Şimdi Ara

Mouseun kablosu hk.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler saçma gelebilir ama burda benim gibi bir kaç kişininde bi dönemler benimle aynı problemi yaşadığını varsayaraktan bana yol göstermelerini rica ediyorum. Neyse bayadır kablosuz mouse kullanıyordum, haliyle baya rahattı kullanması. ama geçen gittim arkadaşlarımın tavsiyesine uyarak rival 300 aldım. Mousetan fazlasıyla memnunum (tavsiyede ediyorum baya rahat) ammavelakin şu kablosunu bi türlü düzenleyemedim yani nasıl bir masa düzenine sahip olucaz falan anlamadım gitti ? kablo sürekli diğer kablolara takıldığı için monitörün arkasındaki duvara bantladım fakat yinede tatmin olamadım. Neyse çözüm üretebilcek veya işte foto atıp şöyle yap diycek varsa şimdiden teşşekkürler hadi sağlıcakla kalın.

• Masan musaitse duvar yerine masaya bantla turnuvalarda yapiyolar gomussundur belki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diğer kabloları bi kenara ve bi araya topla. mouse ve klavyeyi kalan bos noktadan bagla bilgisayara.

• quote:

Orijinalden alıntı: Münferit

Masan musaitse duvar yerine masaya bantla turnuvalarda yapiyolar gomussundur belki

Hocam duvarla mouseumun arasında çokta bi mesafe yok ve bütün kablolar masanın altındaki kasaya gidiyor oyüzden masaya bantlamak nasıl olur pek anlayamadım
  • örtü için kullanılan masa mandalından kullanıyorum kabloda yeterli bolluğu sağlamak için. kablo kendi ağırlığıyla masa arkasına sarkarsa rahat edemezsin. kablonun fareye kuvvet uygulamaması gerekiyor. fare en sağda ve en soldayken kabloda yeterli miktarda bi bolluk olması lazım öyle ayarla masa üstündeki kablo uzunluğunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can_celik -- 6 Ağustos 2016; 14:37:45 >
  • Kabloyu duvara bantlamakla çözüm buldum ben. Bundan öncesinde masa arkasına sarkıp bayağı bir kuvvet alıyordu mousedan. Şimdi çok daha rahat, kabloyu hissettirmiyor bile duvara yapıştırmak.
  • arkadaşlar yorumlarınız için teşşekkürler önerilerinizin hepsini dikkate alaraktan mouseun kablosunu duvara yapıştırdım zamanla alışırım umarım
  • Hicam ss atda bizde deniyelim bi

• Hocam bu işlerin önüne geçmek için bir çok maçta da görmüşsünüzdür oyuncular mouse bungee kullanırlar yalnız şöyle bir durum var oyuncular bunlara para ödemiyorlar ve Türkiye'de yaşamıyorlar Türkiye'de bungeeler oldukça pahalı insanlar 80 90 liraya mouse almıyorlar kalkıp bungee ye o parayı kimse vermez. Ben kendim için yaptığım el yapımı bungeeyi paylaşayım sizinle belki işinize yarar.

Nasıl yaptığımı da anlatayım, fotoğrafta görülen yayı takmadan önce sadece duvara kablo tutucu çakıp kabloyu onun içinden geçirmiştim fakat orada şöyle bir sıkıntı oluyor düşük sensitivity de oynuyorsanız sağa sola ani dönüşlerde kablo takılıyor ve kablonun yıpranmasına neden oluyor bu kablo tutucu. Bu yayı takmam da ki amaçta hem o yıpranmanın önüne geçmek hemde kablonun sürekli havada kalıp bungeeye takılmış gibi durmasını sağlamaktı ve istediğim oldu. Her neyse nasıl yaptığımı kısaca anlatayım önce duvara kablo tutucuyu çaktım (tek amacı yayı duvarda tutmak) sonra bu bildiğiniz kardeşlerinizin oyuncak tabancalarının içinde bulunan yaylar vardır sert olmayan kolayca şekil değiştiren yaylar o yaylardan bir tane bulup 2 tarafından ( alt taraf ve üst taraf) penselerle tutup yayın boyunu gerdirerek uzattım kablo daha yukarıda dursun ve yayın içine kablo daha rahat girsin diye. Daha sonra mouseun kablosunu yayın içinden geçirip yayı duvara çaktığım kablo tutucunun içinden geçirdim ve duvara sabitledim yay sağa sola hareket etmesin diye de alt tarafını duvara bantladım. Yaklaşık 2 aydır bu şekilde kullanıyorum ve hiçbir sorunla karşılaşmadım kablo sağa sola takıldı derdim ortadan kalktı. Sorunuz varsa yardımcı olurum.

Mouseun kablosu hk.
     Mouseun kablosu hk.
     Mouseun kablosu hk.
     Mouseun kablosu hk.

