Şimdi Ara

MPV SINIFINDA AİLE ARABASI ARIYORUM TAVSİYE VERİRMİSİNİZ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
2.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • oto-danışman-expert kullanıcısına yanıt
    yeni kasayı kullanmadan yorum yapmayın derim.
  • 2007 yılından beri toyota corolla sahibiyim MPV sınıf araç bakıyorum bende... Aracım dediğiniz gibi servis bakımları hariç MMT vites olmasına rağmen bir sorun çıkarmadı allaha şükür... Diğer markalarda servis bakım aralığı 15 bin kilometrede bir iken bizde 10 bin kilometrede bir ama olsun. İncelediğim ilk araç versoydu... Güncel kasayıda inceledim...
    Hoşuma gitmeyen tarafları 2 sıra yolcular için ayrı bir havalandırma yok gerektiğinde kullanılacak 3. sıra yolcular için havalandırma konusunda beklentiye girmeye gerek yok... bu benim eleme nedenim... Araçla yazın tatile gideceğim ve arka sırada oturanlar için soğutma bana göre olmaz sa olmazlardan... İkinci eleme nedenim bagaj hacminin düşüklüğü. Maalesef verso sınıfında en geniş hacimli aracı değil...
    7 kişilik araçlar için bagaj hacimleri:
    Zafira:http://www.opel.com.tr/content/dam/Opel/Europe/turkey/nscwebsite/tr/11_Brochure_Library/02_Specsheets/yeni_zafira_tourer_specsheet_02_2014_3.pdf
    Bagaj Hacmi: Minimum/maksimum lt 152/1792
    5008:http://www.peugeot.com.tr/media/deliacms/media//74/7418-990fb5.pdf
    Bagaj Hacmi: (L) 823 / 2506
    Grand scenic:http://www.renault.com.tr/araba/binek/scenic/ brosur indirilecek
    2. sıra koltuklar tablet altındayken bagaj hacmi - 564 / 702
    3. sıra koltuklar tablet altındayken bagaj hacmi - 208
    Grand Picasso:http://www.citroen.com.tr/Resources/Content/TR/Brochures/Yeni_C4_Picasso/C4_Picasso_Foy.pdf
    Oturma kapasitesi: 7 kişi
    Bagaj hacmi (L) (2. sıra koltukların arkasında, koltuk yüksekliğinde): 645
    Bagaj hacmi (L) (maksimum): 704
    Grand C-MAX:http://www.ford.com.tr/otomobiller/c-max-ve-grand-c-max/teknik-ozellikler
    7 Kişilik Oturma Düzeninde (Koltuk Yüksekliğinde)(L) -56
    5 Kişilik Oturma Düzeninde (Koltuk Yüksekliğinde)(L) -439
    5 Kişilik Oturma Düzeninde (Maksimum)(L) -719
    S-MAX:http://www.ford.com.tr/otomobiller/s-max/teknik-ozellikler
    3.sıra koltukların arkasında (L) 285
    2.sıra koltukların arkasında (L) 755
    Yeni Verso:http://apps.komputer.com.tr/toyota/toyota_ebrosur/VERSO.pdf
    Bagaj hacmi (7 kişilik oturma düzeni)* - 155
    Bagaj hacmi (5 kişilik oturma düzeni)* - 484

Arkadaş sıfır alacağı için web sitelerindeki değerler yazıldı. Sizin kullandığınız kasalar farklı olabilir ancak güncel durum bu şekilde ve maalesef 7 kişilik araçlar içinde bagaj hacmi en iyi araçlar arasında değil... Yol tutş hakkında viraj dönüşü hakkında araç size iyi gelebilir bunlar nispeten kişiye göre değişebilir ama iş bagaj hacmi olduğu zaman onu ölçme imkanımız mevcut ve durum tek geçebildiği araç ford grand cmax olmuş...

• quote:

Orijinalden alıntı: oto-danışman-expert

o senin düşüncen hocam demek ki iyi sallıyorum... kimseye kısıtlamam yok hocam.....sen gönül rahatlığı ile al scenic denen dandik viraj bile dönmekten aciz arabayı.... karışmak bizlere düşmez.... sen bana inanmamakta özgürsün hocam saygı duyarım...

scenic mi ? onu nerden çıkardın.yahu piyasada ki bütün arabaları gömmüşsün.ben mpv olarak sadece 5008 kullandım onuda yurt dışına gitmem gerektiği için sıfır aldığım ve 1.5 yılda 115 bin km"de sattım.ve çokta memnundum.arkadaş sıfır araç almayı düşünüyorum diyor sen gidiyorsun 2006 model araçtan bahsediyorsun.yok şöyle kötü böyle kötü.acaba konu başlığını doğru düzgün okudun mu.1 ay artık kiralık mı kullandın ön düzeni mi bozuktu bilmiyorum ama bütün sceniclerle genellemişsin.şimdi ben senin hangi bir lafını tutsak elimizde kalıyor.en iyisi bu tarz konulara hiç giripte milletin kafasını karıştırma..bırak abilerin yorum yapsın.

