Şimdi Ara

mSATA vs. 2.5' SATA. Hangisini alayım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Asus N551 bilgisayarım için SSD bakıyorum. Şu iki model dikkatimi çekti.

İlk ürün, cihazın içerisindeki mSATA SSD slotuna doğrudan takılacak 850 EVO modeli.

Şurada:
    https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/samsung-850-evo-250-gb-msata-ssd-disk-mz-m5e250bw-331707569

Bir diğeri ise HDD'nin CD sürücü yerine takılmasıyla SATA3 portuna alınacak olan 2.5 inçlik model.

Şurada:
    https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/samsung-860-evo-250gb-550mb-520mb-s-sata3-2-5-ssd-mz-76e250bw-329883784?rcp_action=rcpProductClicked

Bu iki ürün arasında acaba tecrübe ederken bir farkılılık olur mu? Yazılı veriler ve fiyatlar neredeyse aynı. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre220 -- 26 Şubat 2018; 2:43:25 >

• Bu senin SSD takacağın ekran kartıyla doğrudan ilgili.Eğer msata girişi varsa(notebooklar için oluyor genelde normal satadan ufak olduğu için) msata destekli alabilirsin.Ama eğer imkan varsa sata3 olanı almanı tavsiye ederim.Zira değerler daha iyi.Bir de şahsi fikrim yerinde olsam ikiniside almazdım.Bütçeyi 100 tl artırıp 960 pro alırdım.Çünkü arada 5-6 katlık performans farkı var.Tabi anakart nvME destekliyorsa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nvidi@geforce

Bu senin SSD takacağın ekran kartıyla doğrudan ilgili.Eğer msata girişi varsa(notebooklar için oluyor genelde normal satadan ufak olduğu için) msata destekli alabilirsin.Ama eğer imkan varsa sata3 olanı almanı tavsiye ederim.Zira değerler daha iyi.Bir de şahsi fikrim yerinde olsam ikiniside almazdım.Bütçeyi 100 tl artırıp 960 pro alırdım.Çünkü arada 5-6 katlık performans farkı var.Tabi anakart nvME destekliyorsa...

Cevabınız için teşekkürler hocam.
    Maalesef laptop eski olduğu için M2 yuvası bulunmuyor. Tek ek giriş mSATA fakat diğer bir ihtimal olarak mevcut HDD'yi CD rom yerine takarak, 2.5 inç SSD takabilme şansı oluyor. O yüzden arada fark olur mu diye merakım vardı. İyi forumlar.
  • Yaptığım araştırmalardan sonra mSATA'ların genelde sadece cache yapmak için veya windows kurulumu için kullanıldığını okudum. Acaba oyunları, filmleri depolamak için bu tür bir hafıza almak doğru olmayacak mıdır? Tecrübeli arkadaşlardan beni aydınlatmalarını rica ediyorum.
  • Msata almalısınız çünkü direk slottan iletişim hızı ... normal ssd yi dvd bağlantısından bağlarsanız performans düşer direk slottan msata daha hızlı olacaktır...

Diğer türlü msata ölü soket ilerde anakartı bozulursa değerlendirmek için seçeceğiniz az olacaktır msata to sata kutu alıp normal ssd gibi kullanabilirsiniz bundada hız düşer...ama şimdi normal ssd alırsanız ilerde başka bir yerde kullanma imkanı seçeneği daha fazla

Ben olsam laptopa başka hdd vs takmayacaksam msata işine girmez normal ssd alırdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.