Şimdi Ara

Msi başlangıçtaki ayrılan 10 gb'ı nasıl iptal edip birleştirebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Bilgisayarımın toplam alanı 1 Tb ssd. Pc'yi aldığımda 10 Gb alan Msi'in "one touch install" ve diğer sürücüler için msin cd driver programına ayrılmış. Bu normal çünkü free dos olarak almıştım pc'mi.

Fakat sorun şurada ben artık bu msi'ın cd driverını kullanmıyorum. 1 seferlik kullanılabilecek bir uygulama sonuçta. Bu alan D diski diye ayrı bir disk oluşturularak ayrılmış ve bu diski sildim. Daha sonra isteğim geri kalan 940 küsür Gblık alan ile bu 10 Gb'lık alanı birleştirmekti. Ama ne yaptım ne ettim birleştiremedim. İnternette epey araştırmama rağmen bulamadım da bir çözüm. Bilen yardımcı olabilir mi?

Sildiğim D diski

Genişletilemeyen 940 Gb civarındaki C diski

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Desper4do -- 18 Kasım 2022; 0:19:54 >

• Disk yönetiminden yapabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canpolat_28 -- 17 Kasım 2022; 23:50:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • canpolat_28 kullanıcısına yanıt
    İkinci görsel aslında disk genişletilmediğini gösteren bir görseldi. Yani öyle bir seçenek çıkmıyordu C diski için. Aynı görseli koymuşum hatayla. Sorun aslında bu seçeneğin çıkmaması disk yönetiminde. Bunun nedenini merak ediyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • https://www.youtube.com/watch?v=MdY3QkxJDbI&feature=youtu.be

• canpolat_28 kullanıcısına yanıt
    Yok ben anlatamıyorum herhalde. Birleşme seçeneği yok diyorum. Disk yönetimini de nasıl birleştirileceğini de biliyorum. Konu açıklamasında da söyledim cevapda da söyledim. Normal bilindik yöntemle birleşme seçeneği gelmiyor diyorum.

Alın fotosu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Desper4do -- 18 Kasım 2022; 0:20:25 >
  • Aynı resmi D diski içinde atarmısın

• Oradaki D diski sağ tıkla, 'birim sil' seçeneği aktif geliyor mu? Birim silme etkinse denenebilir. Birim silinirse birleştirme gerçekleştirilebilir.

İşe yaramazsa harici bir program vardı eve gidince bakarım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.