aldım. O da 1050ti. NE fark var derseniz 17 inç kaliteli panelden 15.6 dandik panele geçtim. Diğer özelliklerin eksikliğini hissetmiyorum.
    Yani siz normalde MSI da yaptığınız işlemleri oyunları vs Asus ta da pek tabii yapabiliyordunuz...?

Hem fazla açılmamış da olmadan...

Bi bakarım hocam Asus lara..

Ha bu arada sizdeki MSI IPS panel miydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akustik34 -- 8 Haziran 2018; 19:10:29 >
    Evet hiç bir eksikliğini hissetmiyorum msi da bulunan ekstra özelliklerin. ASUS'ta aynı işlemleri yapabiliyorum. Tek sıkıntı fps oyunlarında 120 hz ekran cok iyi oluyordu. Gözüm ona alışmış ilk 1 hafta sıkıntı çektim. 1 hafta sonra tekrar düşük hz li ekrana alıştım. Dünyanın sonu değil yani.

Sanırım panel IPS'ti.
  • quote:

Evet hiç bir eksikliğini hissetmiyorum msi da bulunan ekstra özelliklerin. ASUS'ta aynı işlemleri yapabiliyorum. Tek sıkıntı fps oyunlarında 120 hz ekran cok iyi oluyordu. Gözüm ona alışmış ilk 1 hafta sıkıntı çektim. 1 hafta sonra tekrar düşük hz li ekrana alıştım. Dünyanın sonu değil yani.

Sanırım panel IPS'ti.
    Anladım hocam.

Peki Asus'un soğutma sistemi nasıl? Çift fan bulunuyor mu?

Oynadığınız oyunlardaki fps değerleri nasıl ayrıca..?
  • Arkadaşlar benim bilgisayarımda bir sıkıntı mı var çözemiyorum gerçekten kırmamak için kendimi zor tutuyorum . HER ŞEYİ PAYLAŞIYORUM LÜTFEN BİRİNİZ BİR FİKİR VERSİN ELİMDE KALACAK ALET. GE72VR 7RF APACHE PRO için ;

Aldığım fps oyunu açtıntan sonra 10. dk da tam.

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU)

Oyun içi ayarlarım

Şu ısı değerlerine bakar mısınız şaka gibi? Bilgisayarı alalı 11 ay oldu. Macun olayını bilemiyorum yani.

Bu da nvdia ayarlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VV ABSTRAKT -- 10 Haziran 2018; 13:10:54 >

• Ge 72 2qc model bilgisayarımda fn+f5,f6,f7 ve f12 çalıştıramıyorum ama fn+f10 yapınca uçak moduna almada sıkıntı yaşamıyorum sizce neden bi çözümü var mı.Bİrde fanı turbo moduna alma tuşunun yanındaki tuşta sorunlu basınca herhalde drogon game center açılmasını sağlıyomuş açılmıyor sizde böyle sıkıntı var mı
  • selim-133 S kullanıcısına yanıt
    SCM uygulamasını indirdiğinizde o tuş kombinasyonlarını ve dragon kısayolunu kullanabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 10081009101010111012
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.