Şimdi Ara

MSI CX61 2OD-231XTR inceleme ve kullananlar (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
363
Cevap
12
Favori
39.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ekranı genel olarak başarılı buldum. Tabi fotolordan yola çıkarak konuşuyorum. Renkler yerinde gibi görünüyor.
    Fotoları çektiğiniz sırada ekranın ışığı maksimumdamıydı?
  • chips kullanıcısına yanıt
    Parlaklık Max. seviyede çekildi. Oda aydınlatması iyi değil tek ampul tasarruflu 18w osram var.
    Sonradan pişman olmak istemiyorsan yakından incelemeni tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: low

Parlaklık Max. seviyede çekildi. Oda aydınlatması iyi değil tek ampul tasarruflu 18w osram var.
    Sonradan pişman olmak istemiyorsan yakından incelemeni tavsiye ederim.

Ah buradaki tekno marketlerde olsa, forumlarda bu kadar araştırmayacağım. Dİrekt gidip bakıp karar vereceğim ama yok işte
    Valla hocam makine böyle böyle fiyatıda belli geriye sadece yakından göz atmak kalıyor yada direk satın alacaksın :)
  • low kullanıcısına yanıt
    Sanırım alıcam. 2700 parayı GE70 e vermeyim şimdi diyorum. Bir de ssd alırım, ekstra performans olur. Varmı ssd için tavsiyeniz, yani marka model. Bir de 64 gb yeter mi işletim sistemi için. Optik sürücüyü çıkarıp ssd takayım diyorum. Üstündeki hdd depolama birimi olur. Tabi optik sürücüyü çıkarmak garantiyi bozmuyorsa.
    SSD olarak ben İntel 335 180gb kullanıyorum. Performans açısından pek başarılı bir model değil fakat fiyat açısından uygun olması ve 180gb gibi özellikleri için tercih ettim.
    Neden performans düşük?
    -Okuma yazma testlerinde Yazma 250-270MB civarı Max. Okuma 420MB Max.
    - Okuma 500-450 Yazma dediği halde çıkan sonuçlar ilginç Fakat ince bir ayrıntı kutusunda okuma yazma değerleri verilmemiş
    Performans için SSD istersen Sandisk markasını tercih etmeni tavsiye ederim.

Not:. İntel 335 180GB nin ufak bir test vidyo var Asus K55DR notebook'un da çekmiştim onu inceleyebilirsin.
    http://www.youtube.com/watch?v=URSXIVOmBNE
  • Kullanıyorum gayet iyi bir bilgisayar ama ben 1730 tl almıştım
  • -TheTimeLord- kullanıcısına yanıt
    Hayırlı Olsun.
  • Ben de bugün siparişini verdim, yarın elimde. Teknosa da satılan Exper le çok arasında kaldım aslında. Exper in işlemcisi 3630qm di, 4702 ile kafa kafaya sayılır. Fiyatı çok iyiydi 1.400 e geliyordu ama biraz daha evladiyelik olsun diye son karar MSI oldu.

Windows 8 gözüme pek hoş gelmediği için Win 7 den devam edeyim diyorum, siz nasıl yaptınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: charnel

Ben de bugün siparişini verdim, yarın elimde. Teknosa da satılan Exper le çok arasında kaldım aslında. Exper in işlemcisi 3630qm di, 4702 ile kafa kafaya sayılır. Fiyatı çok iyiydi 1.400 e geliyordu ama biraz daha evladiyelik olsun diye son karar MSI oldu.

Windows 8 gözüme pek hoş gelmediği için Win 7 den devam edeyim diyorum, siz nasıl yaptınız?

ben Windows 7 ultimate 64bit yükledim sonra virüs kapptı galiba bilgisayar yavaşladı bende Windows 8.1 enterprise yükledim bnce w8 yüklemelisin performans olarak da daha iyi hem görünüm olarakda ve kullanım klavuzunda w8 e göre anlatılıyor ayarlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -TheTimeLord- -- 20 Ocak 2014; 23:04:37 >
  • low kullanıcısına yanıt
    W8x64 kurdum sorun düzeldi sıkıntı işletim sistemiymiş bu seferde üstteki kısayol tuşlarını kullanamıyorum onun nasıl çözerim.

Edit:Sorun kalmadı hallettim bu konuda sıkıntı yaşayan arkadaşlara yardımcı olabılırim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahce58 -- 21 Ocak 2014; 12:04:33 >
  • charnel kullanıcısına yanıt
    Mekanik disk kullanacaksan Windows 8.1 SSD disk kullanacaksan paşa gönlün ne isterse ona göre windows kur.
    Eski tip oyun veya program kullanıyorsan Windows 7 tercih etmen daha mantıklı aslında burdaki durum sistemden bekletilerin neyse ona göre tercih yapman doğru olacaktır.
  • bahce58 kullanıcısına yanıt
    Sorun ve çözümü burdan yazarsan problem yaşayan veya ileride yaşacak arkadaşlara yardımcı olursun.
  • Bahce58 arkadaşım bende dün akşam itibari ile aldım bilgisayarımı ama senin yaşadığın üst tuş sorunu bende de var w8 kurdum pc yi ama sorunu çözemedim bi el atarmıyız
  • Eger driver yuklu olupta calısmıyorsa cozum yolu olarak= denetim masası/yönetimsel araçlar/İnsan arabarim aygıtı erişimi açtıktan sonra baslangıc turunu otomatik yapıyoruz
    Driver yüklü değilse şurdan yükleyin sorun cozulecektırhttp://www.msi.com/service/download/utility-22237.html (avrupayı secersınız)
  • Windows 7 yi DVD den yüklemeyi becerebilen var mı?

Elimde 2 farklı sürüm vardı. 1 tanesini okumadı bile, diğerinde ise yükleme ekranına gelmeden bir ekranda takılı kaldı durdu.

Acaba BIOS taki UEFI ile ilgili bir sorun mu oluyor. Nasıl çözebilirim?
  • charnel kullanıcısına yanıt
    Ben w7 yukleyıp denemıstım daha sonra 8 e gectım ama usb den yuklemısıtm bır sıkıntı cıkmamıstı CDden denemedım hiç yukleme ekranına girip takılıyorsa cd yle alakalı bir sıkıntı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahce58 -- 24 Ocak 2014; 1:57:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahce58

W8x64 kurdum sorun düzeldi sıkıntı işletim sistemiymiş bu seferde üstteki kısayol tuşlarını kullanamıyorum onun nasıl çözerim.

Edit:Sorun kalmadı hallettim bu konuda sıkıntı yaşayan arkadaşlara yardımcı olabılırim.

Hangi sorun, bilgi verirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmszbLt

Bahce58 arkadaşım bende dün akşam itibari ile aldım bilgisayarımı ama senin yaşadığın üst tuş sorunu bende de var w8 kurdum pc yi ama sorunu çözemedim bi el atarmıyız

Üst tuş sorunu dediğiniz nedir?
    8.1 pro kurduktan sonra webteki videolarda donma sorunu ne yaptıysam olmadı.(Her birşey gunceldi)
    ikincisi bilgisayar durup dururken fan hzılı bı sekılde calısmaya baslıyordu w8 donduten sonra problem kalmadı.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.