Şimdi Ara

MSİ 3080 Gaming X Trio LRH Isınma Sorunu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

MSI 3080 Gaming X Trio kart aldım. Oyunlarda %60-70 yükte 68-76 derece arasını görüyor. Fanların dönme hızı özellikle 72 dereceden sonra %60-80 arası değişiyor.

Eski kartım(2070 super) böyle değildi.

Bu normal mi çünkü fanlar bayağı ses yapıyor.

Daha önce böyle güçlü kart almamıştım. Bana anormal geldi.

Kasa hava akışı kötü demeyin Thermaltake Tower 500 aldım. Altına üstüne her yerine fan koydum hava akışım iyi.

• Macunu kurumuştur yenilenmesi lazım.
  • sukrullex kullanıcısına yanıt

Hocam kartı alalı daha 2 ay olmadı. Sıfır ürün geldi. Hadi depoda 1 sene kalmış olsun. Kurur mu ki hemen öyle ?

• jakab95 kullanıcısına yanıt
    Ben 2. El aldınız sandım. O zaman başka bir şey var
  • Oyunlarda veya stress testlerinde ekran kartı kullanımı yüzde 99 larda iken ısı kaçlarda oluyor baktınız mı ? 2070 supere göre çipset daha güçlü olduğundan ısınması tabi az daha fazla olur normal.

Kullanılan psu nedir ? Fan dönme hızı control panelinden ayar çekilebilir. Siz asıl kart tam yük altındayken bir ısı değerlerine bakın ( mesela yüzde yüz kullanan bir oyunda veya stress testinde ) .

Sonra buraya yazın ısı değerini ve fan dönme hızını öyle daha iyi olur.

• Hocam aslında sıcaklık deyerleri çok yüksek deyil ama işte fan sesi gürültüsü bir yerden sonra çekilmiyor biliyorum çünkü aynı sorunu 3060 ti de yaşadım ve son çare kasayı deyiştirdim.sıcaklık 80 den bir anda 70 lere düştü.ve fan sesinden kurtuldum.muhtrmelen sizinde benim gibi kasa içi hava sirkilasyonu sorununuz var,ve bu hava sirkilasyonuna çözüm Bulmadan sıcaklığı düşüremiyceksiniz.sakın thermal macun filan diyenlere bakmayın!3 aylık kartın macunu kesinlikle kurumaz.ekran kartında fabrika çıkışlı bir sorum yoksa sorun anlattığım yerde arayın.

• Cevaplar için teşekkurler. Kafamda fikir oluşmasıma destek oldunuz. Kasa hava akışını daha fazla sağlayamam. En iyi derecede şuan sağladım diye düşünüyorum. Sanırım undervolt yapacağım. Performans düşecektir ama ufak bir ayarla fan yuzde 50 55iken 65 derecelerde tutan kullanıcılara rastladım.
  • Sıfır aldığınız ekran kartındada macun sorun olabiliyor.Bu sorun illaki macunun kurumuş olması kaynaklı değil,macunun kalitesiz olması kaynaklıda oluyor.Çok başıma geldi hemde en üst düzey dediğimiz kartlarda bile bu sorunu yaşadım.Bence siz kesinlikle termal macun yenileyin derim.

• Undervolt yaptım cok performans kaybım olmadan gücü düşürdüm. Şu an gayet memnunum. Yine musait bir zamanda yenilerim macunu.

Garantisi olan ürünü açmayın, sorun varsa servise yollayın diyeceğim de servise güvenim yok.

lhr kartlar çıkalı neredeyse 2 sene oldu. zaten kaliteli macun sürmezler. kurumuş olabilir, hava kalmış olabilir...

• xentios kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki benim de
  • shruikan kullanıcısına yanıt
    Şu an problemim yok gibi de yakın zaman da bir değişim yapacağım sanırım.
  • Kasanın mevcut halini resim veya video olarak atarsanız fanları bir kontrol edelim. Normalde o kartda en fazla yükte 65 70 dereceleri görmesi lazım. Üstelik Gaming 3080 Gaming x trio iyi bir model birde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derlemeler -- 12 Ocak 2023; 9:11:31 >
  • derlemeler kullanıcısına yanıt

Fan Setup'ı önemli burada.

Bende de 3080 Z Trio mevcut. Epeydir oyun oynamadım ama, en son gözlemlediğimde 65-70 gibi bir şeydi sıcaklık.

Fan sesi de rahatsız etmedi. Ses hassasiyeti olan biriyim çünkü normalde. 

Phanteks P600S Kasa kullanıyorum. Önde 3x140mm Arctic Cooling fan mevcut içeri hava basıyor.

Arkada da bir adet egzoz ML 140 Pro RGB mevcut. Üstte de 280mm AIO radyatör var dışarı üflüyor fanları.

Macun kurumuştur gibi şeyler söylenmiş. Macun o kadar kısa sürede kurumaz arkadaşlar. 

He, kullanılan macunlar elbette çok çok kaliteli değil. Ama kuruma bu kadar sürede olmaz yani.

Alıntı

metni:
    Kasa hava akışı kötü demeyin Thermaltake Tower 500 aldım. Altına üstüne her yerine fan koydum hava akışım iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 12 Ocak 2023; 9:38:33 >
  • macun 4-5 senede kurur, adamlar 1 aylık karta macun kurumuştur yazmış... problem muhtemelen hava sirkülasyonu ile alakalı, fanların yönlerinin doğru olduğuna emin olun, undervoltage de mantıklı bir seçenek.
  • FantomİçinF kullanıcısına yanıt

Nasıl 1 aylık kart? Kartı satın alırken içine taze macun sıkıp da mı veriyorlar? Neredeyse 2 senedir rafta beklemiştir o kart. 2 senede de macun pek tabi kurur.

Macunun kuruyup kurumadığına da soğutucuyu sıkıştırıp etrafından taşan kısma bakarak anlaşılmaz. Arada ısı iletimine yarayan incecik tabakadan anlaşılır. 0,1-0,3mm artık ne kadar kaldıysa, o kadar macun tabakasının veriminin ilk günkü gibi olacağı iyimserliğine kapılmayın.

• shruikan kullanıcısına yanıt
    Daha 2 sene öncesinde mining ayağına piyasada kart bırakmıyorlardı fabrikasından toplatıyorlardı bu durumda bir kartın 2 senelik olma ihtimali var mı sizce? Olsa olsa 1 seneliktir, 1 senelik macun da ne kadar kalitesiz olursa olsun bu problemi yaratmaz.
  • FantomİçinF kullanıcısına yanıt

Yahu ben "sorun kesin macun" demedim, ihtimal verdim.

Bu forumda neden her şey bi tartışma unsuru oluyor? Ne ara bu kadar doldu bu millet?

Çıkın biraz yürüyüş yapın, komik videolar izleyin, kedileri seyredin, balkonda kuş yemleyin. Bu sinirle ölürsünüz siz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.