Çavuş
16 Ekim 2001
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 31 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba,
Merak ettiğim bir konu var hukuki durumu bilen yardımcı olursa sevinirim. Durum şöyle:
Türkiye distributörü bir firma internetten hepsiburada aracılığı ile sattığı malı (sitede satıcı hepsiburada, sözleşmede satıcı o malın Türkiye distribütörü olan firma) sipariş hazırlanıyor aşamasında iken stok kalmadı diyerek iptal etme hakkı var mı? İptal olması durumunda alıcının muadil bir ürünü talep etme ya da temin edinceye kadar beklerim diyebilme hakkı var mı? Teşekkürler, şimdiden.
Beyler fotoğraflardaki telefon taşa düşme sonucu aşağıdaki şekli aldı:(
Sizce bu telefonun tamiri mümkün müdür ? (Cihazla görüşme ve internette sayfaları çalıştırıyor yaralı bölge dışında dokunmatikte çalışıyor, camında herhangi bir hasar görünmüyor yandan darbe ile içe doğru bir göçük var kenarda ancak ekranın ortasından altına kadar da renk değişimi, film çekilme ve darbe aldığı köşe ve hizada dokunmatik kaybı söz konusu)
Hangi parçalar hasar görmüştür?
Tamiri mümkünse tahmini ne kadara mal olur (genpa garantili cihaz) ?
Genpa dışında biri müdahale ederse garanti bozulur mu?
Ankara da tavsiye edebileceğiz servis var mıdır?
HP DV6 6010 6770m ekran kartlı laptop'ın anakartı bir sorun nedeniyle değiştirildi. Ancak bundan sonra sıcaklık değerleri çok yükseldi ekran ve cpu sıcaklıkları 90 C'yi buldu. Sıcaklık değerlerinin anakart değişimi ile bir ilgisi var mıdır? Ayrıca sistemi recovery ile yeniden kurmak sistemin ekran kartı sıcaklığına etki eder mi?Nasıl?
Biliyorum forumda konusu çok geçti ama benim yaşadığım sorun biraz daha farklı.Şöyle ki; electroworldden aldığım HP DV6 6010et laptop'ımı 4 ay sonra fanından normal fan sesinin üzerinde hırıltılı bir ses gelmesi ve bataryasının çıkarılamaması sorunları ile servise verdim. Tam 20 gün sonra ancak alabildim fan ve anakart değişimi yapılmış, parçalar ithal edilmiş. Bu laptop'ı alırken revisionına da baktım D2 ve seri no: 114 lü bir numara. Bahsi geçen ısınma sorunları ile karşılaşmamıştım ta ki servisten geri alana (02.02.2012 perşembe akşamına) kadar. Bu zamana kadar sistem en fazla 70 C leri görmüşken, servisten geldikten sonra oyunlarda 90 C leri görüyor. Acaba sıcaklığı ölçen programı(msiafterburner) artık hatalı ölçüyor olabilir mi? GErçek sıcaklık değerini nasıl tespit edebilirim? Çünkü sıcaklıktan dolayı kapanma yaşamadım şimdilik tabi.
Benzer bir sorun yaşayan oldu mu? (Güç modu hp tarafından önerilen)
Anakart değişince alırken bakmış olduğum revision ve serisi de değişmişmidir yoksa bunlar anakarttan bağımsız mıdır?Çünkü hem programla (core temp) baktığımda revision ı hem de laptopta (bataryanın takıldığı yerde) hala aynı seri no yazıyor.
Açıkçası laptop'ı tekrar servise vermek de istemiyorum.Ancak bu sıcaklık sorununu bu ankara soğuğunda yaşıyorsam yazın daha büyük sorunlar da yaşar mıyım diye de korkuyorum. Nasıl bir çözüm önerirsiniz?
daha önceleri laptopımla lcd yi bağladığımda tv de 1024 *768 çözünürlükte oldukça net bir görüntü alırdım anca gom playerda film izlerken şarj bitti ve bilgisayarı tekrar açtığımda 1024*768 de çöz. görüntü çok kötü yazılar artık okunamıyor ve sanki Tv desteklemediği bir refresh rateymiş gibi duruyor. ancak 800*600 de herhangi bir sorun yoktu daha sonra 800*600 de ayarları kurcaladım ancak bu seferde 800*600 de net gelen görüntü de bozuldu. ayarlardan her türlü varyasyonu denedim Tv için refresn rate 25 laptop için 60 duruyor renk ayarları normal ancak tv de yazılar sanki görüntü netleştirme %150 ymiş (%100 de bozulduğunda daha fazla) gibi kötü çıkıyor bir türlü düzeltemedim. renk ayarı çöz. herşeyi denedim düzelmiyor vista kullanıyorum bir bug söz konusu olabilir mi?
daha önceleri laptopımla lcd yi bağladığımda tv de 1024 *768 çözünürlükte oldukça net bir görüntü alırdım anca gom playerda film izlerken şarj bitti ve bilgisayarı tekrar açtığımda 1024*768 de çöz. görüntü çok kötü yazılar artık okunamıyor ve sanki Tv desteklemediği bir refresh rateymiş gibi duruyor. ancak 800*600 de herhangi bir sorun yoktu daha sonra 800*600 de ayarları kurcaladım ancak bu seferde 800*600 de net gelen görüntü de bozuldu. ayarlardan her türlü varyasyonu denedim Tv için refresn rate 25 laptop için 60 duruyor renk ayarları normal ancak tv de yazılar sanki görüntü netleştirme %150 ymiş (%100 de bozulduğunda daha fazla) gibi kötü çıkıyor bir türlü düzeltemedim. renk ayarı çöz. herşeyi denedim düzelmiyor vista kullanıyorum bir bug söz konusu olabilir mi?

