Şimdi Ara

## MOZİLLA FİREFOX + EN İYİ EKLENTİLER ## Ana Konu ## (93. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.944
Cevap
54
Favori
325.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • internet yavaşladığından mıdır yoksa bu sürümde mi var birşey; firefox kısa aralıklarla kilitlenip, çözülüyor? sizde de oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fireforge35

internet yavaşladığından mıdır yoksa bu sürümde mi var birşey; firefox kısa aralıklarla kilitlenip, çözülüyor? sizde de oluyor mu?

Bende de oluyor fakat hala çözemedim
  • Mozillada şöylebir hata alıyorum,Hatamı yoksa engellememi bir türlü anlayamadın,adresler doğru olmasına rağmen hiçbiri açılmıyor
    Nette aramama rağmen sorunun cevabını bulamadım
    Chrome ve Explorer sorunsuz çalışıyor ,acaba sorun ne olabilir?

## MOZİLLA FİREFOX + EN İYİ EKLENTİLER ## Ana Konu ##

Secure Socket Layer implemented on MRTG

For security reasons SSL has been implemented on MRTG. All the traffic from /to the website will be encrypted.
    Please use the following URL to access the application:https://mrtg.unlb.org

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf1656 -- 25 Mart 2012; 11:57:37 >
  • idm de ff11 ile uyumsuz daha doğrusu linklerde uyumlu fakat video yükliyim mi simgesi çıkmıyor.
  • Google Translate eklentileri HTTPS kullanan sayfalarda çalışmıyor. Bu sorunu çözen bir eklenti var mı acaba?
  • FlashGot kullanırdım (IDM kullanıyorum), indirme yaparken IDM ile mi Firefox ile mi diye sorardı. Bazı sitelerde IDM ile indiremeyince Firefox'un yöneticisiyle indirirdim.
    Şu hız konusunda FG'nin bellek hatalarına yol açtığını söylenince kaldırdım. Şimdi sadece IDM ile indiriyor, sorun çıkıyor dolayısıyla.

Önerebileceğiniz bir eklenti var mı bunun için ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dathka Graush

FlashGot kullanırdım (IDM kullanıyorum), indirme yaparken IDM ile mi Firefox ile mi diye sorardı. Bazı sitelerde IDM ile indiremeyince Firefox'un yöneticisiyle indirirdim.
    Şu hız konusunda FG'nin bellek hatalarına yol açtığını söylenince kaldırdım. Şimdi sadece IDM ile indiriyor, sorun çıkıyor dolayısıyla.

ilginç bende sıkıntı yok. Flashgot gayet kullanışlı. Eklentiyi güncellediniz değil mi?
  • quote:

quote:

FlashGot kullanırdım (IDM kullanıyorum), indirme yaparken IDM ile mi Firefox ile mi diye sorardı. Bazı sitelerde IDM ile indiremeyince Firefox'un yöneticisiyle indirirdim.

ilginç bende sıkıntı yok. Flashgot gayet kullanışlı. Eklentiyi güncellediniz değil mi?

Şu (http://forum.donanimhaber.com/m_53183389/tm.htm ) konuda yazılmış.

Firefox'u şişiren, bellek hataları oluşturan eklentiler. 

avg safe search
    cooliris
    downthemall
    fasterfox
    firebug
    google toolbar
    noscript
    mcafee sitead-visor
    flashblock
    imacros
    livehttpheaders
    flashgot
    woot watcher
    ietab
    forecastFox

Eğer bu eklentilerden kullandıklarınız varsa kapatrak denemelerinizi yapın veya bu eklentileri kullanmayın.

Kullanmak istemedim bende bu yazıyı görünce
  • bazı sorularım var bilenler yardım ederse çok sevinirim.

1- cooliris google tube vs. eklentiler uyumsuz firefox 11 de nasıl düzeltebilirim.güncelleme mi bekleyeceğim.googletube tarzı iyi bi eklenti var mı yada.firefoxta altta küçük bi kutuda youtube videoları izliyordum onda

2- ctrl+shift+e ile tabları açıyorum sekme gruplandırma ile. sonra birine tıklıyorum kasarak büyütüyor. takıla takıla büyütüyor sayfayı neden acaba ?

3- firefox sync anahtarım şifrem vs var. firefox u silip tekrar kursam sync ile aynı bilgisayarda eski haline gelecek mi şimdi ? YOKSA İLLA FEBE EKENTİSİ Mİ KULLANACAĞIZ ?

