Şimdi Ara

MS Access Kayıt Silindi Hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bir arkadaşım programını kullanırken hata almış ben de accsess veritabanını inceledim hata ordan kaynaklanıyor.

Hatanın ne olduğunu da anlamadım açıkçası basit bir Select * from tablo sorgusunu bile çalıştıramıyor. Hata açıklamasında "kayıt silindi" yazıyor.

Hatayla ilgili ekran görüntüsü aşağıdadır yardımlarınızı bekliyorum.

MS Access Kayıt Silindi Hatası

• Hatayı çözdüm 1 adet hatalı kayıt tesbit ettim.
    Resimde gördüğünüz Ziyaretci isimli tabloda bilgi isimli alan var.
    O olduğu zaman hata veriyor.
    Select * from yazınca hata ama
    select sira_no, tarih vs.. from ziyaretci yazınca bilgi alanı olmadan çalışıyor.
    Neden böyle gerçekten bilmiyorum ama kullandığım access sürümü 2003 .mdb dosyası idi onu 2007 .accdb dosyasına çevirdim
    office access 2007 ile açınca veritabanını orda değişik bir kayıt gördüm bilgi alanında sira_no su 53024 nolu kayıtta ################# yazıyordu.
    Bu kayıt numarasını access 2003 .mdb dosyasında arttım fakat böyle bir kayıt yoktu silinmiş olarak görünüyordu.
    İşte sorun buydu bu kaydı mdb dosyasından tekrar sildim:
    Delete From ziyaretci Where sira_no=53024
    şeklinde yazdım çalıştırdım 1 satır etkilendi dedi.
    Demekki bu kayıt hala kayıtlı ama nasıl olur silinmiş olarak görülüyordu 53024 sira_no lu bir kayıt yoktu ama 1 satır etkilendi yazdı gerçekten anlamadım ama sorun çözüldü aynı kaydı tekrar ekledim tabi bu sefer yeni kayıt ekleyince sira_no su 53033 oldu ve sorun düzeldi gerçekten ilginç bir durum bunun mantıksal bir izahı var mı bilmiyorum nasıl böyle bir şey olabilir ki?
    Müşteri bana elektrikler kesildi ondan sonra da program açılmadı demişti.
    Fakat bu kayıt elektrik kesilmesi sırasında girilmemiş daha önce girilmiş çünkü en son kayededilen sira_no lu kayıt 53032 sira_no alanı otomatik sayı olduğu için otomatik artarak devam ediyor.

Her neyse bir şekilde çözmüş oldum benzer hatayla karşılaşanlar için faydalı olur umarım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.