konu teknik yardım bölümüne taşınmıştır kapanabilir!!!
TV ile Laptop ı s-videodan bağladım ancak sesler Laptoptan geliyor sesi TV den almanın bir yolu yok mu
hafta sonu wii almaya karar verdim ama satıcılar sağolsun kafamı karıştırdı. Doğrusunun ne olduğu en sağlıklı forumdan öğrenirim diye düşündüm foruma sormadan alamadım.

Olay şu Ankarada 3 yere wii sordum ve 3 farklı fiyat aldım.
1. Yer Köprüdeki iki oyuncakçıdan biri (Japon Oyuncak) fiyat 450(ntsj) zımbırtılı ama bu zımbırtı freeloader ı ortadan kaldırıyormuş ancak wiifit çalışmaz dediler zımbırtılı aletlerde.

2. Yer Japon Oyuncak karşısındaki oyuncakçı fiyat 550 (ntsj)zımbırtılı ama wii fit çalışır dediler

3. Yer Armağan pasajında zımbırtılı fiyat 650 (pal) wiifit çalışır dedi

hangisinin dediği doğrudur, birde en iyi (en sorunsuz ve en çok satılan) zımbırtı hangisidir ayrıca güvenilir sağlam bir wii satıcısı (ankarada) önerebilir misiniz ?
bende Samsung s81b 32" var ve mavi ya da tonu renklerde (nextstar 2000x cis receiver ile ) Tv yayınında sol üst köşede uydu receiver kutucuğu açılarak ekran gidip geliyor ve bunu TV yayınlarında sinir bozucu şekilde yapıyor örneğin fenomen programındaki gibi bir yayını izleyemiyorum malum soruun yüzünden oysa aynı kabloyu (scart) samsung DVD ye bağladığımda ekran mavi de olsa böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Forumlarda benzer sorun yaşayıp kablosunu daha kaliteli kablolarla değiştiren ancak sonuçta problemi çözemeyenler olmuş. Bu sorunla karşılaşıpta sorunu çözebilen arkadaş var mı?
samsung s 81b tv ile nextstar cis2000 receiverım var ve yayının özellikle tek renklerde(genellikle lacivert ve mavi arka planlarda gözlemlerime dayanarak) ekran kararıp 1-2 sn sanki kanal değiştirmişim gibi yayın gidip geliyor ve bunu üst üste yaptığı da oluyor ayrıca sol üst köşede source u değiştirdiğimizdeki gibi bilgi kutucuğu açılıyor. Neden kaynaklanıyor olabilir?
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 151
İkinci El Bölümü Mesajları: 30
Konularının görüntülenme sayısı: 20.383 (Bu ay: 197)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 13 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.