Şimdi Ara

Motorola RAZR MAXX # Dual-core 1.2 GHz - Li-Ion 3300 mAh Batarya # [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.692
Cevap
13
Favori
105.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: zuluraptor

tr ye gelmemesi diye birsey olamaz. gelmezse biz bulur getiririz veyahut baskaları getirir biz de onlardan aliriz. sadece garantisi olmaz ben zaten cep telefonlarinda garantiye inanmiyorum yillardir sayisşz telefon kullandim baska baska markalar kullandim hic bir sıkıntı yasamadım hic bir telefonum bozulmadı.

bu arada bunun bataryası sabit mi arkadaşlar bilginiz var mı

E bizde garantili resmi distribütör satışından bahsediyoruz herhalde. Yoksa illaki gelecektir. (Esasında sanalpazar'da bir ara satıldı bile...)

Ekleme: Evet bataryası sabit, normal Razr ile aralarındaki fark öndeki motorola ambleminin rengi ve bataryası nedeniyle biraz daha kalın olması, diğer herşey aynı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thyke.mc -- 31 Mayıs 2012; 10:42:19 >
  • RAZR incelemesi gelirse izlersiniz. Motorola destek 0 , telefon tasarımı 0.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thyke.mc

quote:

Orijinalden alıntı: zuluraptor

tr ye gelmemesi diye birsey olamaz. gelmezse biz bulur getiririz veyahut baskaları getirir biz de onlardan aliriz. sadece garantisi olmaz ben zaten cep telefonlarinda garantiye inanmiyorum yillardir sayisşz telefon kullandim baska baska markalar kullandim hic bir sıkıntı yasamadım hic bir telefonum bozulmadı.

bu arada bunun bataryası sabit mi arkadaşlar bilginiz var mı

E bizde garantili resmi distribütör satışından bahsediyoruz herhalde. Yoksa illaki gelecektir. (Esasında sanalpazar'da bir ara satıldı bile...)

Ekleme: Evet bataryası sabit, normal Razr ile aralarındaki fark öndeki motorola ambleminin rengi ve bataryası nedeniyle biraz daha kalın olması, diğer herşey aynı...

Dün Antalya 5M Migros Turkcell e gittim razr modelini inceledim. gayet hoşuma gitti. Maxx modeli gelicekmi dediğimde henüz gelmedi dediler. Ne zaman gelicek dedim onada henüz gelmedi dediler :D gelsin bakalım şu batarya neymiş görelim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: huneps

RAZR incelemesi gelirse izlersiniz. Motorola destek 0 , telefon tasarımı 0.

Tasarım imzandaki telefonu katlarda destek tartışılır. Samsung milyon tane model çıkarıp 1 tanesine düzgün destek veriyor.
  • Haziran oldu hala Türkiye de yok. Artık modası geçecek valla. Peki bu telefona kendimiz yazılım yükleyemiyormuyuz aceba. Mesela android 4.0 yüklemeye kalsak olur mu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canko38 -- 1 Haziran 2012; 17:48:47 >
  • Bağlantı hızı kaç Mbps acaba, pek belirtmemişler nedense. Fiyatı uygun tutulursa salgın haline gelebilir.
  • Motorola 4.0 sürümüne geçmeyeceğini açıkladı.Muhtemel bu telefonda güncelleme alamıyacak
  • OPERATING PLATFORM: ANDROID 4.0 (ICE CREAM SANDWICH) UPGRADEABLE
    kendi sitesinden alıntı.

network hızı da 11 mbps civarında sanırım. Biraz düşük kalmış. Yeni modellerde 14'ün altında yok gibi. Galaxy s3 21 mbps
  • turkcell de normal batarya olanını inceledim.

