Şimdi Ara

Mozilla FİREFOX 3 süper güvenlik ( bence )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 4 gün önce bir rap forumuna üye oldum ( ismi lazım değil ) Microsoft İnternet Explorer la sitenin bütün linklerini açıyor içerisinde çok rahat sıkıntısız dolaşıyordum sonra gün geldi mozilla firefox 3 ü denemek istedim kurdum ve varsayılan tarayıcım olarak ayarladım 2 hafta önce cirit attığım siteye giriş yaptığımda firefox 3 alttaki ekranı getiriyor

bu olaydan sonra explorerla giriş yapmayı denedim sayfayı görüntülemiyor ama karşı komşumun bilgisayardada explorerla denedim çok rahat girebiliyorum.

4 gün içerisinde bir site bu kadar değişebilirmi yada explorerda güvenlik açığımı var doğrusu beni çok düşündürdü

eğer site bu sürede bu kadar değişemez diyosanız FİREFOX 3 Ü ŞİDDETLE ÖNERİRİM

NOT: explorer ın sürümü : Microsoft İnternet Explorer 8
    firefoxun sürümü : Mozilla Firefox 3
    KARAR SİZİN YORUMLAR LÜTFEN

Mozilla FİREFOX 3 süper güvenlik ( bence )

• firefoxun eklentileri var, 3 versionundada gelen bi güvenlik eklentisi bu.şöyleki,internette firefox kullanan insanlar,bişekilde girdikleri siteyi güvensiz buluyorlarsa,bu eklentiler sayesinde başkalarını uyarabiliyor ve güvensiz olduğunu belirtebiliyorlar.sizde siteye girdiğinizde,başka kullanıcıların ortak fikri olan güvenli yada değil uyarısıyla karşılaşıyorsunuz.
    bu firefox deilde yüklediğiniz eklentiyle ilgili sanırsam...
  • hımmm olabilir mantıklı böyle bir şey aklıma gelmemişti ama doğru ya yazının başında saldırgan olarak bildirilmiş site yazıyo diğer kullanıcaların bildirebilecekleri aklıma gelmedi
    böyle bir eklenti varsa o zaman şöyle bir sonuç çıkarabilirmiyiz firefox explorer dan daha güvenlidir olabilirmii ?
  • tabiki,sonuç olarak bu bi güvenlik platformu sunuyor size.firefox öyle şahane bi ortam kurmuşki,size zararlı içerik taşıyabilen siteyi haber edebiliyor ...bunun gibi birde WOT diye bir eklenti var aynı mantıkla çalışan.Yanlız dikkatimi çeken,bazı konulardada fazla paranoyak olabiliyor bu eklentiler,örneğin divxplanet gibi sitelere zararlı dediği olmuştur,çünkü sonuçta divx illegal bişey,alt yazı vs illegal,bu sebeple birileri o siteyi zararlı ilan edebiliyor,firefoxda girme kardeşim diyebiliyor.O yuzden her zararlı dediğide %100 doğru diyemeyiz bizim açımızdan :) ama sizin rap sitesindeki durum,elbette size firefoxun yaptığı uyarı güzel bişey.zararın nerede olduğunu bulmakta size kalıyor.siz iyisimi güzel bi antivirüs ve spyware vs programı yükleyin :)
  • nod32 antivirüs var spwware kurmadım gerek olacağını düşünmüyorum 4 ayda bir kurup taratıyorum sistemimi
    teşekkür ederim
    saygılar :)
  • Firefox 3 dort gozle bekliyordum, ciktigi gun kurdum ama ne yazikki ne yeni arayuzu begendim nede ek ozellileri. Bunlar onemli degildi, acayip sekilde donmalar, yavaslamalar ve takilmalarla karsilastim.

FFox 2`ye geri dondum, neden bilmiyorum bu surum bende cok hizli calisiyor ve hic takilmiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaplanmete

Firefox 3 dort gozle bekliyordum, ciktigi gun kurdum ama ne yazikki ne yeni arayuzu begendim nede ek ozellileri. Bunlar onemli degildi, acayip sekilde donmalar, yavaslamalar ve takilmalarla karsilastim.

FFox 2`ye geri dondum, neden bilmiyorum bu surum bende cok hizli calisiyor ve hic takilmiyor.

aynen 3 ü denemedim fakat arkadaşlarım baya bi sorun çıkardığını söylediler 2 en iyisi şuanda kasma vs hiçbi sorun yok eklentilerini de yükleyince yemede yanında yat
  • Bildiğim kadarıyla artık Firefox 2 kullanılamıyor. Son update ile kendini sürüm 3 e yükseltiyor

Bana olan buydu

• tarayıcıların bu kadar güvenli olacağını sanmıyorum.normal bi antivirüsünüz olursa rahatca ziyaret edersiniz.mozillanın dediğini takmam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.