Şimdi Ara

MSI 8800 GT OC Edition Sahipleri - OC 'da neredesiniz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: AnacoN

Arkadaşlar nibitor ile yapılacak işlem sizin kartınızın kendi bios'unu editleyerek yapıyor. Yani sizin kartınız ile %100 uyumlu bios yazıyorsunuz kendiniz :)

Dediğim gibi bu gece yapacağız, sorun olmazsa adım adım açıklarım burada yapılacakları.

Sizin o taraflarda elektrik kesintisi olacakmış bu gece öhöm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiyoba

quote:

Arkadaşlar nibitor ile yapılacak işlem sizin kartınızın kendi bios'unu editleyerek yapıyor. Yani sizin kartınız ile %100 uyumlu bios yazıyorsunuz kendiniz :)

Dediğim gibi bu gece yapacağız, sorun olmazsa adım adım açıklarım burada yapılacakları.

Görünüşe göre olmamış öhöm öhöm

• quote:

Orjinalden alıntı: antiyoba

quote:

Çift UPS var birşey olmaz bana kolay kolay

• arakdaslar bende bu sabah alıcam bu kartı suanda hd2900xt var ama bu daha ıyı sanırım sızce msi den daha ıyı 8800gt varmı zotac harıc hıc bıyerde yokda demek ıstedıgım oc lı oldugu ıcın dıger 8800gt lerden dahamı hızlı bu kart yoksa oc hıkayemı ben pek anlamamda ekran kartlarından bıde bu kartdan sli yapsam performansda baya fark olurmu yoksa degmezmı ati ile cros mu yapmak lazım cunku atıle cros da daha ıyıymıs kararsız kaldım aslında ati 3870 mi 8800 gt mi
  • MSI'dan daha iyi kartlar hmm...

1)Evga
    2)Palit
    3)Asus (stok soğutma kullanmayan modelleri)
    4)Zotac, msi, gigabyte, vs...
  • bu kartların hepsı msi den dahamı iyi ??
    quote:

MSI'dan daha iyi kartlar hmm...

1)Evga
    2)Palit
  • quote:

1)Evga
    2)Palit

• quote:

Orjinalden alıntı: kawanosh

bu kartların hepsı msi den dahamı iyi ??
    quote:

1)Evga
    2)Palit

Bu kartlar aynı fabrikadan üretim. Palit ve Asus'un bazı modellerinin soğutucuları stok soğutma olmadığı için çok daha iyi değerlere çıkabiliyor ve daha soğuk çalışıyor. Yok ben illa stok soğutmaya sahip kart alıcam diyorsan beğendiğin bir markanınkini alabilirsin. Bana göre en ucuzunu al. O/c kapasitesi iyi olsun diyorsan EVGA alabilirsin. Palit ve Zotaclarda fena değil bu konuda.

• quote:

Orjinalden alıntı: helsloot

quote:

1)Evga
    2)Palit

Nesi komik?
  • dostum benım aklımda aslında zotac var ama bulamadım stoklarda kalmamıs bıde bu msi zaten ocli deılmı? benmı yanlıs bılıyorum exe nın sıtesınde oc li oldugu yazıyo ben o yuzden msi ye yoneldım kendım oc yapamam o kadar yeteneklı deılım aldıgım gun yaktırıcan kartı bana
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kawanosh

bu kartların hepsı msi den dahamı iyi ??
    quote:

1)Evga
    2)Palit

Bu kartlar aynı fabrikadan üretim. Palit ve Asus'un bazı modellerinin soğutucuları stok soğutma olmadığı için çok daha iyi değerlere çıkabiliyor ve daha soğuk çalışıyor. Yok ben illa stok soğutmaya sahip kart alıcam diyorsan beğendiğin bir markanınkini alabilirsin. Bana göre en ucuzunu al. O/c kapasitesi iyi olsun diyorsan EVGA alabilirsin. Palit ve Zotaclarda fena değil bu konuda.

• MSI alabilirsin . OC'li kart ve bence çok da abartı farklar olmayacağından paranı boşyere ziyan etme. En uygunu MSI ve değer!
  • slm lar bende de msı var ama bir türlü o/c yapamadım karta yani 700/2000 değerini bulamadım kitlenme vs sorunları oluştu.. Fan ayarını riva ile ayarladım 3 kategori haline getirdim %60 da açılışta kartın fan hızı ve boşta iken 53-54 derecede sabip duruyor. Aslına bakarsanız crysis hariç başka bir oyunda kitlenmiyor pc o/c yapınca. Crysisde 15-20 dakika dayanmıyor o/c. Bu D.O.T. dediğini anlayamadım volkan o nedir ?

