Şimdi Ara

MSI 770-c45 için ekran kartı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Donanım olayına çok uzağım. Zamanım oldukça oyun oynamak hobi gibi. aslında pc'yi komple yenileyecektim fakat ileri bir zamana atmam gerekti. Bu yüzdende sadece ekran kartını değiştirmek istiyorum. Aslında PC'im oldukça eski fakat performans olarak beni hala şaşırtmaya devam ediyor, çünkü en son oyunları low ayarlarda bir şekilde oynamayı başarıyor bu alet(ne yazık ki düşük fps). Tabiki de dx9'a kadar desteklenenler için konuşabilirim.

Özellikleri şu şekilde pc'imin;

İşlemci: AMD Phenom II x4 840
    Ana Kart: MSI 770-c45 (anakartın chipseti 770 ve k10)
    Ekran Kartı: ATI Radeon HD 4850 (1GB)
    Ram: 2 x 4GB DDR3(1333mhz) SDRAM

Bu ana karta uygun dx 11 destekli bir ekran kartına ihtiyacım var. 750 tl ve maksimum 1000tl'ye kadar çıkabilirim. Tavsiyelerinizi seve seve dinlerim. Şimdiden Teşekkürler.

Not: eğer eksik bir bilgi verdiysem sormanız yeterli, ekleyebilirim.

• neolestro kullanıcısına yanıt
    r7 370 4gb işini gorucektir diger üst modellerde darbagoz yaşarsın sapphire nitro veya msi gaming 4g alabilirsin

msi
    http://www.vatanbilgisayar.com/msi-r7-370-gaming-4g-gddr5-4gb-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html

sapphire
    http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-r7-370-nitro-dual-x-4gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html

bu arada psu degerin onemli onuda belirtirsen daha net birşey soyleyebiliriz

• quote:

Orijinalden alıntı: atillacenk

r7 370 4gb işini gorucektir diger üst modellerde darbagoz yaşarsın sapphire nitro veya msi gaming 4g alabilirsin

msi
    http://www.vatanbilgisayar.com/msi-r7-370-gaming-4g-gddr5-4gb-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html

sapphire
    http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-r7-370-nitro-dual-x-4gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html

bu arada psu degerin onemli onuda belirtirsen daha net birşey soyleyebiliriz

selamlar!

bu bahsettiğiniz ekran kartları ana kartıma uyumlu olacak mıdır acaba? sonradan elimizde patlamasını istemem. çünkü ana kartın modeli biraz eski olabilir.

PSU: thermaltake TT-500AL olarak bir modeli var. sanırım 500W olanı.

• biosunuz güncel ise sıkıntı olmaz
    psunuzda yeterlidir
  • System BIOS Date 03/04/11
    Video BIOS Date 03/30/09

olarak karşıma çıktı. sanırım bios'un güncellenmesi gerekecek anladığım kadarıyla. hoş, pek anlamıyorum bios güncellemekten ama deneriz. bu arada çok teşekkürler bilgiler için.
  • üreticinin sitesinden bakınca güncel biosa sahip oldugunuzu goruyorum sıkıntısız kullanabilirsiniz

kişisel tavsitem ise 1000tlye kadar bütceniz var ise belki işlemciyi degiştirmek icinde kullanabilrisiniz bütcenizi. phenom serisi artık son demlerini yaşıyor

i5 4460+ anakart + r7 370 li bir sistemi 1000 tl + elinizdeki anakart islemci ekrankartını elden cıkararak karsılayabileceginizi düsünüyorum boylelikle gelecege yonelikte yatırım yapmış olursunuz en azından gpunuzu yüksetmek istedignizde elinizde bol opsiyon olur.
  • atillacenk kullanıcısına yanıt
    aslında yapmak istediğim tabiki de sistemi değiştirmek, söylediğinizle/sadece ekran kartı almak arasında çok gidip geldim. Fakat 1 seneye kalmadan tamamen yeni ve yüksek maliyetli bir pc toplayacağım için çok fazla üzerinde durmak istemiyorum. sizin söylediğiniz bios için araştırırken, ben de son çıkan sürüm olduğunu farkettim. yeniden çok ama çok teşekkürler bilgiler için.
  • yardımcı olabildiysem ne mutlu bana eger 1 _ 1.5 sene sonra toplıyacaksanız nvdia pascal mimarisini beklemenizde fayda var kucuk bir not olarakta bunu belirteyim
    kardeş o sisteme r7 370 2gb yukarısını alma
  • patren kullanıcısına yanıt
    selamlar. 2gb ile 4gb arasında büyük fark mı var? ya da donanımsal bir sıkıntı mı çıkarır 4gb olması?
    r7 370 4gb almak mantısız olur sonuçta 2gb 370 alın
  • çok teşekkürler tavsiye için
    2 Gb yeterlidir. 370 kendisi de 4 Gb ın hakkını verebilecek bir kart değil ayrıca... 2 Gb olanını alın fiyatı da uygun ileride de işlemci anakart değişikliğine gidersiniz belki. sizi çokçok rahatlatır 370
  • fatihburak95 kullanıcısına yanıt
    anladığım kadarıyla 2gb olanını alacağım gibi duruyor. ben bu kadar yardımcı olanacağını hiç düşünmemiştim. tekrardan herkese teşekkür ederim.
  • 2GB olanını almanız daha doğru olacaktır çünkü r9 370'in içinde kullanılan pitcairn gpu 3 yıldan daha eski, o kartın hakkı 2GB. Bana sorarsanız para biriktirip sistemi tamamen yenileyin, çünkü o işlemci r9 370'e darboğaz yapacaktır. Hd 7870 modelini kullandım, r9 370 ile aynı gpu kullanıyor ve performansı da aynı, phenom 2 x4 darboğaz yapar. Farklı bilgisayarda çekirdeği açılmış phenom 2 x4 b40 ile gtx 750ti kullandım, bf4 multiplayer orta ayarda bile phenom ile fps drop yapan pc'de fx6100 ile yüksek ayarda oynamaya başladım sıkıntısız. Yani işlemci çok önemli. Tabi karar size kalmış ben fikrimi yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myalperen -- 11 Kasım 2015; 10:46:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • myalperen kullanıcısına yanıt
    harika bir açıklama olmuş. bu haftasonu siparişimi geçeceğim. daha öncede belirttiğim gibi asıl amacım pc'i oldukça yüksek toplamak fakat bunun için 1 seneden az bir süre gerekiyor. o sürece kadar da beni idare etmesi adına almak istediğim bir parça. malum önümüz kış. uzun geceler demek işten sonra :) tabi çok da aman aman bir olay beklemiyorum fakat en azından bir parça bana destek olsun yeter olayım. fikir ve bilgi için teşekkürler
  • acıkcası benim 4gb onermemin tek sebebi insalar artık pcyi tvye baglayıpta oyun oynuyor veya coklu monitor kullanıyor bu gibi durumlarda yetersiz 2gb kalıcaktır bunu on planda tutarak 4gb onerdim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.