Teğmen
03 Ekim 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
19 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 2)
Gönderileri
SOLİDWORKS, AUTOCAD,POWERMILL,HSM 2D,3D ÇİZİM İŞLERİ YAPILIR
Proje ve odevleriniz , makine parca cizimleriniz yapilir.

Motorola Motoluxe güzel cihaz ama kendi orjinal romu kasıyor gerek oyunlarda gerek programlarda motorox rom ile kasma olayını çözüyoruz arkadaşlar.
Cihaza root/rom yapma gibi işlemler garanti dışı bırakabilir cihazınız kapanabilir ama herzaman fabrika ayarlarında açabilirsiniz gerekli yönergeleri takip ederseniz.

Hard reset atma cihaza : cihazın bataryayı çıkarıp takın yandaki ses açma kapama tuşlarına aynı anda basarak cihazı açma tuşuna basın motorola logosu gelene kadar .

1 - Öncelikle : Cihazımıza firmware güncellemesi yapalım.(İlgili rom aşşagıdaki firmware ile düzgün çalışmaktadır eğer yüklemezseniz şebeke sorunu ve 3g sorunu yaşarsınız)

Firmware: IRM-1670-0-4073-A02
RSD lite: RSD lite 5.7

RSD lite kurulduktan sonra açıyoruz cihazımız usb hata ayıklama modunda bilgisayara bağlı oluyor.
Daha sonra RSD lite File name kısmına Firmware IRM-1670-0-4073-A02 gösteriyoruz .
Start diyip işlemin bitmesini bekliyoruz yaklaşık 8 dakika sürüyor işlem.

Reboot olayından sonra cihaz fabrika ayarlarında açıldı bende .usb hata ayıklamayı açıp usb ile bilgisayara bağlantı kuruyoruz sd kartın içine aşşagıdaki romu indirip atın :

2- Motorox rom : ROM!
SD kartın içine Romu .rar .zip halinde atıyoruz klasör halinde atmamak önemli.

3- Clockworkmod Recovery v6.0.2.5:Clocworkmod

Clockworkmod İndirdik bir klasöre çıkartın bilgisayarda.

Dosyalardan Recovery-loader-.bat ikikere tıklayın entera basın cihaz reboot olana kadar bekleyin.

4- Cihaz reboot olunca; Burası Önemlidir :

*Backup and restore girin
*Backup diyip bekleyin sistem yedeğinizi alın ne olur ne olmaz bir sorun oluşursa hard reset yapıp backuptan son haline getirirsiniz cihazı.

*Wipe data factory reset yes yazısına tıklayın bekleyin
*Wipe cahce partition yes tıklayıp bekleyin.

Biçimlendirme işlemleri bittikten sonra cihazımız tertemiz sıra geldi romu yüklemeye ;

*İnstall Zip from sdcard girip romu attığınız klasörden seçip tıklıyoruz ve kurulum başlıyor. bitince reboot now diyip no yazısına tıklayın.

Kasıntısız özgür bir android deneyimi sizi bekliyor artık arkadaşlar birde bunun üzerine MotoRoX-Jelly-Bean-4.2-theme_by_enox atarsanız
süper olur ben kasmasından dolayı tercih etmedim isterseniz onunda anlatımını yaparım.
xda-developers alıntıdır türkçeye çevrilmiş halidir denenmiştir.

Eğer cihazınız çökerse rsd lite ile firmewire güncellemesini tekrar yapın orjinal romda açılır sonra root rom işlemlerine devam edebilirsiniz ;)

Rom Kurulumundan sonra ekran görüntüleri.

Arkadaşlar bilgisayarı oyun ve çok profesonel olmamakla birlikte grafik tasarım içini kullanacağım AMD FX X4 4100 SOKET AM3+ 3.6GHZ 12MB CACHE 32NM işlemci mi yoksa INTEL i3 2120 3.30GHZ 3MB LGA 1155 mi?
Arkadaşlar yeni anakart alacağım intel tabanlı P8M77-LE DDR3 1600MHZ 3.0 LGa 1155 (http://www.sanalmarketim.com/urun/22522fb484de3e860c067e3b5e86b4ef/ASUS-P8H77-M-LE-DDR3-1600MHz-DVI-HDMI-Vga-16x-PCIe-3.0-Lga1155) modeli ASUS fakat anakart sata3 olduğunda elimdeki eski harddiskleri falan değiştirmem gerekiyopr mu? yyardımcı olurmusunuz bu konuda birde.
toplayacağım bilgisayar hem oyun hem çok profesyonel olmamakla birlikte grafik tasarım için kullanılacak.
Intel Core i3 2120 3.30GHZ 3MB LGA 1155 mi
yoksa
INTEL Pentium Dual Core E6600 3.66GHZ 2Mb mı? hangisini önerirsiniz yada sizin başka öneriniz var mı bunların dışında hem işlemci hem anakart olarak. donanım konusunda pek bilgim yok o yüzden yardımınızı istiyorum.

