Şimdi Ara

Msi Cx-640 ***Detaylı İnceleme***(Kullananlar) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
3
Favori
17.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MSI ile görüştüm windows 8 normal yollarla yüklenemiyor. Yükleyen arkadaş nasıl yükledi bilemiyorum. Başka bir yolu varsa paylaşırsanız sevinirim.
  • Kurulum esnasında harici monitor kullanarak kurabilen varmış ama soonradan laptop ekranına dönsen de driver yokmuş bu yüzden de düşük çözünürlükle çalışıyomuş. Okuduğum kadarıyla böyle. MSI çalışanı da hiç denemeyin başka sorunlar da çıkar demiş forumlarında.
  • Ben yükledim. USB den kurulum yaptım. Kurulum bittikten sonra ilk Bootda siyah ekran verdi. Onuda power tuşuna basıp sleep ekranına aldım. Tekrar sleep i pasif ettikten sonra kullanıcı tanımlamaya filan girdim. Ama burda dikkat edilmesi gereken msi verdiği son bios update i yapmış olmalısınız. Black screen ekran sorunu zaten Microsoft'un da çözüm aradığı genel bir sorun. O yüzden tamamen kurtulmak için bir çözüm bulunmuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. Hafta onu benim oğlan yarım çay bardağı kadar su döktü klavyeye. Bazı tuşlar çalışmıyor. Taviyeniz nedir?
  • hayırlı olsun alanlara
  • Kendisine Macos dahi yüklemiş biri olarak diyebilirim ki: En iyi Windows7 ile çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cat33

Merhabalar. Hafta onu benim oğlan yarım çay bardağı kadar su döktü klavyeye. Bazı tuşlar çalışmıyor. Taviyeniz nedir?

Selam.. Aynısı benim basımada geldi bende kola döktüm klavyeyi sökemedim klavye tuşları yapış yapış.. Şimdilik usb ile klavye kullanıyorum..

Laptopu tamamen söktüm geri taktım klavyeyi sökemedim, hoparlörlerin oldugu kısım çıkmıyor..

Yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: umitsizask

quote:

Merhabalar. Hafta onu benim oğlan yarım çay bardağı kadar su döktü klavyeye. Bazı tuşlar çalışmıyor. Taviyeniz nedir?

Selam.. Aynısı benim basımada geldi bende kola döktüm klavyeyi sökemedim klavye tuşları yapış yapış.. Şimdilik usb ile klavye kullanıyorum..

Laptopu tamamen söktüm geri taktım klavyeyi sökemedim, hoparlörlerin oldugu kısım çıkmıyor..

Ben de harici klavye kullanıyorum. Ama yaptıracağız artık. Vereceğiz 100-150 TL'yi...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: umitsizask

quote:

Ben de harici klavye kullanıyorum. Ama yaptıracağız artık. Vereceğiz 100-150 TL'yi...

fiyat aralıgı 2 sitede buldum 1.sihttp://www.dataservis.net/urun.php?id=211581-VZ-5166&U=MSI_CX640_CX640DX_Notebook_Klavye__Tu%FE_Tak%FDm%FD

2.sihttp://laptop.aktabilgisayar.com/klavye-2070-msi-cx640dx-659xtr-klavye-fiyati.html

• Beyler format attıktan sonra. Ekran kartını yükleyemiyorum. Hata veriyor. Google'da araştırıp bazı yabancı forumlarda benzer sorunlarla karşılaşanları gördüm ve şu linkteki çözümü denedim :http://forum.darkhardwa...wtopic.php?f=3&t=198886

Aynısını yaptım ama olmadı.

Driver sweeper ile olsn başka programlarla olsun sürücüleri iyice temizleyip tekrar denedim yine olmadı..

En güncel ve MSI'ın kendi sitesinden indirdiğim driverları denedim yine olmadı. Win7 64 bit bu arada işletim sistemi... Win8 yükledim onda da olmadı..

Intel'in IGP'si aktif değil. Hiçbir vga tam tanımlı değil. Yarın bi BIOS'a girip bakıcam şu an evde değilim ama benzer sorunu olupta çözen varsa veya fikri olan varsa paylaşabilir mi ?
    Paylaş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bugün bilgisayarcının birinden çıkma klavye buldum. FN işlevleri dışında uydu. Exper klavyesiymiş. 50 TL ödedim işçilik dahil. FN çalışıyor, ancak sıralaması uymuyor. Bunun dışında sıkıntı yok...
  • Tekrar selam arkadaşlar : )

