Şimdi Ara

MSB ADINA TIP/ DİŞ HEKİMLİĞİ/ ECZACILIK/ PARAMEDİK/ AMELİYATHANE HİZM./ ANESTEZİ vb. SEÇECEKLER İÇİN (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
10.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hexares

Hocam öncelikle bu yaptığınız gerçekten büyük bir iyilik bende her yerde bilgi ararken gerçekten zorlanıyorum ve bulamıyorum.

Corona zamanı normal üniversitelerden farksız şekilde uzaktan eğitimle evden mi devam ediliyor?

Okurken verilen harçlık ne kadar? ailemden destek almam gerekiyor mu?

Teşekkür ederim.

Evet koronada çoğunlukla uzaktan devam ettik derslere. Fakat uygulama dersleri için okulumuza gittik, uygulamaları ve stajı tamamladıktan sonra tekrar evlerden uzaktan eğitime devam ettik. Sağlık alanında uygulama olmazsa olmaz bir şey, teorik bilgiler uzaktan halledilebiliyor. Harçlık konusunda net birşey söyleyemem fakat eğer ki kyk kredisi alırsanız diğer sivil öğrencilerden çok daha rahat bir öğrencilik hayatı yaşayacağınızı söyleyebilirim. Yurt parası yok, yemek parası yok. Askeri öğrenci maaşı + kyk kredisi çok rahat idare eder. Ailenden destek almana bile gerek olmayacak.

• Msüde psikolojik tani geçmişi ogrencilige engel. askeri saglik personeli olurken nasil biliyormusun acaba cevap verirsen cok sevinirim. Hic bakmadan elediklerini biliyorum msü de burda nasil bilgilendirirsen sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apocuk17

Msüde psikolojik tani geçmişi ogrencilige engel. askeri saglik personeli olurken nasil biliyormusun acaba cevap verirsen cok sevinirim. Hic bakmadan elediklerini biliyorum msü de burda nasil bilgilendirirsen sevinirim

Hocam psikiyatri de şartlar msü ile aynı malesef. Yine de denemenizi öneririm sonuçta doktor inisiyatifi.

• Kontenjanlar açıklandı 5 Eczane Hizmetleri (Ankara) (MSB Adına) eklenmiş

• ● Neden tıp kontenjanları bu kadar azaltılmış? Seneye artma ihtimali var mı yoksa TSK'da askeri doktor ihtiyacı azalıyor mu?
    ● Seneye tam 21 yaşında olacağım,askeri doktor olmak için 21'i doldurmamak mı gerekiyor yoksa 21 olanlar direkt eleniyor mu?
    ● Düz tabanlık askeri doktor olmaya engel mi? Düz tabanlığı muayene ediyorlar mı?
    ● TUS'u kazanıp uzman olursak veya pratisyen iken normal hastanelerde çalışma imkanımız oluyor mu?

• Boy kilo oranında esneklik gösteriliyo mu? Gösteriliyosa ne kadarlık bi esneklik olur sizce? Kilo eksiğim var da

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bilirubin seviyelerinde diğer fakültelerde askeri öğrenci olur raporu için tolerans var mı? Bilirubinim 2.08 çıkmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kmfd22 -- 4 Ağustos 2021; 8:51:25 >
  • Mülgâ kullanıcısına yanıt

Askeri doktor ihtiyacı azalmadı. Sadece artık okulda çok fazla öğrenci olduğu için barınma sıkıntısı olacak. O yüzden komutanlık mezun olan öğrenci sayısı kadar kontenjan açmış olabilir.

Yaş ile ilgili kılavuzda detaylı bilgi yer alıyor. Yanlış bilgi vermeyeyim şimdi.

Düz tabanlık artık msü ye göre daha esnek. 10-19 derece arasında düz tabanlıklar öğrenciliğe engel değil.

Tus kazanırsan sadece Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesinde ihtisaslaşabilirsin. Tus da en büyük avantaj sadece askeri doktorlar ile sıralaman yapılır. Yani sivillere değil askerlerle yarışırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CombatMedic19 -- 6 Eylül 2021; 3:7:27 >
  • kmfd22 K kullanıcısına yanıt

Net bir şey söyleyemem. İlk başta değerleri yüksek çıkıp daha sonra tekrar kan vermeleri sonucu sağlam alan devrelerim mevcut.

• Bir kaç kilo eksik veya fazla ise esneklik gösterilebilir.

• mülakata çağırılma nasıl oluyor mesela 200 başvuru olmuşsa önündeki hiçbir tercihe yerleşmeyen her aday çağırılıyor mu

• Bu senenin kontenjanları açıklandı mı? Hiçbir yerde bulamıyorum yardımcı olur musunuz?

• mezun olduktan sonra çalışma hayatı nasıl oluyor bir bilgin var mı? diğer doktorlardan bir fark oluyor mu? sivil hastanelerde çalışıp sivil doktor maaşı mı alınıyor?

• Merhaba benim sol gözüm 1,75 astigmat sağ gözüm 0.75 astigmat sorun olabilir mi?

• Kazanıp mülakatta elendiğimizde obp düşüyor mu?

• Tercih listeme msb adına olan programları yazınca 58 no lu şartı sağlamıyorsunuz yazıyo ve tercih etmeme izin vermiyo. Sebebini bilen var mı?

• chr;bear kullanıcısına yanıt

Yaş şartı var 2019 öncesi mezun olmama şartı var bunları karşılamıyor olabilirsin

• kmfd22 K kullanıcısına yanıt
    2018 mezunuyum mezun olma yılına hiç dikkat etmemiştim.İç işleri için o şart yok sanırım.

• Mezun olduktan sonra nerelerde görev yapıyorsunuz?

Ben de bu sene biyomedikal cihaz teknolojisi yazdım ve bu bölüm hakkında düşünceleriniz nedir?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.