Şimdi Ara

MSI 23.8' OPTIX MAG245R 1ms 144hz (1605TL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.221
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün itibariyle hepsiburada da ve amazon prime'da 1600TL'ye düştü. ASUS'un 1400 TL'ye düşen itopyadaki VG249Q1R ile arasında kalmıştım bunu aldım. Hepsiburada fiyat bugün itibariyle tekrar 1800'lere çıktı amazon prime'da 1600.

VG249Q1R yerine bunu tercih etmemin sebebi portrait ve yükseklik ayarı mevcut. Ayriyetten Freesync olmasına rağmen ve asusta da rahatlıklıkla çalışsada , msi da ayriyetten nvidia g-sync sertifikası bulunmakta. Fiyatı da akakçe de görüleceği üzere çıktığından beri en düşük seviyede.

İçinden HDMI kablosu var, displayport yok. HDMI Kablosu ile 120Hz alabiliyorsunuz. Monitör direk 60hz'de kısıtlamıyor HDMI ile bağlandığınızda ki çoğu monitörler kısıtlıyor bazen hdmi ile bağlandığında.

MSI 23.8" OPTIX MAG245R 1ms 144hz (1605TL)
    MSI 23.8" OPTIX MAG245R 1ms 144hz (1605TL)amazon
    MSI 23.8” OPTIX MAG245R, Gaming Monitör, Flat, FHD, IPS, 144HZ, 1MS, G-Sync Compatible
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08YNLW2L4/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

• Amazon msi monitorleri hep olu pikselli gonderiyormus diyorlar. Ben de bu ve yine pivotlu bir asus var o arasinda falan kaldim :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: general4242

https://www.itopya.com/asus-24-tuf-gaming-vg249q-144hz-1ms-vga-hdmi-dp-fhd-freesync-gaming-monitor/
    Asus dedigim bu siz buna baktiniz mi

ASUS bakınca genelde hep AMD modellerine yönelik sertifikaları bulunmakta. Nvidia da sorunsuz çalışıyorlarda.

USB type-a çıkışları yok ve MSI 1.2a displayport girişide var ki AMD Freesync de desteklemekte.

Sıfır MSI laptop almış biri olarak tekrar MSI monitör almak doğal geldi. 3 ay ekstra garantide var.

Amazon'dan hatalı ürün alıp iade edemeyip parasını gitmiş çok az insan vardır. En ufak şeyi bile kaç hafta sonra iade hakkı var.

• Amazondan sorunlu ürün gelirse iade edememekten korkmuyorum da sonraki de gelirse falan uğraşmak istemiyorum iadeler cok olunca ayni urunler elden ele dolaşıyor gibi
  • hepsiburadadan alışveriş yaparken dikkat edin,anında kargoda görünüyor iptal edilemiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: general4242

Amazondan sorunlu ürün gelirse iade edememekten korkmuyorum da sonraki de gelirse falan uğraşmak istemiyorum iadeler cok olunca ayni urunler elden ele dolaşıyor gibi

MSI'ın kutuları üzerinde seal var o seal açıldı ise dikkat edin diyor onlar açılmadan ürün gelmiyor. Ama anlayana

• Anlamadim o seal kapali mi olmali yani ?
    Yoksa kontrol icin aciyorlar mi ?
  • hb , 2 gün önce çoğu msi monitörlerde indirim yaptı. her monitör için foruma tek tek konu açıldı. konuların içinde bu indirimlerden söz edildi. amazon'un indirim yapma sebebi, amazonun çalışma anlayışı, fiyatları hb'deki fiyatların altına çekmesi şeklinde olduğu için amazon da indirim yaptı gibi gözüküyo. ama asıl indirimi yapan hb. her neyse bu monitörün fiyatı hb'de 1600'dü. 50 sepet indirimiyle 1550'ye alınıyordu. daha sonra HEPKAZAN kampanyası gelince 1500/150 indirim kullanılmasıyla 2 gündür 1450 ye alınabiliyordu. fakat bugün msi ve hb kampanyaları sonlandırdığı için satıcı artık hb değil diğer firmalar oldu o yüzden kampanyalı fiyat şu an hb de mevcut değil. 1800 lere çıktı. amazon da 1600 fiyat şu an indirimli durumda, güncellenince fiyat yükselecektir fakat 1450 ye de alınabildiği vakit oldu yani dün 1450 ye alınıyordu.

• Çoğu monitor HDMI kablosuyla 60hz'e sabitliyor demişsiniz.

Cihazınızın ve monitorun çıkışı HDMI 2.0 ise 240HZ'i HDMI üzerinden alır, freesync,gysnc açamazsınız. Tabi burda önemli olan hem monitorun hem de cihazın HDMI 2.0 portuna sahip olması, hem de kullanılan kablonun HDMI 2.0 kablo olması. Monitor 2.0, bağlayacağınız cihazda 1.4 veya 1.2 HDMI portu varsa ya da kullandığınız kablo 1.4 ise 120 HZ alabilirsiniz.

MSI 23.8" OPTIX MAG245R 1ms 144hz (1605TL)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.