Bios a password vermişiz yanlışlıkla. Resetlemenin bir yolu var mı acaba?
    bios pilini çıkarmak dışında bir fikir varsa sevinirim.
  • Merhabalar.. Değişik bir problemim var. Ve acil çozmem gerek. Normal bir şekilde youtube tan müzik dinlerken birden kopan zııııııııııı sesi ile bilgisayarım kilitlendi ctrl alt del e de tepki vermedi ve düğmeden kapattım. İlk acılısı yaklasık 15 dakika civarında oldu. masa üstünü gördükten sonra maus oynuyor fakat bir yere tıkladıgında tepki çok geç oluyor. Arada birde çekirdek ayıklama hatası diyor. Bilgisayarıma sağ tık 5 dakikada tepki buluyor. Kendinden geçti bi değişik oldu. Tam sınav zamanı bütün çizimlerim evraklarım masaüstünde kaldı. time stamp açmayı denedim açmıyor. Bir fikri olan varmı nasıl kurtulurum bu durumdan.
    3.5 ay önce Home premüum kurulu geldi servisten.
    En son kurduğum program Eset Smart sec. deneme sürümü 3 gün önce.
    windovsu kurtarmamın bir yolu varmıdır? Olay kısaca böyle daha önce hiç karşılaşmamıştım.

• selam bende birşey sormak istiyorum. geçen sene ram'lerden tekini yakmıştım. onu çıkarıp kullanmaya devam ettim fakat bilgisayar artık çok ağır çalışıyor. tekrar 2 gb bi ram taktırmak istiyorum. internetten bulabilir miyim? ve kendim takabilir miyim alırsam? ayrıca içindeki ram'in ne marka olduğunu nereden öğrenebilirim?
  • d
    quote:

Orijinalden alıntı: Aiko

selam bende birşey sormak istiyorum. geçen sene ram'lerden tekini yakmıştım. onu çıkarıp kullanmaya devam ettim fakat bilgisayar artık çok ağır çalışıyor. tekrar 2 gb bi ram taktırmak istiyorum. internetten bulabilir miyim? ve kendim takabilir miyim alırsam? ayrıca içindeki ram'in ne marka olduğunu nereden öğrenebilirim?

Ramlerin markasının bir önemi yok.Ama hatırladıgım kadarıyla samsung'du markası.Alıp kendin takabilirsin.Takması kolaydır.
  • kingston marka aldım 2gb. dediğiniz gibi kolayca taktım bi sıkıntı olmadı. bilgisayar tekrar eski hızında ;)
  • Merhaba,
    MSI CX 640 dizüstü bilgisayarımı ev dışında herhangi bir yerde fişe takılı kullandığımda problem olmadan çalışıyor. Fakat evde fişe taktığımda fan hemen hızlanıyor ve bilgisayar ısınıyor.
    Bir çözüm üretemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gergedanus

Merhaba,
    MSI CX 640 dizüstü bilgisayarımı ev dışında herhangi bir yerde fişe takılı kullandığımda problem olmadan çalışıyor. Fakat evde fişe taktığımda fan hemen hızlanıyor ve bilgisayar ısınıyor.
    Bir çözüm üretemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Size öyle geliyordur.Bilgisayarınızın fanı kirlenmiş büyük bir ihtimal benimde aynı sorun başıma geldi.Hemen fan hızlanıyordu geçen ay temizledim hiçbir sorun kalmadı.Alt kapagı açıp fanı çıkarıp temizleyin çok kolay zaten.
     Msi  Cx-640   ***Detaylı İnceleme***(Kullananlar)

• Bana öyle gelmiyor. Durum söylediğim gibi. FAnı da temizledim. Üstelik fan da problem olsa bilgisayarı okulda kullanınca da ısınma olması gerekirdi. Valla ben şaşırdım bu işe.
  • Windows 8.1 yüklü bilgisayarımda. Sorunsuz çalışmasına rağmen ses kartı ile ilgili sürücüleri kabul etmiyor Windowsun kendi buldukları dışında yada 2000 bilmem kaçtan kalan driverlardan başka. MSI ı laptopu hiçbir şekilde tavsiye etmiyorum. Isınma problemi bende de var. Bilgisayarı açtığım anda fan bağırmaya başlıyor. Teknik destek sürücü anlamında çok başarısız. Herkes her yeni çıkan dizüstü bilgisayarı almak zorunda değil ki bir çoğumuzun öyle imkanları yok. Bu bir marketing hareketidir muhtemelen insanları ihtiyaçları olmayan güçte aletleri aldırmaya yönelik. Mobil telefon olsun bilgisayarlar olsun. Ahım şahım özelliği olmayan android facebook uygulaması bile 10 mb ram kullanımından 70 lere çıktı. Kapitalizmin kölesi olduk galiba...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.