• quote:

Orijinalden alıntı: AliBeşikçi

Hocam bu işlerin önüne geçmek için bir çok maçta da görmüşsünüzdür oyuncular mouse bungee kullanırlar yalnız şöyle bir durum var oyuncular bunlara para ödemiyorlar ve Türkiye'de yaşamıyorlar Türkiye'de bungeeler oldukça pahalı insanlar 80 90 liraya mouse almıyorlar kalkıp bungee ye o parayı kimse vermez. Ben kendim için yaptığım el yapımı bungeeyi paylaşayım sizinle belki işinize yarar.

Nasıl yaptığımı da anlatayım, fotoğrafta görülen yayı takmadan önce sadece duvara kablo tutucu çakıp kabloyu onun içinden geçirmiştim fakat orada şöyle bir sıkıntı oluyor düşük sensitivity de oynuyorsanız sağa sola ani dönüşlerde kablo takılıyor ve kablonun yıpranmasına neden oluyor bu kablo tutucu. Bu yayı takmam da ki amaçta hem o yıpranmanın önüne geçmek hemde kablonun sürekli havada kalıp bungeeye takılmış gibi durmasını sağlamaktı ve istediğim oldu. Her neyse nasıl yaptığımı kısaca anlatayım önce duvara kablo tutucuyu çaktım (tek amacı yayı duvarda tutmak) sonra bu bildiğiniz kardeşlerinizin oyuncak tabancalarının içinde bulunan yaylar vardır sert olmayan kolayca şekil değiştiren yaylar o yaylardan bir tane bulup 2 tarafından ( alt taraf ve üst taraf) penselerle tutup yayın boyunu gerdirerek uzattım kablo daha yukarıda dursun ve yayın içine kablo daha rahat girsin diye. Daha sonra mouseun kablosunu yayın içinden geçirip yayı duvara çaktığım kablo tutucunun içinden geçirdim ve duvara sabitledim yay sağa sola hareket etmesin diye de alt tarafını duvara bantladım. Yaklaşık 2 aydır bu şekilde kullanıyorum ve hiçbir sorunla karşılaşmadım kablo sağa sola takıldı derdim ortadan kalktı. Sorunuz varsa yardımcı olurum.

Mouseun kablosu hk.
     Mouseun kablosu hk.
     Mouseun kablosu hk.
     Mouseun kablosu hk.

Gerçekten bu kadar uğraşıp mesaj attığın için öncelikle teşekkür ederim. Onun haricinde benimde seninkine çok yakın bir masam olduğundan yarın malzemeleri toplayıp senin tarzındaki bungee yi deniycem sonuçlarını yarın akşam buraya yazarım.

• Rica ederim ne demek 😊 bir sorun olursa ben buradayım 😊🖐

• Alopo94 kullanıcısına yanıt
    Harika ya, sorunum mouse masa arkasına sağlıyor yanlara hareket ettirirken sıkıntı yaşamıyorum ama ileri çektiğimde kablo biraz daha masanın ucundan arkaya düşüyor geri çekerken de bu ağırlıktan dolayı yavaşlıyor oyunda tüm denge gidiyor :S böyle bir şey lazim bana ama ben yapmayı beceremem galiba.Satılıyor mu bunlar acaba. Bir de o teller kabloya zarar vermiyor değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: helixSNAA

Harika ya, sorunum mouse masa arkasına sağlıyor yanlara hareket ettirirken sıkıntı yaşamıyorum ama ileri çektiğimde kablo biraz daha masanın ucundan arkaya düşüyor geri çekerken de bu ağırlıktan dolayı yavaşlıyor oyunda tüm denge gidiyor :S böyle bir şey lazim bana ama ben yapmayı beceremem galiba.Satılıyor mu bunlar acaba. Bir de o teller kabloya zarar vermiyor değil mi?
    Hocam konu üzerinden 4 yıl geçmiş o şekilde ne kadar kullandığımı hatırlamıyorum. Kendime bungee yaptığım için kullanmayı bırakmıştım o yaylı sistemi. O şekilde de hiç sorun yaşamamıştım bu arada.
  • Alopo94 kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni sistemin fotoğrafı var mı? İnternetten 50-100 Tlye bir şey de alabilirim ciddi takıntı yaptım bunu ve pek becerikli değilim böyle kendi kendime aletler falan beceremem gibi geliyor ama deneyeceğim :D Nasıl bir şey yapsam kararsız kaldım sana masa ve duvarı vb atsam önerir misin bir seyler özelden?
  • helixSNAA kullanıcısına yanıt
    Hocam bu şekilde 3 4 senedir kullanıyorum. Yani masaya duvara göre önerebileceğim bir şey yok bu attığım gibi bir şey yaparsanız veya alırsanız her türlü işinizi görecektir.

Mouseun kablosu hk.
     Mouseun kablosu hk.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.