Şimdi Ara

Motorola Motoluxe 'Motorox Rom' Kurulum Anlatım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
3
Favori
15.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Motorola Motoluxe güzel cihaz ama kendi orjinal romu kasıyor gerek oyunlarda gerek programlarda motorox rom ile kasma olayını çözüyoruz arkadaşlar.
    Cihaza root/rom yapma gibi işlemler garanti dışı bırakabilir cihazınız kapanabilir ama herzaman fabrika ayarlarında açabilirsiniz gerekli yönergeleri takip ederseniz.

Hard reset atma cihaza : cihazın bataryayı çıkarıp takın yandaki ses açma kapama tuşlarına aynı anda basarak cihazı açma tuşuna basın motorola logosu gelene kadar .

1 - Öncelikle : Cihazımıza firmware güncellemesi yapalım.(İlgili rom aşşagıdaki firmware ile düzgün çalışmaktadır eğer yüklemezseniz şebeke sorunu ve 3g sorunu yaşarsınız)

Firmware: IRM-1670-0-4073-A02
    RSD lite: RSD lite 5.7

RSD lite kurulduktan sonra açıyoruz cihazımız usb hata ayıklama modunda bilgisayara bağlı oluyor.
    Daha sonra RSD lite File name kısmına Firmware IRM-1670-0-4073-A02 gösteriyoruz .
    Start diyip işlemin bitmesini bekliyoruz yaklaşık 8 dakika sürüyor işlem.

Reboot olayından sonra cihaz fabrika ayarlarında açıldı bende .usb hata ayıklamayı açıp usb ile bilgisayara bağlantı kuruyoruz sd kartın içine aşşagıdaki romu indirip atın :

2- Motorox rom : ROM!
    SD kartın içine Romu .rar .zip halinde atıyoruz klasör halinde atmamak önemli.

3- Clockworkmod Recovery v6.0.2.5:Clocworkmod

Clockworkmod İndirdik bir klasöre çıkartın bilgisayarda.

Dosyalardan Recovery-loader-.bat ikikere tıklayın entera basın cihaz reboot olana kadar bekleyin.

4- Cihaz reboot olunca; Burası Önemlidir :

*Backup and restore girin
    *Backup diyip bekleyin sistem yedeğinizi alın ne olur ne olmaz bir sorun oluşursa hard reset yapıp backuptan son haline getirirsiniz cihazı.

*Wipe data factory reset yes yazısına tıklayın bekleyin
    *Wipe cahce partition yes tıklayıp bekleyin.

Biçimlendirme işlemleri bittikten sonra cihazımız tertemiz sıra geldi romu yüklemeye ;

*İnstall Zip from sdcard girip romu attığınız klasörden seçip tıklıyoruz ve kurulum başlıyor. bitince reboot now diyip no yazısına tıklayın.

Kasıntısız özgür bir android deneyimi sizi bekliyor artık arkadaşlar birde bunun üzerine MotoRoX-Jelly-Bean-4.2-theme_by_enox atarsanız
    süper olur ben kasmasından dolayı tercih etmedim isterseniz onunda anlatımını yaparım.
    xda-developers alıntıdır türkçeye çevrilmiş halidir denenmiştir.

Eğer cihazınız çökerse rsd lite ile firmewire güncellemesini tekrar yapın orjinal romda açılır sonra root rom işlemlerine devam edebilirsiniz ;)

Rom Kurulumundan sonra ekran görüntüleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melebek -- 11 Ocak 2013; 20:57:34 >

• Boşta kalan ram miktarında artış oldumu ? Temasız halinin resimlerinide atabilirmisin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: premios

Boşta kalan ram miktarında artış oldumu ? Temasız halinin resimlerinide atabilirmisin ?

120 mb fln oluyordu eskiden boşta çalışajnda şuan 220 mb boş facebook uygulaması açıkken 27 mb yiyo yamyam =)
    Temasız Hali.
    http://www.youtube.com/watch?v=5A1D_yMKG3I

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melebek -- 1 Ocak 2013; 23:17:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melebek

quote:

Boşta kalan ram miktarında artış oldumu ? Temasız halinin resimlerinide atabilirmisin ?

120 mb fln oluyordu eskiden boşta çalışajnda şuan 220 mb boş facebook uygulaması açıkken 27 mb yiyo yamyam =)
    Temasız Hali.
    http://www.youtube.com/watch?v=5A1D_yMKG3I

Teşekkürler ..