Bende faz geçtim o/c den ama hala yapmak istiyorum en azından devamlı 700/2000 kullanmak istiyorum.. Biraz yardımcı olurmusunuz bana.. Sistemim yanda var.. En önemlisi 500 wattlık bir psu kullanıyorum ve sistemde pek bi bileşen yok. Gerekirse optiklerden birini de iptal edebilirim çünkü işim olunca gerekli oluyor 2 optik sürücü
  • D.O.T. için şu sürücüyü indir ve kur;

Link :http://global.msi.com.tw/index.php?func=downloaddetail&type=driver&maincat_no=130&prod_no=1343

Sürücüyü kurunca masaüstünde sağ tuş özellikler bölümünde VGA Clock diye bir menü açılacak...O D.O.T. menüsüdür...
    Oradaki seçenekler otomatik olarak OC yapmanı sağlıyor...Ama ben 5 ve 6'da çakılıyorum...Çok da önemli değil.

Dene...Ancak Rivatunerden Fan ayarını %100 yap ve dene!

Crysis oynadım ben de ama fanı %50 falan yaparak oynuyorum OC yapmadan veya D.O.T. 3. kademedeyken...

Bak bakalım sendeki kart ne durumda? Yazarsın buraya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vkarakus -- 16 Ocak 2008; 0:12:16 >

• saol ilgin için volkan ama bu baya eski bi driver bu MSI'ın nvidia driverına eklemeler yapmış versiyonu sanırım denemek için kuracağım ama eski bi driver olması kötüymüş
  • tekrar slm, şu an verdiğin driver ile açtım crysisi ve 3. seviye D.O.T. açık ve 10 dakikadır herhangibir kitlenme vs olmadı yalnız fan hızı % 100 olmasına rağmen ısı 80 dereceyi buldu.. Tabi bu biraz tırstırıyor beni. Yalnız crysis'de oyun birkaç konfigürasyon dosyası ile very high hale getirilmiş halde ve görüntüler muhteşem ötesi 20-35 fps arası oynuyorum ve banamısın demiyor mükemmel yani ama bu ısı meselesi biraz korkutuyor o yüzden ya o/c ye son verecem yada oyunu high detayda oynayacağım.. Ama daha önceki denemelerimde riva ile yaptığım o/c'ler çok kötü sonuçlanmıştı...
  • slm lar 3. seviyede pc çakıldı sonunda... 699/1749/2014 de çakıldı yani.. Sanırım o/c üstüne o/c bu oyunda yemiyor.. Başka bir oyunda yada benc'de denemedim henüz zaten pc de 3dmark vs kurulu değil.. Ama deniyeceğim.. Yalnız bu ısı problemini halletmem gerekli o kesin çünkü 80 derece baya yüksek.. Ayrıca Bu msı neden yeni driverlarını güncellemiyorki acaba bu driverdan sonra 10 tane daha çıktı driver ve ben her çıkan driverı güncellerim.. Neyse denemelere devam bakalım...
  • çünkü 169.02'ler nVidia tarafından 8800GT'ler için tavsiye edilen sürücüler. Daha üst sürüm sürücülerin hepsi beta.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alperuzi

çünkü 169.02'ler nVidia tarafından 8800GT'ler için tavsiye edilen sürücüler. Daha üst sürüm sürücülerin hepsi beta.

ya olurmu bir sürü whql sürücüsü var arkadaşım orda yanlışın var... mesela en son 169.21 var whql bi kontrol et istersen....
  • quote:

Orjinalden alıntı: vkarakus

D.O.T. için şu sürücüyü indir ve kur;

Link :http://global.msi.com.tw/index.php?func=downloaddetail&type=driver&maincat_no=130&prod_no=1343

Sürücüyü kurunca masaüstünde sağ tuş özellikler bölümünde VGA Clock diye bir menü açılacak...O D.O.T. menüsüdür...
    Oradaki seçenekler otomatik olarak OC yapmanı sağlıyor...Ama ben 5 ve 6'da çakılıyorum...Çok da önemli değil.

Dene...Ancak Rivatunerden Fan ayarını %100 yap ve dene!

Crysis oynadım ben de ama fanı %50 falan yaparak oynuyorum OC yapmadan veya D.O.T. 3. kademedeyken...

Bak bakalım sendeki kart ne durumda? Yazarsın buraya...

Bu sürücüyü Zotac ta kullanmamın sakıncası varmıdır?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.