Bi tuhaflık var telefonda donanımı iyi olmasına rağmen akıcı değildi. menuler ve internet sayfaları yavas calısıyor. fotograflerı yakınlastırma uzaklastırma akıcı değil.
  • @pilyeri o yakınlaştırma uzaklaştırma olayı Maxx'da da mevcut.Bir videoda izlemiştim,ben de çok şaşırdım;çünkü gerçekten yakınlaştırma ve uzaklaştırma çok çok yavaştı.Ürün hala Türkiye'ye gelmedi bu arada :S
  • sanırım çıkmıyacak hayret bir olay saudia da da henüz çıkmamış. sabırsızlıkla bekliyoruz Battery KING ' i
  • şu anda grey markette 1.789 TL ye satılıyor maxx.
  • selam. yaklasik 1 haftadir razr maxx kullaniyorum. oncelikle sunu belirteyim. telefon konusunda titizimdir. aradigim ozelliklerin basinda kullanici dostu olmasidir. ekran ve bataryada tabiki on planda. htc sensetion xe kullanicisiydim. boyut uygun oldugu icin htc one s super amolet ekran dolayisiyla one s alacaktim. ama alacagim telefoncuda razr maxx i gordum. sordum bana kesinlikle tavsiye edcegini soyledi. ekran vebatarya konusunda muthis oldugunu soyledi. ertesi gun cihaz elime gectiginde evet ekran bugune kadar gordugum en guzel ekran iphone 4s samsung tum galaxy serisi dahl. 1.2 ghaz lik dual core 1.5 kadar hizli .sanirim dusuk enerji tukeminde bunu etkisi buyuk. gorilla glass si sanki kadifeye dokunuyor hissi verdiriyor. arka kapak desen anlatmaya kelime yetmez. bir kere cihaz cok saglam duruyor,vede cok alimli. yalniz 4.3 ekran icin gercekten buyuk. sanki 4,7 gibi. benim gozumde artilari *ekran super gun isiginda bile cok net. hatta en net ekran denediklerim icinde. *batarya cumadan pazartesiye gider. 3300a super bir rakam. * bildirim isigi ni durumu gore renklendirebilme. * ekran siyah uzerinde oldugu icin cok zengin bir goruntu var. kamera aslinda cok ukemmerl degil bence orta duzeyde. gece ve gunduz genel olarak basarili. eksiler ise * oncelikle htc sense kullanan biri icin cok yavan gelen bir yazilim. sense nin ne kadar kullanici dostu oldugunu tekrar anladim. neden motorolanin yazilim ustatlari diger firmalarin yazilimlarini incelemez? hah tamam yazilimin su ozelligi cok guzel diyebilecegim bir kac bisi var. pc nize senkronize ederseniz nerede olursaniz olur pc nizdeki tum muzik ve fotolara ulasip dinleyebiliorsunuz. buda benim gibi muzik manyagi biri icin super bisi. yani gb siniri ortadan kalkiyor. yukardaki bildirim sutununda tr turkcell yazisi olmasa. cok gicik bisi.
    Genel olarak. motorola yillardir cok saglam urunler yapan bir firma. ama hep bi eksikleri olmustur. hic bir motorola urunun de her sey tam diyemezsiniz. ama buna ragmen motorolayi hep sevmisimdir. razr maxx bence mukemmel bir urun ama android 4.0 dan sonra nasil bi degisikler ve artilar olur onu bilemiyorum. bilindigi gibi htc ve samsung android platformlarinda en son yeniliklerini en hizli bir sekilde kullanicilara sunan firmalar. motorola bu konuda cok geri. ama butun bunlafa ragmen benim gozum gercekten cok guzel bir makina. ben cok sevdim. buyuk olmasina ragmen. xperia p almayida planliyordum ama tr da yoktu. one s den razr maxx a dondum. su ana kadar cok guzel. birde yazilim super olsa. ahh ahh sense zehirledin beni.

• Hocam bende htc amaze kullanıyorum şu an.Sense gerçekten alistiniz mi diğer arayuzler çok yavan kalıyor.Diğer htc öne serilerindede amazeden aman aman bir fark göremedim.Maxx i bataryası için düşünüyorum.Ancak bazı forumlarda wifi probleminden bahsedilmiş razr maxx ta bu sorunu yaşayan var mi ? Birde gürol hocam razr macd nerden aldınız ve hangi ülkeden getirilmiş bilginiz var mi? 12 haziranda ics güncellemesi gelicek deniyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurolyakal

selam. yaklasik 1 haftadir razr maxx kullaniyorum. oncelikle sunu belirteyim. telefon konusunda titizimdir. aradigim ozelliklerin basinda kullanici dostu olmasidir. ekran ve bataryada tabiki on planda. htc sensetion xe kullanicisiydim. boyut uygun oldugu icin htc one s super amolet ekran dolayisiyla one s alacaktim. ama alacagim telefoncuda razr maxx i gordum. sordum bana kesinlikle tavsiye edcegini soyledi. ekran vebatarya konusunda muthis oldugunu soyledi. ertesi gun cihaz elime gectiginde evet ekran bugune kadar gordugum en guzel ekran iphone 4s samsung tum galaxy serisi dahl. 1.2 ghaz lik dual core 1.5 kadar hizli .sanirim dusuk enerji tukeminde bunu etkisi buyuk. gorilla glass si sanki kadifeye dokunuyor hissi verdiriyor. arka kapak desen anlatmaya kelime yetmez. bir kere cihaz cok saglam duruyor,vede cok alimli. yalniz 4.3 ekran icin gercekten buyuk. sanki 4,7 gibi. benim gozumde artilari *ekran super gun isiginda bile cok net. hatta en net ekran denediklerim icinde. *batarya cumadan pazartesiye gider. 3300a super bir rakam. * bildirim isigi ni durumu gore renklendirebilme. * ekran siyah uzerinde oldugu icin cok zengin bir goruntu var. kamera aslinda cok ukemmerl degil bence orta duzeyde. gece ve gunduz genel olarak basarili. eksiler ise * oncelikle htc sense kullanan biri icin cok yavan gelen bir yazilim. sense nin ne kadar kullanici dostu oldugunu tekrar anladim. neden motorolanin yazilim ustatlari diger firmalarin yazilimlarini incelemez? hah tamam yazilimin su ozelligi cok guzel diyebilecegim bir kac bisi var. pc nize senkronize ederseniz nerede olursaniz olur pc nizdeki tum muzik ve fotolara ulasip dinleyebiliorsunuz. buda benim gibi muzik manyagi biri icin super bisi. yani gb siniri ortadan kalkiyor. yukardaki bildirim sutununda tr turkcell yazisi olmasa. cok gicik bisi.
    Genel olarak. motorola yillardir cok saglam urunler yapan bir firma. ama hep bi eksikleri olmustur. hic bir motorola urunun de her sey tam diyemezsiniz. ama buna ragmen motorolayi hep sevmisimdir. razr maxx bence mukemmel bir urun ama android 4.0 dan sonra nasil bi degisikler ve artilar olur onu bilemiyorum. bilindigi gibi htc ve samsung android platformlarinda en son yeniliklerini en hizli bir sekilde kullanicilara sunan firmalar. motorola bu konuda cok geri. ama butun bunlafa ragmen benim gozum gercekten cok guzel bir makina. ben cok sevdim. buyuk olmasina ragmen. xperia p almayida planliyordum ama tr da yoktu. one s den razr maxx a dondum. su ana kadar cok guzel. birde yazilim super olsa. ahh ahh sense zehirledin beni.

Hayırlı olsun.maxx nerden ve kaca aldın?

• carsi dan 1800 e
  • almanyada razr max 420 euro, galaxy s3 ise 560 euro civarında satılıyor. Bu da Türkiyede ortalama 1500 tl gibi bir orana denk gelir ama varsayım işte. Asıl önemlisi ne zaman gelecek ?
  • Merhabalar,

Yaklaşık 3 Haftadır Sony Xperia S kullanıyorum. Durumu şöyle açıklayabilirim sanırım;

Xperia S'i gerçekten severek aldım gerek tasarımıyla olsun gerek ekranıyla olsun. ANCAK;

Ekranın aşırı pixelinden dolayı telefon bataryayı emiyor ki ne emiyor.. ( %100 Parlaklıkla dolaşmak içten bile değil )

Telefon aşırı kalın olduğu için elde kaba duruyor. Benim ellerim biraz büyük o yüzden çok sıkıntı yaşamıyorum yinede hiç yaşamıyor değilim.

Telefonun ekranı dışında kalan kenarları vs çok gereksiz. Yani ekranın altındaki bölme telefonu olduğundan çok daha kaba gösteriyor..

Telefonun kapasitif tuşlarına basmak tam bir işkence direk basmak mümkün değil elinizi orda kaydırmanız gerekiyor. ( O ışıklı bölüme değil üzerlerindeki noktalara basıyorsunuz bu arada )

Gelelim artılarına;

Telefonun kamera kalitesi gerçekten çok iyi. Ve telefon standby modundayken (cebinizdeyken yani ) direk kamera tuşuna basarak fotoğraf çekebiliyorsunuz.

Performans olarakta bi yavaşlık söz konusu değil. Sony bu UI işini iyi beceriyor Smooth bi kullanımı var ( Akışkan tabiri caizse )

Ekran çok kaliteli, göze gerçekten güzel görünüyor. Normalde 30 defa izlemiş dahi olsanız 720p bir filmi telefonda izlerken sanki başka bi film izliyormuş gibi hissediyorsunuz.

-----------------------------------------------------------------------

Vesselam gelelim benim neden bu başlığa girdiğime :)

Yaklaşık 4 gün önce bi şehir dışına gittim.

