Şimdi Ara

Motosikletler VS Resmi Araç ( Silahlar çekildi Dediğim oldu) (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
396
Cevap
11
Favori
7.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Slyvia

Yolu ayıran çizgiler var ya arkadaşlar, heh evet bildiniz, şeritler! Benim altımda isterse traktör olsun, isterse jip olsun, eğer o trafikte yol almaya iznim varsa o şerit benimdir. Sen benim şeridimi hiç bir şekilde ihlal edemezsin, olur da ben isterim, çekilirim kenara geçersin. Ama bunu istemediğimde insanları tehlikeye atmıyorsam, ki atmıyorum, çekilmek zorunda değilim. Eğer minimum hız limiti yoksa, 30 kilometreyle de giderim ve sen o şekilde bana yaklaşamazsın. O motorun pozisyonunda araç olsaydı o şekilde yaklaşabilir miydi sivil araç? Hayır yaklaşamazdı, paşa paşa frene basar, geçmesini bekler ve şeride öyle çıkardı. Bu durumda sinyal vermiş olması, oraya yaklaşıyor olması onun o şeride yanında motor varken tekerleğini dahi sokabileceği hakkını vermiyor, eğer veriyorsa buyrun kanıtlarla gösterin bana.
    Trafik kuralları açısından burda hata yapan belli, fakat sonrası için polisler sonuna kadar haklı çünkü bu adamlar koruma ve önünde bir motor fren yapıp arabayı durdurmaya kalkarsa bu adamlar tehdit olarak algılayabilir silahlarıyla inerler ve kendilerini güvende tutmaya çalışırlar. Motorcuların da ne halt olduğu belli ama insanların yaptığı davranışlardan trafik kurallarını eleştiremeyiz. Eğer trafik kurallarını önemsiyorsanız, bu olay böyle.
    Gelelim motorcu eleştirilerinize, bu adamlar bu haltı yedi diye, ben bir motorcu olarak laf söyletmem kendime, söylemeyin, genelleme yapmayın. İleride çocuğunuz ister, kardeşiniz alır, aynı şekilde diyemezsiniz, susarsınız...

Trafik kurallarından ve motorcu olduğunuzdan bahsetmişsiniz ama aynı şeritte iki motosikletin yan yana gidemeyeceği kuralını göz ardı etmişsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: coldblue_

quote:

Orijinalden alıntı: Slyvia

Yolu ayıran çizgiler var ya arkadaşlar, heh evet bildiniz, şeritler! Benim altımda isterse traktör olsun, isterse jip olsun, eğer o trafikte yol almaya iznim varsa o şerit benimdir. Sen benim şeridimi hiç bir şekilde ihlal edemezsin, olur da ben isterim, çekilirim kenara geçersin. Ama bunu istemediğimde insanları tehlikeye atmıyorsam, ki atmıyorum, çekilmek zorunda değilim. Eğer minimum hız limiti yoksa, 30 kilometreyle de giderim ve sen o şekilde bana yaklaşamazsın. O motorun pozisyonunda araç olsaydı o şekilde yaklaşabilir miydi sivil araç? Hayır yaklaşamazdı, paşa paşa frene basar, geçmesini bekler ve şeride öyle çıkardı. Bu durumda sinyal vermiş olması, oraya yaklaşıyor olması onun o şeride yanında motor varken tekerleğini dahi sokabileceği hakkını vermiyor, eğer veriyorsa buyrun kanıtlarla gösterin bana.
    Trafik kuralları açısından burda hata yapan belli, fakat sonrası için polisler sonuna kadar haklı çünkü bu adamlar koruma ve önünde bir motor fren yapıp arabayı durdurmaya kalkarsa bu adamlar tehdit olarak algılayabilir silahlarıyla inerler ve kendilerini güvende tutmaya çalışırlar. Motorcuların da ne halt olduğu belli ama insanların yaptığı davranışlardan trafik kurallarını eleştiremeyiz. Eğer trafik kurallarını önemsiyorsanız, bu olay böyle.
    Gelelim motorcu eleştirilerinize, bu adamlar bu haltı yedi diye, ben bir motorcu olarak laf söyletmem kendime, söylemeyin, genelleme yapmayın. İleride çocuğunuz ister, kardeşiniz alır, aynı şekilde diyemezsiniz, susarsınız...

Trafik kurallarından ve motorcu olduğunuzdan bahsetmişsiniz ama aynı şeritte iki motosikletin yan yana gidemeyeceği kuralını göz ardı etmişsiniz.

Tüm yazı boyunca şeritte sadece bir araç gidebileceğini söyledim fakat motorcular hatalı bir şey yapıyor diye bu sivil aracın yaptığı şeyi maalesef haklı hale getirmiyor. Ona bakılırsa zaten o plakasız motorcunun başta trafikte olmaması gerekiyor. Benim demek istediğim o sivil araç da sütten çıkmış ak kaşık veya hatasız değil...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu kadar öfke ne ben bunu anlamadım
    O silah ne onu zaten hiç anlamadım
    Motorsikletleri haksız olabilir tamam ama silah çekmek ne ? Arabaya dokundu diye bu şiddet ne ?