4- videosurt eklentisi vardı eskiden kaybolmuş bulamıyorum. uyumlu değil diye silmiştim. o tarz video aramayı kolaylaştıracak bi eklenti lazım.yada o o lazım. nasıl yükleyeceğim ve uyumlu yapacağım firefox 11 de.

5------firefoxta farklı profil oluşturma olayı var. Bir de ana parola olayı. Bunu yapacak bir başka yöntem yokmudur.
    Mesela Startup Master 1.3 gibi ana şifre koyulan bir eklenti gibi....her şifre bir başka profili açsa mesela ?

ASIL KOMİK ŞEY BU FİREFOX 11 DE sekme sabitlemeyi bulamıyorum bi türlü.sekmeyi kaydırınca yerinden kıpırdamasını nasıl engelliyoruz. ? benim sabitlemeden anladığım o.. sekmeyi kilitle diyorum olmuyor o ne onuda anlamadım
  • firefox indirme yöneticisinde indirme hızını kısıtlayabileceğim bir eklenti yok mu?
  • quote:

quote:

quote:

Şu (http://forum.donanimhaber.com/m_53183389/tm.htm ) konuda yazılmış.

Firefox'u şişiren, bellek hataları oluşturan eklentiler. 

avg safe search
    cooliris
    downthemall
    fasterfox
    firebug
    google toolbar
    noscript
    mcafee sitead-visor
    flashblock
    imacros
    livehttpheaders
    flashgot
    woot watcher
    ietab
    forecastFox

Eğer bu eklentilerden kullandıklarınız varsa kapatrak denemelerinizi yapın veya bu eklentileri kullanmayın.

Kullanmak istemedim bende bu yazıyı görünce

Valla arkadaşlar onu beni konudan almışınız, ben onları yabacı bir siteden buldum. Kendim bizzat test etmedim haliyle. Kısaca söylemek gerekirse pek önerilmeyen eklentiler o listedekiler. Yoksa %100 sorun çıkaracak diye bişey söz konusu değil. Atıyorum örneğin tek başına flashgot belki sorun çıkarmıyordur ama başka "falanca" bir eklentiylen beraber kullanılınca belki çakışma yapıyordur, size denk gelir/gelmez ona bişey diyemem.

Benim size tavsiyem idm yerine flashget kullanın, dropzone oluyor masaüstünde zaten, linki üstüne bırakmanız yeterli. Ne uğraşacaksınız eklentiylen falan filan.
  • kaç gündür xmarks uyarısı hatası alıyorum.
    uyarı xmarks mevcut yer imleri setinizin son yapılan eşlemeden anlamlı derece daha küçük olduğunu tespit etti. yazıyor.

sync yapmıştım onunla bi ilgisi var mı. sync hesabı firefoxta eşleme yapması için devamlı açık aktif mi olacak.
    firefox sync ile xmarks aynı anda aktif firefoxumda.eşleme yaparken xmarks çelişki diyor. anlamdım bu işi
    proxy ayarı yaparken localhost yazan yeri sildim. o bölümü nasıl resetlerim default yaparım ?
    yukarıdaki sorularıma hala cevap ta yok. sanırım chrome a geri dönme vakti geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Napolit@n -- 3 Nisan 2012; 17:17:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Napolit@n

kaç gündür xmarks uyarısı hatası alıyorum.
    uyarı xmarks mevcut yer imleri setinizin son yapılan eşlemeden anlamlı derece daha küçük olduğunu tespit etti. yazıyor.

sync yapmıştım onunla bi ilgisi var mı. sync hesabı firefoxta eşleme yapması için devamlı açık aktif mi olacak.
    firefox sync ile xmarks aynı anda aktif firefoxumda.eşleme yaparken xmarks çelişki diyor. anlamdım bu işi
    proxy ayarı yaparken localhost yazan yeri sildim. o bölümü nasıl resetlerim default yaparım ?
    yukarıdaki sorularıma hala cevap ta yok. sanırım chrome a geri dönme vakti geldi.

2 eşleştirme hesabı birden kullanmanız nedeniyle sorun olmuş sanıyorum. Firefox un kendi eşleştirmesi bence yeterli.

