Şimdi Ara

Msi 9550 den İlk İzlenimler Rekorlar (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
399
Cevap
0
Favori
31.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 3 gün önce palit 9550 aldım.orjinal driverleriyle oc yapılmıyormuş.softmod driverini de indirdim.onu kurdum.fakat ati tool programını ne zaman açsam ''theese card are against overclocking...''diye bi uyarı veriyo.uyarıdan sonra tarif edilen kısımların hepsini yaptım yine nafile. bi türlü oc yapamıyorum.millet 3d markta aldığı puan ları yazmış valla delirecem...benim kart 1000 puanı zor aldı.bilen arkadaşlar bi yardımcı olursa valla büyük sevaba girecek...(sistemim:amd sempron2500,512 ram,gigabyte nforce2 anakart,80 gb hdd,philips dvd writer,ss2 tv kartı)
  • önce driverları uninstal et,sonra softmodu yukle.Ayrıca ati tool da açılan kutu ayarlarında "miscellaneous" diye bir seçenek var.Oradan "remove clock lock" a tırnak koyuyorsun sonra "uygula" diyorsun..

Hızları arttırınca da "set clock" düğmesine bas ve hızlar uygulansın.Sonra "save configuration" dan save et, ortada bir yerde olacak..

ayarları kalıcı yapmak istiyorsan;
    Ati tool da "dump bios" tan kendi biosunu kaydet sonra radedit programıyla aç, hızları ayarla farklı bir isimde kaydet ve yeni biosu yukle...

Ayrıntılar aşağıda:

http://forum.donanimhaber.com/m_3854009/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_3669451/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_3777126/tm.htm

kolay gelsin

• alakası yok ama benim kart 513 \ 675te kaldı hannibal özellikle seninkine bakınca sanki moloz bitane bana gelmiş gibi hissediom
  • 500*600 de sabitle yoksa yakında kartına yine veda edersin
  • arkadaslar bu konu daha once gecmisse kusura bakmayin.O kadar cok mesaj varki hepsini okuyamad1m.sorun su:ben1m amd athxp 2000+ islemcim ve ms1 rx 9550 (se deil)ekr kartim var.ama mesajlar1n1zda gecen o/c seviyesine ulasamad1m.modifiye driver da kulland1m .soft mod deil ama. .islemcim yavas diyemi bu bole oluyor yoksa sabredemeyip aniden o seviyeler c1kt1m diyemi .yoksa baska b1 sebebimi var.bu arda yine kusura bakmayin dil ayarlarini yapamadim.(cok fazlami özür diliyorum,kusura bakmayin o zaman)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OOOMMMYYYGGGOOODDD -- 13 Eylül 2005, 12:13:59 >

• arkadaşlar önceki kartım fx5200 dü.skystar2 de iyi kötü maçları falan izleyebiliyordum.ancak şimdi 9550 ile ss2de özellikle de maçlarda inanılmaz görüntü bozulmaları oluyor.9550 ile ss2 izleyen diğer arkadaşlarda durum nasıl acaba?bu bozulmaları düzeltmenin bi yolu vasa bilen arkadaşlar bi yardımcı oluversin lütfen
  • quote:

Orjinalden alıntı: OOOMMMYYYGGGOOODDD

arkadaslar bu konu daha once gecmisse kusura bakmayin.O kadar cok mesaj varki hepsini okuyamad1m.sorun su:ben1m amd athxp 2000+ islemcim ve ms1 rx 9550 (se deil)ekr kartim var.ama mesajlar1n1zda gecen o/c seviyesine ulasamad1m.modifiye driver da kulland1m .soft mod deil ama. .islemcim yavas diyemi bu bole oluyor yoksa sabredemeyip aniden o seviyeler c1kt1m diyemi .yoksa baska b1 sebebimi var.bu arda yine kusura bakmayin dil ayarlarini yapamadim.(cok fazlami özür diliyorum,kusura bakmayin o zaman)

Hangi hızları kullanıyorsun? 400/250 yapıyorsa sorun yoktur.Her kart aynı oranda overclock olmuyor.
    Asus 9550 Gamer Edition la değiştir bence kartını.Aldığın yere gidip beğenmediğini, görüntüde bozulmalar olduğunu söyle değiştir.