Benimde başıma buna benzer bir olay geldi.
    Sarıyerde babam ile giderken dar bir sokaktan giderken servis aracının geçişine izin verdik yavaş yavaş geçiyor. Baya da dar babam arabaya temas edecek üzereyken uyarmak için servis aracının arkasına doğru orta parmağına kırarak tık tık yaptı. Adam sen arabaya niye vuruyorsun diye bağıra bağıra arka cama tüm gücü ile yumruk attı 2 kere benim şalter attı açtım kapıyı o da o sırada kurtuldu bastı gitti. Arabaya dokundu diye yapılacak şeyler değil bunlar ama benim sinirime giden olay da arabasına babam öyle dokununca arabaya yumruk atıp bağırmasıydı

• Agbi hani hizli geliyolar ya kontrol amacli.. ulan ne oynaksiniz nasil kivirdiniz iki dk da. Dikkat edin bidahaki sefere eli silahli rahatsiz bi vatandaşa denk gelirsiniz o polisleri mumla aratirlar size.oyle kafaya go pro takip cete halinde gezerek kendi halindeki vatandaşa artislik yapmaya benzemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: bullx

Noldu anlamadım ?
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Bizde jiple yan mi gidelim dedin ya ona gülüyorum

• Motorcular dayağı haketmiş . Ucuz atlatmış aveller :)
  • passata olan sevgim arttı :)
  • Efsane geri vites. Öyle kalabalığa güvenip artistlik yapmaya benzemiyormuş demek ki. Bu motorcuların çoğu maganda. Özellikle kaldırımdan gidenlere uyuz oluyorum.

• WesterLandX kullanıcısına yanıt
    Böyle başladı böyle devam eder diyerek yaşayın o zaman düzelmez bu ülke
  • Polisler tamamiyle haklı ,motorcu abilerimiz güya kalabalık grubla trafikte artistlik yaparak ilerliyor ,yalnız bu defa çok sağlam Kaya'ya çarpmışlar içim buz gibi oldu. Araç o kadar efendi bir şekilde ilerliyor ki gel gör ki motorcu abilerimiz normal vatandaş muamelesi ile Nasıl olsa kalabalığız düşüncesiyle mort oluyorlar .ayrıca polisin verdiği tepki gayet yerinde hatta az bile .

• quote:

Orijinalden alıntı: supremum01

Passat önlerine atlamamış zaten gördüğüm kadarıyla sinyali de yanıyordu.

Motorcu gaz kesip araya alabilecekken inadına kapatmaya çalışmış. Kalabalık grup oldukları için özgüven varmış ama karşılarına böyle birşey çıkacağını hiç tahmin etmemişler.

Nihayetinde polisin yaptığı da yanlış o ne öyle bagaj açıp silah çıkartmak vs..

Çıkarılacak sonuç trafikte kimseyle dalaşmamak.

hocam amaç sadece (genelde motorcuların yaptığı saçma sapan davranışlardan biri olan 3-5 kişi bir araya gelince veya kafaya kask kamera takınca haklıyım modunu) içeri doğru sıçırtmaktı ve başardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baskan1111

bugün bana yarın sana..ilk fırsatta devletin ona -suçla mücadele etsin diye -emaneten verdiği silahı vatandaşa doğrultan memur:
    1- açığa alınmalı, soruşturma gçirilmeli+siciline işlenmeli
    2-psikolojik testten geçirilmeli
    3-silahı elinden kesinlikle alınmalıdır.
    polis şiddetine destek veren zerzevatlara da 100 saatlik vatandaşlık bilgisi+insan hakları kursu zorunlu tutulmalı

Polis haksiz. trafik ihlali varsa cezasini yazarsin. tuyleri yolunmus horoz gibi yolun ortasinda kabarmanin, lan lun diye millete efelenmenin manasi yok.

kimin haklı kimin haksız olduğunun bir önemi yok. basit bir trafik tartışmasında gözdağı vermek için bagajdan otomatik silah çıkartan polis var. o silahlar polislere günlük hayatta yaşadıkları tartışmalarda kullanmaları için değil teröriste, saldırgana, katile karşı kullanmaları için veriliyor.

bıyıklı olan, tayyip erdoğanın yeğeni aynı zamanda koruması ali erdoğana epey benziyor.

edit: kimseyi zan altında bırakmamak için benziyor yazmıştım ama gelen mesajlara göre görüntülerdeki kişi kendisiymiş.

Bazı eksisözlük yazılari

Pilis şidditi... psikilijik tist... sicil... silihi ilindin ilinmili...

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan5656

quote:

Orijinalden alıntı: supremum01

Passat önlerine atlamamış zaten gördüğüm kadarıyla sinyali de yanıyordu.

Motorcu gaz kesip araya alabilecekken inadına kapatmaya çalışmış. Kalabalık grup oldukları için özgüven varmış ama karşılarına böyle birşey çıkacağını hiç tahmin etmemişler.

Nihayetinde polisin yaptığı da yanlış o ne öyle bagaj açıp silah çıkartmak vs..

Çıkarılacak sonuç trafikte kimseyle dalaşmamak.

hocam amaç sadece (genelde motorcuların yaptığı saçma sapan davranışlardan biri olan 3-5 kişi bir araya gelince veya kafaya kask kamera takınca haklıyım modunu) içeri doğru sıçırtmaktı ve başardı.

İki taraf da suçlu . Takip mesafesi nedir bilmeyen ,sağa dönülmez levhasını görüp dönen , sinyalsiz şerit değiştiren polisler de var . Bu motorcular gibi birlik olup bir anda oraya buraya saldıranlar da var .

Hepsiden bolca var bu ülkede

• tamam hocam o dediklerinizden çokta, konu buradaki olay, adamlar resmen haketmiş, motorcu değilde eşkiya grubu sanki, youtube bu artistlerle dolu.

• Abi abi hani hızlı geliyorlar ya kem küm ehe ühü
    Iyi olmuş
    Motorsikletlerin de geri vitesi varmış

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.