Şimdi Ara

msi-7145 mainboard bios update problemim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yeni bi msi-7145 mainboard aldım ve buna amd sempron 2600+(socket 754) cpu aldım ama systems 1600 mhz görüyo bunun bios ü işlemcinin modelini tanımadığını söylüyo ama bios güncellemesi yapamadım bi yardım Allah için

• http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_cpu_support_detail.php?UID=682&NAME=MS-7145&kind=1 anartının tam modeli bu ise aşağıdaki sanırım son BİOS'u, BİOS yazma tekniklerini biliyorsundur sanırım. Kolay gelsin.
    http://www.msi.com.tw/program/support/bios/bos/spt_bos_detail.php?UID=682&kind=1

• dostum okey bu da, bunları indirdim diskete falan attım ama yazamadım o konuda bi yardım rica ediyim
  • Ya kardeş MSI in kendi board cd sinde live update diye bi program var.Onu çalıştırdığın zaman direk msı in sitesine bağlanıyo ve güncel sürüm var mı yok mu bakıyo varsa haber veriyo.Her şey çok pratik olarak gelişiyor.Yalnız bios updatinde dikkatli ol biosu silip geri yükleyemessen yandın.Kolay gelsin..
  • haklısın kendi cd sinde var da vga bios var oysa kitapçığında ayriyetten bios ta yazıyo ama programda bios seçeneği yok, ben dosyayı buldumda tekrar yazamıyorum biosu yani bu anakartın amd 2600 ü 1600 mhz çalıştırması normal bişi değil di mi ilk defa amd aldım da
  • 2600 overclock yapılabilecek hızıdır belki. genelde amdler öyle. ama ilginç o kadar da düşük olmaması lazım.
  • arkadasım lıve update de maınbordun update ınıde yapıyor hemde wındowstan urasma fazla 10 dakkasını alıyor lıve update ıle soruunsuz yaparsın ben ole yaptım
  • quote:

Orjinalden alıntı: silici

haklısın kendi cd sinde var da vga bios var oysa kitapçığında ayriyetten bios ta yazıyo ama programda bios seçeneği yok, ben dosyayı buldumda tekrar yazamıyorum biosu yani bu anakartın amd 2600 ü 1600 mhz çalıştırması normal bişi değil di mi ilk defa amd aldım da

şimdi amd 2600+ demek 2600mhz de çalışıyor demek değildir.Bunun bir sürü teknik açıklaması var ama ben sadece basite indirgeyerek şunu söyliyim amd2800+ aslında 1600mhz de çalışır ve 2600mhz nin yaptığı işi yapar demektir.Bazıları şimdi buna itiraz ederler ama dediğim gibi basite indirgenmiş bir yorum bu.O/c ile bu hızı sisteminin diğer bileşenlerine bağlı olarak artırabilirsin.Amd nin güzelliği burada,sana daha düşük fiyata daha yüksek kapasiteye çıkabilme imkanı sağlıyor.İçin rahat olsun 1600mhz hiç fena bir saat hızı değildir.

• amd nin ilk başta düşük görmesi normal
    bunu bios ta çarpanlardan ayarlayacaksınız
    tam olarak biosta yerini hatırlayamıyorum ama
    133 166 gibi sayılar ile
    ile
    x15 x6
    gibi bişeyler olacak biosta o sayfada
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.