Şimdi Ara

Motosiklet arka teker kilitlenmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
6.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Rks titanic 150r motosikletim var. Sıklıkla yaşadığım bi sorunum var. Giderken arka frene bastığımda fren önce boşa çıkıyor, sonra aniden kilitliyor. Bu olaydan sonra bir müddet düzeliyor ama sonra yine aynı.
    Daha önce başına gelen veya konu hakkında bilgi sahibi olanlardan yardım istiyorum. Şimdiden teşekkürler yorum yapan herkese.

• Arka balataların yerinden çıkmış ya da sabit tutan yayları artık işlevini görmüyor olabilir. Kontrol edilmesi gerek.
  • Arka balatalarda sorun olabilir. Bir kontrol ettirmeni öneririm.
    Bir de vites küçülttüğün sırada arka frene aniden basıyorsan onda da olabilir aynı olay.
  • L.Miura kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim
  • Yok dostum, vitesle ilgisi yok. Boşta bassam da frene aynı sorun oluyor. Teşekkür ederim cevabınız için
  • Hortumda hava kalmış olabilir, fren yayınız çok sert olabilir.
  • bloodbanger kullanıcısına yanıt
    Disk değil arka fren dostum. Teşekkürler yine de
  • Aynı motordan vardı ebnde ve 1 hafta öncd sattım, 6-7 ay önce başlamıştı o durum, motorcuya gittim ancak yoğundu bakmadı geçiştirdi bir şehler oldu işlerim vardı benimde aklıma gelmedi ve yolda kaldım. Arka ya civata yada yaydan kaynaklanıyor, aniden arka fren kitledi, biraz kaydı sonrasında uzun ince gelen demirin bağlabdığı kampanaları sıkan dışarıdaki demir dönüp lastiği ittirdi. Allahtan lastiğe zeval gelmedi ama 120 tl masraf çıktı çekici haricinde, arka lastik full söndü tabi sonradan topladık. Bu olay sırasında 20 ile gidiyordum hızım yüksek olsa Allah korusun çok kötü şeyler olurdu, hemen koşarak motorcuda ayarını yaptır.
  • omerfarukgltkn kullanıcısına yanıt
    Peki dostum. Çok teşekkür ederim sağolasın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.