Proxy ayarı dediğiniz yer aşağıda resimde görülen yer ise orada Sistem vekil sunucu ayarlarını kullan yazısına tik koyar ve tamam derseniz normale döner. Eğer kastettiğiniz başka birşey ise ekran görüntüsü koyarak tekrar sorarsanız yardımcı olmaya çalışırız.. Kolay gelsin..

/>
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

...................................
    Benim size tavsiyem idm yerine flashget kullanın, dropzone oluyor masaüstünde zaten, linki üstüne bırakmanız yeterli. Ne uğraşacaksınız eklentiylen falan filan.

idm yerine flashget önermenizin sebeplari nelerdir. flashget in idm ye göre hangi yönlerden artısı var açabilirmisiniz. Mesela flasget te idm de olduğu gibi izlenen videolar üstünde otomatik indirme butonu çıkıyor mu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

...................................

idm yerine flashget önermenizin sebeplari nelerdir. flashget in idm ye göre hangi yönlerden artısı var açabilirmisiniz. Mesela flasget te idm de olduğu gibi izlenen videolar üstünde otomatik indirme butonu çıkıyor mu..

Benim bildiğim kadarıyla masaüstündeki dropzone simgesine linki attığınız anda indirme başlıyor, her hangi biryerde buton çıkıyormu bilmiyorum. Ben daha çok genel anamdaki indirmeler için demiştim. Video için download helper kullanıyorum zaten. Tüm sitelerdeki tüm videoları çekebiliyorum istediğim formatta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

Orijinalden alıntı: Napolit@n

kaç gündür xmarks uyarısı hatası alıyorum.

2 eşleştirme hesabı birden kullanmanız nedeniyle sorun olmuş sanıyorum. Firefox un kendi eşleştirmesi bence yeterli.

Proxy ayarı dediğiniz yer aşağıda resimde görülen yer ise orada Sistem vekil sunucu ayarlarını kullan yazısına tik koyar ve tamam derseniz normale döner. Eğer kastettiğiniz başka birşey ise ekran görüntüsü koyarak tekrar sorarsanız yardımcı olmaya çalışırız.. Kolay gelsin..

/>

teşekkür ederim cevap için. sadece sistem vekil sunucu kullan demek yeterli anladım.ama 127.1.1.0 falan bişeyler yazıyordu firefox local host o lazım bişeymi onun için sordum orijinal yükleyince vardı çünkü.

xmarks a gelince. chrome, gmail şifresi ile sync yapıyor, firefox ta firefoxsync ile...... xmarks ı 2 sindenden silsem daha mantıklı dediginize göre.

bu arada firefox sync oturumum açık tutmam gerekiyor değilmi herşeyi sistemde güncellemesi için ?
    ve proxy kullanınca sync oturumum açık durursa ne olacak ? başka ip adresi çünkü problem yaratır mı ?

((((((! konuyla alakasız ama sorunu bilen biri DM atarsa sevinirim ?http://b1204.hizliresim.com/w/3/425n4.jpg
    chromda bi şifre eklentisi kullanıyorum. pencere yukarı kayık şekilde çıkıyor ve kıpırdatılamıyor )))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Napolit@n -- 4 Nisan 2012; 13:43:54 >
  • lastpass kullanıyordum .tüm şifreleri firefoxa aktardım. lastpassı kaldırdım.fakat firefox her siteye otomatik girmiyor .. neden acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KuuuL78

lastpass kullanıyordum .tüm şifreleri firefoxa aktardım. lastpassı kaldırdım.fakat firefox her siteye otomatik girmiyor .. neden acaba ?

Firefox'u ac ayarlar ordan Security(güvenlik) yazan yere gel hocam. Asagida "Remember password for sites" yaziyor bunun yanindaki kutucugu isaretle. Bu sekilde olmasi lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supernoova -- 15 Nisan 2012; 0:13:58 >
  • webmail notifier veya başka bir eklenti ile gov.tr uzantılı email 'lere bakabilir miyim ?

yani gmaile mail gelince webmail notifier uyarı veriyor ,bunun gibi olabilir mi ?
  • firefoxta açılmamış sayfaları açılana kadar yenilemeye yarayan bir eklenti var mı acaba ?

Mesela bir sayfayı açtım, sayfa yüklenmiyor uyarısı geldi. Bu uyarı gidene kadar sayfayı yenileyen, site yüklenince yenilemeyi otomatik bırakan bir eklenti arıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.