Bu sırada bir çok kez GPS , navigasyon tarzı uygulamalar kullandım. ( Haliyle bunun için bir de interneti açmanız gerekiyor ki telefonda batarya diye birşey bırakmıyor bu işlem )

Akşama doğruya yetişti yetişmedi telefon bataryası. O gün farkettim ki maalesef bu modern yaşamda rahatlık sağlaması gereken 'akıllı telefonlar' bizi diyaliz hastası gibi bataryaya,şarja, prize mahkum ediyor.

Gün boyu hah bitti şarj, heh biticek tarzında dolaşıyorsunuz. Priz bulunca uyuşturucu bağımlısı gibi şarz aletinizi takmakla uğraşıyorsunuz..

O günden beri karar verdim ki DEĞMEZ !

Bu ekran kalitesi, bu kamera kalitesi o batarya sıkıntısı çektiğinize değmez !

Ayriyeten şunuda belirtelim, telefonun Bootloader'ı açıktır ve Rootludur. Gerekli gereksiz bi sürü program silinmiştir. Bir tonda MOD vardır üzerinde batarya süresini uzatmaya yönelik ama yinede sonuç bu.

Ve telefonun bataryası çıkmadığı için yedek batarya taşımak mümkün değil. Ayriyeten telefon bataryasını düzgün şarj edebilen bi Battery Pack yok ( Sony hızlı şarj olması için bataryanın Amper değeriyle vs oynamış )

----------------------------------------------------------------

Yakın zamanda RAZR MAXX almayı düşünüyorum onunda sebebini açıklayayım;

Razr MAXX ! Hem inceliği ile, hem arka kapağındaki karbon fiber şıklığı ile ilk günden beri gözüme parlıyordu zaten.

Ancak ! Telefonun eldeki duruşu çoğu zaman ( kişisel fikrim tabiki ) inanılmaz itici geliyordu.

Araştırdım ve RAZR MAXX'ın en büyük dezavantajı olan Tasarım problemine bir çözüm buldum !

Bunu yazmak yasak olabilir ama yinede belirtmem önem arz ediyor. GELASKIN !

http://www.gelaskins.com/store/phones/Motorola_Droid_RAZR/collection/Most_Popular

Buyrun bu adresten galeriye ulaşabilirsiniz.

Gerçekten çok güzel modelleri var bu kaplamanın ve her yerde okuduğum kadarıyla şikayeti olan tek bir insan bile yok. Gerek kalitesiyle gerek çıkardığındaki bıraktığı temiz alan ile.

Vesselam,

RAZR MAXX tercih ederek.

Piyasadaki bir çok telefona göre daha ince bi telefon elde etmiş oluyorsunuz !

1.2 Ghz Çift Kanallı güçlü işlemcisi sayesinde çift çekirdekli bir çok rakibini geride bırakıyor ve gerçekten tatmin edici performans elde etmiş oluyorsunuz !

Karbonfiber alaşım kullanılmış ( ismi yeter be : ) dayanıklı bir arka kapak, GORILLA GLASS kullanılmış ( Xperia S'de yok böyle bişi ) bi ekran elde etmiş oluyorsunuz !

1 GB RAM sayesinde Multi-Tasking problemide kalmıyor ( Bu Xperia S'dede aynı yanlış anlaşılmasın genel manada yazdım )

VE EN ÖNEMLİSİ !

TAM 3300 Mah sayesinde diğer bir çok ( AYFON 4, AYFON 4S vb. ) akıllı telefon sahipleri batarya biter diye ellerini telefona götürmeye korkarken, siz gönül rahatlığıyla istediğiniz zaman çıkarıp kullanabilme rahatlığına kavuşuyorsunuz !

Normal kullanım halinde 3 gün gidiyor telefon şarjı ! 3 Gün ! Diğer akıllı (!) telefonlarınki yalnızca 1 gün ( Oda zar zor ) giderken.

Kısacası almadan önce iyi düşünün,

Xperia S telefonumu seviyorum gerçekten tasarımıyla olsun, şekli şemaliyle olsun. Ama şu çekilen çileye hiç bi şekilde değmez.

Sorular olursa cevaplamaya çalışırım.

Saygılarımla..

Smartphone Batarya Süresi Mağduru.

• Halen o nedenledir ki elimdeki 2008 MODEL şarjı halen 10 gün giden PHılıps xenıum 9@9k' YA veda EDEMİYORUM. tuşları üzerindeki numaralar bile zor okunuyor ama 1 haftalık tatile çıktığımda şarj aleti diye bir kavramdan uzağım. İnsanların elimde telefonumu görünce hocam yakışmıyor size vs diyorlar ama bluetooth ile bile konuşurken bluetooth şarjını ikiye katlıyor. Peki o halde NE ZAMAN GELECEK BU RAZR MAXX ?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.