Şimdi Ara

Motorola MPX200 Hakkında Sorular / Detaylar | Sadece Buraya!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.411
Cevap
3
Favori
426.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: dementor

birisi bana yardım etsin 1 günüm kaldı p910i mi yoksa s700i mi
    (NASIL ANKET ACILIR)

Mpx200 ile ilgili bir topicde anlami var mı sorunun?
  • Saol gkolukisa, içimi rahatlattın. Pil hakkında çok söylenti çıkınca insan ister istemez korkuyor. Valla ben telefona hiç yabancılık çekmedim. İyi bir bilgisayar kullanıcısıyım. Ve bundan önceki telim 6210 du. yani hiç işletim sistemli tel kullanmamıştım daha önce. Ama bu tel kullanım bakımından harika. Temel bilgisayar kullanmasını bilen herkese tavsiyemdir.
  • Bir mpx200 hikayesi .......

Telefonu alalı 3 gün oldu aldığımda hemen açtım ve kullandım. Eve geldiğimde bir şarja taktım ve 2 saat sonra çıkardım. 2003 kurdum... Telefonu kenera koyup yattım ve sabah kalktığımda pili bitmişti (odamda sinyal seviyesi %3 düzeyindedir yani oldukça zor çeker telefonlar)

Sabah evden çıkana kadar 30 dk şarj ettim ve 08 'den 18'e kadar kullanabildim.

Dün akşam saat 21:00'de şarja koydum saat 00:30'da şarj bitmişti. Telefonu açtım *#**364# yazıp mavi eylem tuşuna basarak engineer menu'ye girdim ve Layer1B seçeneğinin altındaki "Force Charge" seçeneğini seçtim. Yine tel.i açık olarak şarjda bıraktım. Sabah 8:45'de aldım.

15dk hoparlöründen MP3 dinledim ve 30dk kadar kurcaladım.

Şimdi pil göstergesi %83 gösteriyor. Eğer böyle devam ederse 2 gün kadar dayanacak şarjı...

Sonucu sizlere aktaracağım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blumx -- 4 Aralık 2004, 14:26:26 >
  • telefonun bas tiz ayarları yok demi ses için. boyle bir program varmıdır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tanak

telefonun bas tiz ayarları yok demi ses için. boyle bir program varmıdır.

Pocket Music programında EQ ve bas güçlendirme fonksiyonları var... Program shareware.
  • mpx200 hakkında soru ve cevaplar. iniglizce ama fazydalı olabilir.

https://hk-motoserviceone.motorola.com/en/motorola/User/SMPhone.jsp
  • blumx işe yarıyor mu. müzik dinleme kalitesi guzel mi sence. mesela arabada nasıl sonuc verir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: blumx

Bir mpx200 hikayesi .......

Telefonu alalı 3 gün oldu aldığımda hemen açtım ve kullandım. Eve geldiğimde bir şarja taktım ve 2 saat sonra çıkardım. 2003 kurdum... Telefonu kenera koyup yattım ve sabah kalktığımda pili bitmişti (odamda sinyal seviyesi %3 düzeyindedir yani oldukça zor çeker telefonlar)

Sabah evden çıkana kadar 30 dk şarj ettim ve 08 'den 18'e kadar kullanabildim.

Dün akşam saat 21:00'de şarja koydum saat 00:30'da şarj bitmişti. Telefonu açtım *#**364# yazıp mavi eylem tuşuna basarak engineer menu'ye girdim ve Layer1B seçeneğinin altındaki "Force Charge" seçeneğini seçtim. Yine tel.i açık olarak şarjda bıraktım. Sabah 8:45'de aldım.

15dk hoparlöründen MP3 dinledim ve 30dk kadar kurcaladım.

Şimdi pil göstergesi %83 gösteriyor. Eğer böyle devam ederse 2 gün kadar dayanacak şarjı...

Sonucu sizlere aktaracağım..

hocam bu pil durumunu 2002 de % de olarak görebiliyormuyuz? bir de bu foce charge seceneğini işaretledinmi ne yaptın bendeki işaretlenmiyor!
  • Pil durumunu 2002'de ek programlarla % olarak görebilirsiniz. Bunlardan benim önereceğim Smart Monitor 2002

Force Charge'ı mavi tuşla seçtim. Telefon farklı bir tepki vermiyor. Sadece seçtikten sonra teli kapattığında LCD'de pil şarj animasyonunun kısa bir süre devam ettiğini görebilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tanak

blumx işe yarıyor mu. müzik dinleme kalitesi guzel mi sence. mesela arabada nasıl sonuc verir?

Ben arabada dinlemedim hatta ancak kendi hoparlöründen denedim. EQ etkili oluyor ama bass için kulaklık veya başka bir çözümle denemek lazım.
  • merhab herkse..
    Bende bu sitenin forumunda gorup aldim telefondan:)
    ama sanirim biras kendine guvenden bi dunya program yukledim sildim vs.
    simdide telefonun hafizasinda garip garip 4-5 tane *.vol uzantili sey var ve silinmiyor.
    Bende format atmak istiyorum. yada atiyimmi bilemedim.. bide eger atilmasi gerekiyosa nasi format atiliyor..
    simdiden teskkurler
  • force charge tam olarak nedir ne işe yarar acıklarmısın?
  • ya şu eyyamı bırakalım

bir kere motorolayı lütfen nokidan ve sony ericsondan ayrı tutun

bu firmaların siciline bakarsanız hangi teli alırken tereddüt etmek gerektiği açıktır

ya nokia sony ericson bu millete kazık attığı günleri ne çabuk unuttunuz

birde amerikan ekonomisinin avrupa ekonomisini ezme politikasını ve doların euro karşısındaki durumunu ele alırsanız durum açıktır

