Şimdi Ara

MSI B350 DDR4 Ram3200+ sorusu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sistemimi güncelleme için MSI B350 TOMAHAWK ARCTIC AM4 DDR4 aanakartını bugun Sipariş verdim ve Ryzen5 1600'u tercih ettim bu anakrt icin GSKILL TRIDENT Z RGB LED 16GB 3200Mhz aldım Fakat aklıma şöyle bir soru takıldı
    bu anakart o.c ile 3200 Desteklendiğini öğrendim ve Bu ramleri bilgisayar taktığımda bios'a girebilir miyim veya direk taktığımda çalışır mı?
    teşekkürLer.

• Aşağıdaki linkten ramlerin anakartınızla uyumlu olup olmadığına bakabilirsiniz.

https://www.msi.com/Motherboard/support/B350-TOMAHAWK-ARCTIC.html#support-mem-2

Tabi bunu ramleri almadan yapmanız daha iyi olurdu

Sorunuza gelince, sistem tabiki açılır ama en düşük mhz değerinde yani 213mhz de. Daha sonra Biostan istediğinize hıza getirip test edebilirsiniz. Anakartla uyumlu bir ramse zaten 3200mhz e çıkması lazım, değilse bile yine o hıza çıkma ihtimali olabileceği gibi daha düşük hızlarda çalışması da mümkün, 2933, 2666mhz gibi.
  • Manuel oc ile mümkün olabilir. Ayrıca oc etmeden önce değilse biosu güncellemeyi unutmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 22 Ağustos 2017; 17:47:13 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler bilgilendirme için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.