• buraozden B kullanıcısına yanıt
    renault scenic yüksek olsun diyorsanız fiat 500L

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peugeot 5008 kullanıyorum. 2010 model. Aldığım zamanlarda da bugünkü alternatifler vardı. Olmazsa olmazım 7 koltuk, dizel otomatik ve 2.0'dan düşük motordu. (vergi nedeni ile). O dönem Scenic, Picasso, 5008 bu kriterlere uygundu. Estetik olarak bana uygun olan 5008'i seçtim. Scenic ön tarafı minübis gibi gelmişti. Renoyu da fazla yaşlı arabası gibi görmüştüm. Bunların hepsi kişisel beklentilerle alakalı. Sonuçta hepsi iyi arabalar. Ancak 7nci koltuklar çocuklara ancak yeter onu unutmayın. Benim araçla ilgili tek rahatsızlığım robotize manuel şanzımanı. Özellikle DSGli şirket arabamdan sonra 5008e bindiğimde ilk 3 bites geçişlerindeki yığılma beni rahatsız ediyor. Citroendede aynı sorun var. Sadece ben aldıktan sonra Scenicler EDC'li gelmeye başladı sanırım. O dönem param yoktu yoksa aşık olduğum araba Dodge Journey'di.

Aracı aldıktan sonra 2012 oto fuarında Seat Alhambrayı beğendim. Ama onunda 1.6 dizel otomatiği yok. Sonra 1.6 sevdasını bırakıp 2.0 dizel otomatiklere de razı olmaya başladım. Bu yıl başında değiştireyim arabamı artık dediğimde yine arayışa girdim. Ama gördüm ki bu sınıfta arabamı satıp alabileceğim en iyi araba tam otomatik şanzımanlı yeni kasa 5008. Onu bekliyorum şimdi. Araba fiyatları uçmuş. Benim para sorunum yok diyorsan tek tavsiyem Freemont olur. son sorduğumda 149.500.-TL demişti utanmazlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinmu

Peugeot 5008 kullanıyorum. 2010 model. Aldığım zamanlarda da bugünkü alternatifler vardı. Olmazsa olmazım 7 koltuk, dizel otomatik ve 2.0'dan düşük motordu. (vergi nedeni ile). O dönem Scenic, Picasso, 5008 bu kriterlere uygundu. Estetik olarak bana uygun olan 5008'i seçtim. Scenic ön tarafı minübis gibi gelmişti. Renoyu da fazla yaşlı arabası gibi görmüştüm. Bunların hepsi kişisel beklentilerle alakalı. Sonuçta hepsi iyi arabalar. Ancak 7nci koltuklar çocuklara ancak yeter onu unutmayın. Benim araçla ilgili tek rahatsızlığım robotize manuel şanzımanı. Özellikle DSGli şirket arabamdan sonra 5008e bindiğimde ilk 3 bites geçişlerindeki yığılma beni rahatsız ediyor. Citroendede aynı sorun var. Sadece ben aldıktan sonra Scenicler EDC'li gelmeye başladı sanırım. O dönem param yoktu yoksa aşık olduğum araba Dodge Journey'di.

Aracı aldıktan sonra 2012 oto fuarında Seat Alhambrayı beğendim. Ama onunda 1.6 dizel otomatiği yok. Sonra 1.6 sevdasını bırakıp 2.0 dizel otomatiklere de razı olmaya başladım. Bu yıl başında değiştireyim arabamı artık dediğimde yine arayışa girdim. Ama gördüm ki bu sınıfta arabamı satıp alabileceğim en iyi araba tam otomatik şanzımanlı yeni kasa 5008. Onu bekliyorum şimdi. Araba fiyatları uçmuş. Benim para sorunum yok diyorsan tek tavsiyem Freemont olur. son sorduğumda 149.500.-TL demişti utanmazlar.

tam otomatik yeni kasa 5008 ile alakalı bir duyumunuz falan var mı..bana pek TR"ye gelmez gibi geliyor..

• mry_82 M kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam siz nasıl isterseniz...:))

hocam bi gün tecrübe sürüşü yapın dediğim araçla... eminim beğeneceksin....
    o zaman bi daha görüşürüz......
  • Scenic diesel otomatik. Sıfır aldım, 2 yıldır kullanıyorum. Çok da memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onboardx O kullanıcısına yanıt
    o konuda haklısınız hocam... ilk fırsatta yeni c-max tecrübe sürüşüne katılmaya çalışıcam zaten..... ilk kullanımda beğeneceğim belli .... ama daha sonra müşteri şikayetleri ve memnuniyetleri benim için belirleyici olacaktır....
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.