nokia reno gibi bir telin özelliklerinden birşeyleri çıkararak bana göre çalarak yeni modeller yaratma peşinde

kamera ile bt sorunu tercih meselesi benim sonradan görmüş insanlarım hava atma uğruna ne kazıklar yiyeceğini hesaba katmaz

bt ile kız tavlamaya çalışanlara acırım sadece

o yüzden nasıl mpx200 alanlar veya tercih edenler diğer telofan alanlara saygı gösterdiyse bugüne kadar yani orta direk ekibi
    şimdi diğerlerinin saygı gösterme vakti . yok ilerde bişi çıkarmış. açgözlülüğün kıskançlığın bu kadarı kınıyorum.
    yazılım microsoftun telefon motorolanın 2 yıl yanma kırılma düşmeye sigortası var sonra sen bu telde bişey var .
    BENDE BUNU SÖYLEYENLERE HALT EDİYOSUNUZ DERİM
  • Arkadaslar bu pil ve sarj konusu cok uzadı ama internette topladıgım bilgileri paylasmak istedim. Bu arada hangi siteye girdiysem verilen bilgiler nerdeyse aynıydı ve bunlar bilgiler sadece mpx200 pili icin deil butun piller icin geçerli. ben sahsen uygulamaya basladim.telefonu daha hic acmadim ve sarjda bekliyo. Burda yazılanlar internetten toplanan bilgilerdir ve tavsiye amaçlıdır hiçbir sorumluluk kabul edilmemektedir. Yararlı olması dileğiyle

İlk sarj:
    Yeni piller sarj edilmemis durumdadır ve normal duruma gelmeleri icin süreye ihtiyaçları vardır. Genellikle yanlis voltaj degeri gosterirler veya sarj edilemiyor uyarısı verebilirler. Ilk durumda pilin tam dolu oldugunu gösterebilirler. Fakat bunlara aldırmayın telefonu 24 saat sarjda tutun.
    1 - İlk 2-3 turda telefon kapalı durumda 24 saat sarj edin ve pilini tamamen bosaltmadan tekrar sarja koymayın. (bazı yerlerde sadece ilk sarjın 24 saat olması gerektigi diger ikisinin 12 saat yeterli oldugu belirtiliyor.)
    2 - Telefonu sarjda 24 saatten fazla bırakmayın.
    3 - En iyi calisan sistem hızlı sarjdır(%80) fakat en iyi performansı almak icin ilk sarjın 24 saatlik(%100) bir yavas sarj olması gereklidir.

En iyi performans için tavsiyeler:
    1 - Pilinizi cok uzun sure kullanmamazlık yapmayın.bu pilin sarj tutma kabiliyetini direk olarak etkiliyor.
    2 - Sık sık pili tam doldurup bosaltın (önerileni ayda bir).

Referanslardan birkaçı:
    http://www.cellularaccessory.com/batmain.html
    http://www.midrivers.com/Cellular/cellbatterytips.htm?Cellular=true
  • blutooth camera olayında telfon eksik kalmış gibi gözükebilir ama birkaç hile ile
    camera bt ve wireleess uyumlu hale gelebilir tabi sadece biri olacak aynı anda hepsi olmaz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oliter -- 4 Aralık 2004, 15:21:58 >
  • Arkadaşlar merhaba,

Şu pil olayı için görüşlerimi yazmak istedim.
    Forumlarda pil sorunu yaşayan herkezin 2003 upgrade'i yaptığını farkettim.
    Bu upgrade işlemini çoğu full şarj olamdan yapmış. (Malesef bende aynı durumu yaşadım.
    Anladığım kadarıyla 2002 de kalan ve hiç upgrade yapmılmayan telefon en az 2 gün gidiyor.

Bugün ben 14 saat şarjdan sonra master reset attım nasıl sonuç alacağımı yazacağım.
    Herkez çözüm için neler yaptığını yazarsa bu şarj olayını ebediyen kapatırız.

Telefon zaten mükemmel

2003'e geçen arkadaşalar için net bir çözüm bulunması gerekiyor.

Ayrıca garantinin devam edebilimesi içinde orjinal 2002 firmware bulmamız lazım (içinde ispanyolca dil seçeneği olan)
  • Telefonun ekran parlaklığı ayarı varmı.6600 da ekran parlaklığını düşürüp şarj süresini uzatabiliyorduk.
  • 2003 yükledim gprs fix de update ettim fakat turcellde gprs giremiyorum .. yardim ederseniz sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: cembo

force charge tam olarak nedir ne işe yarar acıklarmısın?

Açıklamaya çalışayım; www.mpx200.org sitesinin forumunda pili daha uzun süre şarj edebilmek için hardware'e müdehaleden bahsedilmiş. Orada biri çıkıp "Durun, telefonunuzu açmadan önce bunu bir deneyin" demiş. Adından da anlaşıldığı gibi çihaz pil doldu uyarısı verip şarjı kestiğinde onu şarj etmeye zorlayan bir uygulama.

------------------ [PİL DURUMU]--------------------

3/12 21:00 > 00:30 arası normal şarj
    4/12 00:30 > 08:45 arası "forced" şarj

4/12 17:15 itibariyle 08:45'den beri açık. 8.5 saat geçti = %80

[İşletim Sistemi : 2003 (Super Moto 2) ]

[Power Management Ayarları]

Backlight Timeout : 10sn
    Display Timeout : 1dk <<<< Buna dikkat standartı 60dk

--------------------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blumx -- 4 Aralık 2004, 21:01:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ato

2003 yükledim gprs fix de update ettim fakat turcellde gprs giremiyorum .. yardim ederseniz sevinirim

Super moto 2 release'ini bul onda gprs fixine gerek yok.

Eğer ayarlarını yapamadıysan o başka tabi...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.