Şimdi Ara

Motorola'nın katlanabilir telefonunun tasarımı ortaya çıktı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    "kağıt bile katlanınca kat izi bırakıyor !"

Temel malzeme bilimini bilir misiniz? Dislakasyonlar nedir mesela? Onların yönetimi vs.
    Smart material nedir bilir misiniz?
  • Katlanan kısım için akıllarda bir soru işareti var ama onuda düşünmüşlerdir herhalde.
  • Efsane geri dönüyor demek..

• Xiaomiseverim X kullanıcısına yanıt
    Sadece telefon olarak düşünmeyin Çinli hocam.. ileride bilgisayarlarınızı bile katlayarak bel çantanızda hatta cebinizde taşıyabildiğinizi düşünün. Katlanan televizyonlarla bu teknolojiye doğru adım atılıyor yavaş yavaş..Ki insanlar cep telefonlarının hem büyük olmasını hemde taşınabilir boyutta olmasını isterler..

• Kapaklıyı bırak, katlanana geç. Cep telefonunu katla cebe sok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Seyrim kullanıcısına yanıt
    Öncelikle Shenzhen'den selamlar.

Tabii isterim ama mesela, katladığım zaman da açtığım zaman da aynı ekran oranı olması gerekiyor bence, yani fazla geniş ya da fazla uzun ekranın ya da katlandığında fazla küçük olan bir ekranın kime nasıl bi faydası olabilir ki? Televizyon ve bilgisayarda tabii ki olur ama telefon dediğimiz şey zaten küçük. Bi yerlere sığdırmak için değil de büyük ekranlarını kullanabilmek için bu teknolojiye gerek duyuyorsak da dediğim gibi fazla uzun ya da geniş hale gelmeden dört tarafa açılabilmeli bence. Ayrıca şarj sorununa nasıl bir çözüm bulacaklar acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xiaomiseverim -- 22 Ocak 2019; 16:13:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kevin De Bruyne

Bilinen Fizik kuralı 1
    "kağıt bile katlanınca kat izi bırakıyor !"

Temel malzeme bilimini bilir misiniz? Dislakasyonlar nedir mesela? Onların yönetimi vs.
    Smart material nedir bilir misiniz?
    haklı çıkmaktan ; inan ki, hiç zevk almıyorum :)
    https://forum.donanimhaber.com/galaxy-fold-un-sizan-videosunda-ekranin-ortasinda-katlama-izi-oldugu-goruluyor--137590196
  • Ben de gördüm bunu da yüzde 99 yapamazlar

Yapsalar zamaninin efsanesi degil adeta firtinası tayfunu razr etkisi yapar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabii ki hiç zevk almıyorsunuz. Az daha işsiz olsanız gazetelere ilan vereceksiniz.
    İnan ki ben bu mesajı yazdığımı unutmuştum ama sen nasıl rahatsız olduysan hiç unutmamışsın (:

Daha yeni çıkmış bir teknolojiden bahsediyoruz. Hatalar olur ama ilerde çözülür. Nasıl ki zamanında iphone 6 büküldü, Note 7 patladı, hepimiz biliyoruz. bunlar tasarım, hesaplama hatası yüzünden olan kusurlardır. Bu örnekler çok farklı görünse de aslında benzerdir. Çünkü bunlar öngörülememe sorunudur. Samsung ,yanlış hatırlamıyorsam, 200bin katlamaya kadar garanti vermişti fakat bir hesaplama hatası yapmışlardır. 2. nesil cihazlarda bu sorun olmaz.
    Diğer yandan bu teknoloji huawei ve xiaomi de kullanıyor. Onlardan böyle bir şey duymadık. Onun öncesinde bilinmedik bir marka da katlanabilir telefon tanıttı. Yine aynı şekilde onlarda da olmuyor.
  • Tasarım güzel olmuş beğendim. Bu tip ekranlarda ileriki zamamlarda aç kapadan dolayı malzeme yorgunluğundan dolayı çatlaklar oluşacağı kanaatindeyim. Hele soğuk havalarda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.