Şimdi Ara

MSI 870A Fuzion Power Edition Anakart ve anakart tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

amd phenom II x4 970 işlemci

8gb(4x2) 1600 mhz ram

640 gb hdd

asus dırectcu II 2gb 6950 ekran kartı

cooler master 750 w psu

bu sisteme takılı asus m4a89gtd pro/usb 3.0 anakartım arızalandı ve para iadesi alacağım.

elimde sparkle calibre 8800 gt 256 bit 512mb ekran kartım da var.boşta duruyor.

başlıkta yazan msı fusion anakartın aynı anda hem ati hemde nvidia kartlarını kullanabilineceği özellikleri arasında bahsediliyor.bu anakartı kullanan yada bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?gerçekten iki kartı stabil şekilde çalıştırabiliyor mu?

aklımda ki bir diğer seçenek ise iadenin üzerine yaklaşık 200 tl daha ekleyerek crosshair V formula almak.ama aradaki fark değer mi değmez mi pek emin değilim.
    Bu anakartlar hakkında yorumlarınızı ve başka anakart tavsiyelerinizi paylaşırsanız memnun kalırım.
    teşekkürler…

• quote:

Orijinalden alıntı: theaozturk

arkadaşlar sistemim şu şekilde;

8gb(4x2) 1600 mhz ram

640 gb hdd

cooler master 750 w psu

bu sisteme takılı asus m4a89gtd pro/usb 3.0 anakartım arızalandı ve para iadesi alacağım.

başlıkta yazan msı fusion anakartın aynı anda hem ati hemde nvidia kartlarını kullanabilineceği özellikleri arasında bahsediliyor.bu anakartı kullanan yada bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?gerçekten iki kartı stabil şekilde çalıştırabiliyor mu?

aklımda ki bir diğer seçenek ise iadenin üzerine yaklaşık 200 tl daha ekleyerek crosshair V formula almak.ama aradaki fark değer mi değmez mi pek emin değilim.
    Bu anakartlar hakkında yorumlarınızı ve başka anakart tavsiyelerinizi paylaşırsanız memnun kalırım.
    teşekkürler…

2 sini birden şöyle kullanırsınız sli yada crossfire desteği vardır yani 1 ati 1 nvidia ile olmaz malesef ya ikiside ati olacak yada 2 side nvidia zaten tek takarsanız bütün pci exp olan anakart hem ati hem nvidia destekler sadce aynı anda sli yada cf desteği olan kartlar var ;) gigabyte 990xa-ud3 düşünebilirsin novabilgisayarda 250 tl idi ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheRa1n -- 16 Temmuz 2011; 13:19:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheRa1n

quote:

Orijinalden alıntı: theaozturk

arkadaşlar sistemim şu şekilde;

8gb(4x2) 1600 mhz ram

640 gb hdd

cooler master 750 w psu

teşekkürler…

2 sini birden şöyle kullanırsınız sli yada crossfire desteği vardır yani 1 ati 1 nvidia ile olmaz malesef ya ikiside ati olacak yada 2 side nvidia zaten tek takarsanız bütün pci exp olan anakart hem ati hem nvidia destekler sadce aynı anda sli yada cf desteği olan kartlar var ;) gigabyte 990xa-ud3 düşünebilirsin novabilgisayarda 250 tl idi ;)

linkte ürün açıklamasındaki videoda ikisini aynı anda kullanabildiği ve %101 performans alındığı gösteriliyor.
    bu videoya istinaden yazmıştım...

http://www.teknobiyotik.com/donanim/anakart-mainboard/msi-870a-fuzion-amd-770-power-edition-am3-ddr3-sata3-usb3-atx-anakart.html

• öyleymiş hoşumada gitti :) bilgi için teşekkürler ancak sendeki 2 ekran kartıda seri ve teknoloji bakımından çok ayrı misal gtx 570 ile 6950 bu teknolojiye uygun ancak eski teknoloji olan 8800 ekran kartınızla performans artışı alabileceğinizi sanmıyorum çünkü cf sli mantığı düşük olana göre çalışır ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRa1n

öyleymiş hoşumada gitti :) bilgi için teşekkürler ancak sendeki 2 ekran kartıda seri ve teknoloji bakımından çok ayrı misal gtx 570 ile 6950 bu teknolojiye uygun ancak eski teknoloji olan 8800 ekran kartınızla performans artışı alabileceğinizi sanmıyorum çünkü cf sli mantığı düşük olana göre çalışır ;)

videoda eski ekran kartı ile yeni nesil ekran katınında birlikte kullanılabildiği var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theaozturk -- 16 Temmuz 2011; 13:45:52 >

• arkadaşlar yok mu yardımcı olabilecek kimse???
  • güncel...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.