Şimdi Ara

mpx 200cüler bilir misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu motorolaya mpx200 takılan mmc kartlarda bir problem oluyor mu sizde de ?kart iki şekilde de yuvaya giriyor ama birinde tık sesi geliyor ve kart takılmış gibi duruyor ama cihaz kartı tanımıyor ve yan taraftaki mmc/sd kart girişinin kapağı kapanmıyor tam tersi şekilde kartı yuvaya doğru zorladığınız zaman ise kart tan1ınıyor fakat yerinde durmuyor kartı itip hemen dış mmc/sd kart kapağını ki plastik bir kapak üzerine kapıyorsunuz ve zorlama bi şekilde kart girmiş ve tanınmış oluyor bu olay bana pek normal gelmedi bilmiyorum sizde de aynı mı yoksa mmc kartlarda bu giriş böyle fakat sd de sorunsuz mu gerçekleşiyor bu işlem.(Sd kart ile deneme şansım olmadı deneyenler deneyimlerini yazarsalar sevinirim)
    2.bir sorumda şarjla ilgili telefonu alalı 3 gün oldu ve hergün 30 dakka görüşme sonucunda (aycell)şarj bitiyor ve hergün şarj ediyorum gün içinde en fazla 30 dakka kurcaladım mp3 filan çalıştırmadım.Cihazı alırken biliyordum sorunlu bir şarj olayı olduğunu fakat bu kadar kısa olduğunu düşünmemiştim bana bu da bir problem gibi geldi sizce bu sorunlar bu cihazı alanlar için normal mi?
    3.bir soru şarjın aycellde daha çabuk bitmesi gibi bir olay söz konusu mu çünkü kartı değiştirdiğimde 3 görünen şarj çubuğu 1 e indi ve 30 dakka sonra da şarjınız bitti mesajı geldi

• İlk önce mpx200 nüz hayırlı olsun 1 sorunuz için : sd kart bu telefonla tam bir uyum içinde hem süratli hem fazla şarj harcamıyor mmc kartına göre daha süratli eger kart alıcaksan hem fiyat hem performans açısından KINGMAX sı tafsiye ederim yabancı formlardan okudugum kadarıyla sandisk in ultra2 lerin ayarında yapılmış ... 2 soruna gelince telefonuna reset atmayı denemende fayda olacagına inanıyorum hard reset yaparken sonradan girdigin tüm bilgiler silinecek cihazın ilk aldıgın hale dönecektir... reset için şarjın full olması lazım ve makinayı kapatıp cihazın bataryasını 1 dakkalığına çıkarıp taktıktan sonra makinayı açarken diger taraftanda ortadaki mavi tuşa sürekli olarak basacaksın sonra ekrarnda reset için yes mi no mu diye soracak yes dedikten sonra makina resete başlayacak... 3 . soruna gelince telefonu açıp kapamak inanılmaz derecede bataryadan yiyiyor. Yani sim kartdan değil açıp kapadığın için bataryanın gücü düşüyor...

• 3. sorunun cevabı: Bataryanın kendine gelmesi 15 günü buluyor. telefonunu pili tam bittikten sonra şarj et. Kapalı durumda tabi...
  • ben her iki kartıda kullandım metal kısımlar alta gelecek şekilde takıyorum tvlerdeki açma kapama tuşlarında olduğu gibi ittirip tık sesi gelecek
    şarj olayı sende baya az gidiyor galiba ilk şarjın kısa olmuş
  • Sandisk'in SD 64 MB kartı var bende işe yarar değilmi ? Kodak digital fotoğraf makinesinde kullandım hız açısından fena değil daha sonra aynı kartı Palm M130 da kullandım.
  • Yaramasına yarar ama 64 mb pek yeterli olmaz bence en az 256 Mb tavsiye ederim Film Mp3 gb işler için
    256 Mb fiyatı sanırım 50-60 milyon civarında
    Twinmoss tavsiye ederim Kinston, Sandisk de kalitelidir.
    quote:

Orjinalden alıntı: Azerline

Sandisk'in SD 64 MB kartı var bende işe yarar değilmi ? Kodak digital fotoğraf makinesinde kullandım hız açısından fena değil daha sonra aynı kartı Palm M130 da kullandım.
  • 80-85 milyona 512 al almışken SD tabii... ve öyle kapağı kapatmakla üzerine olmaz o iş tırnaklar altta olacak şekilde takacaksın tırnağınla itip kibarca tık sesini duyacaksın kitlenecek ve çıkmayacak bırakınca... öbürtürlü aslında takamamışsın demektir . Öyle hile ile olmaz

MPX200 ana forumundan pil ile ilgili son işlemler zincirini takip et 15 20 gün usb den takma... ve diğer söylenilenleri yap normal kullanımda sağlam 2 gün gider... ilk günlerden 6 saat anca gidio...
    açıkken şarj etmeni de tavsiye ederim bu arada... kapalı olmasının bi avantajı olmadığı gibi ağır ağır şarj olması sanırım daha iyi pilin hücreleri daha sağlam dolar inancındayım
    (teknik bi bilgi değil öyle hissediyorum )

şebeke ile ilgili olamaz ama çekim gücü ile direk ilgili pil olayı ne kadar iyi çekerse pil o kadar çok gider...bu kesin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d_net -- 24 Aralık 2004, 2:56:54 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.