Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Motorola Moto Z | Z Force | Z Play | Moto Mods - Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
3.212
Cevap
53
Favori
170.169
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Motorola >> Motorola Moto Z | Z Force | Z Play | Moto Mods - Ana Konu
Giriş
    133 Mesaj

https://forum.xda-developers.com/moto-z/how-to/oem-oem-lock-moto-z-t3874163

şahsen denemedim fakat görünüşe bakılırsa işe yarıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    mkoyak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: juniorcaesar

https://forum.xda-developers.com/moto-z/how-to/oem-oem-lock-moto-z-t3874163

şahsen denemedim fakat görünüşe bakılırsa işe yarıyor
    Teşekkürler.. Ben de linkteki başlığa rastlamıştım ama denememiştim, ilk fırsatta deneyeceğim. Bu işlem sonucunda bütün veriler silindiği için gözümde büyüyor.

Edit: Denendi fakat başarısız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkoyak -- 12 Ocak 2019; 18:30:35 >

orjinal batarya değildir o
    Orijinal batarya. Replika kendisini her türlü belli eder.

hocam yetkili servis dışındaki hiçbir batarya orjinal değil( bu telefon için konuşuyorum), ayrıca 50 lira verdiyseniz orjinal olduğunu hiç düşünmüyorum şahsen. yine de umarim ileride tekrar sıkıntı yaşamazsınız

|
    |
    El Fuego kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Üzerinden 4 gün geçmiş gerçi ama, eğer bootloader'ı halen kapatamadıysanız linkteki işlemleri uygulayın.

https://forum.xda-developers.com/moto-z/how-to/how-to-relock-bootloader-moto-z-xt-1650-t3821817

Sadece konudaki firmware dosyası yerine şunu kullanın:

https://androidfilehost.com/?fid=11410963190603878025

Ben geçen gün aynı adımları izleyerek bootloader'ı sorunsuz bir şekilde kapattım
    |
    |
    mkoyak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Speaker sağlam olsa dahi genelde değişiyolar hassas olduğu için sökerken zedeleyebiliyorlar. Benimde anakart degisdi gecen ay garantiden speakeride degiştiler.

Cızırtı sesi zamanla azalıp geçiyor speaker mini yeni olduğu için cızırtı oluyor zamanla geçer eğer geçmesse tekrar servise gönderebilirsin. Ürünün garantisi bitse dahi kanunen değisen parçaların değişim tarihinden itibaren 1yıl garantisi olmak zorunda.

|
    |
    gulada kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam yetkili servis dışındaki hiçbir batarya orjinal değil( bu telefon için konuşuyorum), ayrıca 50 lira verdiyseniz orjinal olduğunu hiç düşünmüyorum şahsen. yine de umarim ileride tekrar sıkıntı yaşamazsınız
    Üzerinden çıkan bataryayla aynı, yıllardır akıllı telefon kullanırım, az buçuk bu işlerden de anlarım. Eski bataryası hala bende. Ayrıca değişimi yapan usta da bataryanın orijinal Motorola üretimi olduğunu söyledi. İlk günler biraz daha zayıf gibiydi, ancak gün geçtikçe toparlanmaya başladı kondisyon olarak. Zaten turbo power olmadan kullanmıyorum, çünkü sürekli lazım bana telefon.

Yurtdışı cihazların onarımını yetkili servisler yapmak zorunda değillermiş. Bilgi notu olsun.

|
    |
    Arkadaşlar telefonun bilgisayar ile bağlantısını nasıl yapıyorsunuz?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    468 Mesaj
    Dostlar selam, Kasim ayinda aldigim JBL soundboost modu satmayi dusunuyorum letgoya koyacagim, sizlere de haber vermek istedim forumdan biri alsin isterim. Cihaz hb'dan alinma kvk garantili.

Ayrica 90 mb boyutunda olan aralik ayi guvenlik guncellemesini yapmadiysaniz yapmanizi siddetle tavsiye ediyorum. (Z2 kullanicisiyim diger modellere geldi mi bilemiyorum)
    bu guncelleme icinde sanirim batarya ile ilgili de bir duzeltme dagitmislar. 100 den 15'e kullanimimda 9 saat ekran suresi almaya basladim ki 7.5 saati asamiyordum son zamanlarda. Kullanim senaryomda hic bir degisiklik yok. ve bu sureleri 4g ile aliyorum wifi kullanmiyorum hic.
    pil suresinde Mah kadar yaziliminda gercekten cok onemli oldugunu anladim onceki telefonum olan Mi max2 5300 Mah ile benzer sureler aliyordu bu cihaz ise 3000 Mah ile ayni sureleri aliyor.