• Arkadaşlar alakasız bi soru olcak ama 9550 mi performanslıdır (128mb-128bit) yoksa Tİ4600 mü? İkinci elde alıcam da ikisi de var. Hangisi sizce? 9550 oc siz olucak!
  • quote:

Orjinalden alıntı: Comet

Arkadaşlar alakasız bi soru olcak ama 9550 mi performanslıdır (128mb-128bit) yoksa Tİ4600 mü? İkinci elde alıcam da ikisi de var. Hangisi sizce? 9550 oc siz olucak!

9550 al oc yap ti ocsiz halide güzel ama kartta teknoloji yok yani bircou oyunu acamayabilirsin açsanda bir sürü efekti göremezsin
  • Ya asus 9550 128 al ya da msi 128 bit 9550 oc siz de gayet ii performans alırsın
  • Benim de gönlüm MSİ RX9550 den yana Peki bu kartlarla ufaktan FarCry oynayabilir miyim sizce?
  • Bence msi almak daha mantıklı daha iyi overclock oluyo asus a göre..
  • Aslında çok daha iyi bi ekran kartı alabilirim şu an. Ama sistemim AGP olduğu için çok da yatırım yapmak istemiyorum. Dolayısıyla yeni bi sisteme geçene kadar beni AGP'de idare edebilecek bir ekran kartı arıyorum. 9550'lerin de fiyat/performansları oldukça iyi görünüyor. En azından beni şu Geforce2 MX'ten kurtarsın yav
  • quote:

Benim de gönlüm MSİ RX9550 den yana Peki bu kartlarla ufaktan FarCry oynayabilir miyim sizce?

Rahat oynarsın
  • Overclock yapmayacaksan Sparkle Geforce 6600 256 mb ya da Asus A9600XT tavsiye olunur.
  • ya millet
    asus da 425 e 263 değerleri normal mi ya bana biraz takoz gibi geldi de bi yorum alalım
    pek de bi fark olmuyo aslında niye oc yapıyosak
  • quote:

Orjinalden alıntı: exzoom

quote:

Benim de gönlüm MSİ RX9550 den yana Peki bu kartlarla ufaktan FarCry oynayabilir miyim sizce?

Rahat oynarsın

benim msila çok ii oynanıo bide ram en az 1024 mb olmalı

• quote:

Orjinalden alıntı: skyw@lker

quote:

quote:

Rahat oynarsın

Kartını default değerlerde mi kullanıyorsun yoksa oc li mi? oc li ise değerlerini yazar mısın? Bi de oyundaki ayarlardan bahseder misin biraz..yani cözünürlük ve aa gibi

• quote:

Orjinalden alıntı: RevengeR

ya millet
    asus da 425 e 263 değerleri normal mi ya bana biraz takoz gibi geldi de bi yorum alalım
    pek de bi fark olmuyo aslında niye oc yapıyosak

Değerler asus için çok iyi.398/250 de sabitlemeni tavsiye ederim, sağlık açısından
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: skyw@lker

quote:

quote:

Rahat oynarsın

Kartını default değerlerde mi kullanıyorsun yoksa oc li mi? oc li ise değerlerini yazar mısın? Bi de oyundaki ayarlardan bahseder misin biraz..yani cözünürlük ve aa gibi
    quote:

iraz..yani cözünürlük ve aa gibi

EXPERIENCE IS A HARD TEACHER BECAUSE S

aa 1 çöz 1024x768 herşey en yüksek seviede sayılır (gölge hariç bütün performansı yio ) ayrıca kartta full overclocklu bu şekilde oldukça rahat tabi ortalama 50 fpsden ii (tabi yerine göre 45 oluo)daa çöz aa açarsında ben fazla inmemekten yanaım

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.