• Ben kullanıyorum 4 gundur. XDA dan kendim yuklemıstım.
    Ram mıkrarı bayaa artıyor ancak romu kurduktan sonra jelly bean theme var onu kurmayın kasama yapıyor.Hal boyle olunca dun yenıden sedece rom kurdum.Gayet stabil çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: medicus07

Ben kullanıyorum 4 gundur. XDA dan kendim yuklemıstım.
    Ram mıkrarı bayaa artıyor ancak romu kurduktan sonra jelly bean theme var onu kurmayın kasama yapıyor.Hal boyle olunca dun yenıden sedece rom kurdum.Gayet stabil çalışıyor

Arkadaş haklı bendede kastı silip baştan kurdum hatta tel bi ara kapandı dedim gitti sonra hard reset ile çözdüm olayı :)
  • yakın zamanda bende deniyeceğim

• son izlenimler nasıl rom hakkında batarya süresi camera kalitesi? Stabillik?
    Birde telefonun tüm fonksiyonları sorunsuzmu sensörler vs?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fukul

son izlenimler nasıl rom hakkında batarya süresi camera kalitesi? Stabillik?
    Birde telefonun tüm fonksiyonları sorunsuzmu sensörler vs?

2.haftam batarya süresinde artış oldu günde 2 kere şarj ediyordum artık 1 kere yetiyor aktif kullanımda tüm fonksiyonlar sorunsuz ve cihazdaki hız artışı mükemmel.cam kalitesi aynı bi değişiklik yok.
  • Melebek teşekkürler indirip deniyorum şimdi bakalım aslında temayıda anlatsanız iyi olurda ancak kasıyor demişsiniz onun için gerek yok heralde :)
  • Tema kasıyor gereksiz olmadanda gayet güzel :)
  • Cihazımızda daha önceden firmware güncellemesi yapmıştım.(IRM-1670-0-4073-A02).telefonumda root yok.bu romu yükleyebilir miyim bu şekilde?
  • Tabiki bi sorun olmaz :)
  • tavsiye eder misiniz hocam? telefonun kasmasından oldukça şikayetçiyim ben. bazen tuş kilidini açtıktan sonra tuşlar işlevini yerine getirmiyor. tekrardan kilitleyip açınca düzeliyor. yazılımdan mı kaynaklanıyordur sizce bu durum yoksa dokunmatik ile mi ilgilidir
  • bunun üstüne daha stabil calisan bir rom daha çıkmış sanırım. Bir konuda görmüştüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: KibritVsÇakmak

quote:

Orijinalden alıntı: aktwitter

tavsiye eder misiniz hocam? telefonun kasmasından oldukça şikayetçiyim ben. bazen tuş kilidini açtıktan sonra tuşlar işlevini yerine getirmiyor. tekrardan kilitleyip açınca düzeliyor. yazılımdan mı kaynaklanıyordur sizce bu durum yoksa dokunmatik ile mi ilgilidir

Aynı durum bende de söz konusu hocam. Ve benim ki arasıra tamamen kitliyor kendisini..

modelin kronik sorunu zannedersem bunlar. bu kadar insanın başına aynı problemlerin gelmesi tesadüf olamaz

• yazılımdan kaynaklanıyor arkadaşlar ama kurduğunuz ekstra fazla programlardanda kaynaklanıyor olabilir ben bu romu yükledikten sonra bu tarz dertlerim kalmadı tavsiye ederim :)
  • tek endişem rom yükledikten sonra garanti kapsamından çıkması. en kötü ihtimalle garanti bitince yükleriz artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: KibritVsÇakmak

quote:

Orijinalden alıntı: aktwitter

tek endişem rom yükledikten sonra garanti kapsamından çıkması. en kötü ihtimalle garanti bitince yükleriz artık

Hocam eğer ki böyle bir şey olursa Samsung un bir programı var. Kendi telefonları için. Bunu bilgisayara kur ve onunla dene rom atmayı. Zaten atmayacak
    Rom tamamen gidecek ve telefona ulaşamayacaklar. Böylelikle garantide sorun olmayacak

ahaha zekice ama yine de ugrastirirlar kesin. biraz bekleyip telefona fazla yuklenmemek en dogrusu sanirim

• quote:

bunun üstüne daha stabil calisan bir rom daha çıkmış sanırım. Bir konuda görmüştüm.

dostum konunun linkini atabilir misin?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.