yada Asus P8H61 - M LE DDR3 1333MHZ LGA 1155 (http://www.sanalmarketim.com/urun/76ac8f714941450ac5a0c7b9c4fabb67/ASUS-P8H61-M-LE/USB3-H61-B3-DDR3-1333MHz-Usb3.0-DVI-Vga-16x-Lga1155) bunu mu almalıyım? sizinde önerilerinizi bekliyorum saygılar.
Arkadaşlar ASUS P8H61-M LE/USB3 H61 B3 DDR3 1333MHz yada ASUS P8H77-M LE DDR3 1600MHz DVI HDMI Vga 16x PCIe 3.0 Lga1155 anakart alacağım. i3 işelmci olacak fakat ram konusunda karar veremedim. Kingston CL9 2 + 2=4GB Ram almayı düşünüyorum. KINGSTON KHX1600C9D3K2/4GX HyperX Genesis 4GB (2x2GB) 1600MHz DDR3 CL9 XMP ram sizce uygunmudur?
1600 mü 1333mhz mi olmalı? 1600mhz ram 1333mhz anakartta calısır mı yada tam tersi 1333lük ram 1600lük anakartta calısırmı?birde yukarıda bahsettiğim ramin ortalama sıfır fiyatı ne kadardır? ayrıca belirttiğim anakartları xmp desteği varmı acaba?
West Siel Serverinda Dark Legion açıldı arkadaşlar gelmek isteyenler buradan özel msj veya oyundan Medusans - Artonan İletişime geçebilir.
West server biraz zordur misal 40 lvl de 5m exp bar var iken east serverda ise 41 lvl 2m exp bar ama lag vb olaylar yaşanmaz ..
Bizimle Oynamak İseyen Arkadaşları Bekleriz 1 lvl de olabilir 50 lvl de tek şart türk olmak =)
Her konuda yardımcıda oluruz elimizden geldiğince birde legion arasında item alışverişi mümkün olduğunca karşılıksız olmalı arkadaşlar bizbizeyiz =)

Medusans = 40 Lvl Chanter
Artonan = 37 Lvl Gladiator

Üye Sayımız 4 Sizlerin Katılımlarıyla Genişliyecez =)

Ünlü futbolcu golünü attıktan sonra İsrail saldırısını kınamak için "Filistin" yazılı tişörtünü gösterdi.

İspanya'nın Sevilla takımında top koşturan ünlü futbolcu Frederic Kanoute, kupa maçında Deportivo de La Coruna'ya golünü attıktan sonra, formasının altında "Filistin" yazısı bulunan tişörtünü seyircilere göstererek İsrail'i protesto etti.

Kanoute'nin bu protesto gösterisine takım arkadaşı ünlü futbolcu Luis Fabiano da eşlik etti.

İşe O Anlar!

Bu Gol Ayakta Alkışlanır İsraile Atılandan bahsediyorum !
Hakkında
Forum İmzası:
İntel İ7 3770k 3.9 Ghz // GTX 970 EX OC 4gb 256 bit // G.Skill F3-12800CL9D-8GBRL DDR3 // HI-LEVEL 120G SSD // Barracuda 2 TB Sata 3.0 64MB 7200Rpm HDD // MSI Z77A-G43 Motherboard // Coolermaster Slientpro 850w Modüler PSU // AeroCool Strike-X GT Evil Red // SAMSUNG S23B350 Full HD
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
LG
Operatör
Türk Telekom
Takım
Fenerbahçe
Steam
melebek
TV
Sony
Ses Sistemi
Creative
LOL
Melebek
İşlemci
Intel
Anakart
MSI
Sabit Disk
OCZ
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 240
İkinci El Bölümü Mesajları: 71
Konularının görüntülenme sayısı: 30.825 (Bu ay: 140)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.