Herkese tekrar selamlar :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

internette şu linki buldumhttps://forum.xda-developers.com/moto-z/help/oreo-stock-root-t3768113

ancak anlatım biraz karışık geldi.

tavsiye edebileceğiniz başka bir yer varmı
    |
    |
    // INTEL CORE i5 2500k @4,5Ghz // ASUS P8P67 LE // CORSAIR XMS3 12GB 1600MHZ RAM// MSİ ARMOR GTX 1070 8GB OC //KİNGSTON HYPERX SAVAGE 240GB SSD // WD CAVİAR BLACK 750GB // XILENCE 800W PSU // THERMALTAKE ELEMENT G KASA // AKASA VENOM VOODOO // LOGİTECH G810 ORİON SPECTRUM // LOGİTECH G633 ARTEMİS SPECTRUM // // LOGİTECH G502 PROTEUS SPECTRUM //// SAMSUNG S23A550H 23
  • Teğmen
    204 Mesaj
    telefon bootloader kilidini açmaya çalışıyorum. motorola sitesinden kod almam gerekiyor.yönergeleri takip ediyorum ama fastboottan aldığım kodu siteye yapıştırınca telefonun bootloader kilidini açmayı desteklemediğini söylüyor. bunu çözebilen varmı.?
    |
    |
    // INTEL CORE i5 2500k @4,5Ghz // ASUS P8P67 LE // CORSAIR XMS3 12GB 1600MHZ RAM// MSİ ARMOR GTX 1070 8GB OC //KİNGSTON HYPERX SAVAGE 240GB SSD // WD CAVİAR BLACK 750GB // XILENCE 800W PSU // THERMALTAKE ELEMENT G KASA // AKASA VENOM VOODOO // LOGİTECH G810 ORİON SPECTRUM // LOGİTECH G633 ARTEMİS SPECTRUM // // LOGİTECH G502 PROTEUS SPECTRUM //// SAMSUNG S23A550H 23
  • Teğmen
    204 Mesaj

nedense özelden mesaj gönderemedim size. neyse.

nasıl yaptınız acaba bu işlemleri. bootloader kilidini açamadım. motorola sitesinden kod almam gerekiyor ama. fastboottan edindiğim kodu siteye yazınca telefonun bu işleme uyumlu olmadığını yazıyor.
    |
    |
    juniorcaesar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    133 Mesaj

hocam motorolanin sitesinde fastbootta cikan kodu bosluksuz yapistirdiniz mi? ayriyetten "bootloader" ve "info" kelimelerini silmeniz lazim. motorolanin sitesindeki ornegi veriyorum;

fastbootta cikan metinin su sekilde olmasi lazim:

$ fastboot oem get_unlock_data
    (bootloader) 0A40040192024205#4C4D3556313230
    (bootloader) 30373731363031303332323239#BD00
    (bootloader) 8A672BA4746C2CE02328A2AC0C39F95
    (bootloader) 1A3E5#1F53280002000000000000000
    (bootloader) 0000000

bu metini su hale getirip sitedeki kutucuga yapistirin

0A40040192024205#4C4D355631323030373731363031303332323239#BD008A672BA4746C2CE02328A2AC0C39F951A3E5#1F532800020000000000000000000000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi juniorcaesar -- 29 Ocak 2019; 15:6:47 >
    |
    |
    saMetallica kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

cevabınız için teşekkürler.

aynen, düzenledim , yapıştırdım, sonra açılan pencerede "your device does not qualify for bootloader unlocking" yazdı.

yani bir key vermesi lazım bildiğim kadarıyla ama işte. burdan öteye gidemedim.

bu arada info yazan yer neresi acaba sizin gönderdiğiniz text te.
    |
    |
  • Teğmen
    133 Mesaj

o zaman telefonunuzun bootloader kilidini acamazsiniz maalesef :( bazi telefonlara izin verilmiyor ama ne için olduğunu ben de bilmiyorum.

|
    |
    saMetallica kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

olabilir neyse ilginiz için teşekkür ederim.

aslında root atmak istememin tek sebebi cihazın miracast özelliğini açabilmek. bunun için build.prop yerinden bi ayarı değiştirmek gerekiyormuş. o yere de rootlu telefonlarda ulaşılıyormuş sadece.

şu miracast özelliği gm discovery de var bu telefonda yok deli olcam ya :D
    |
    |
  • Teğmen
    133 Mesaj
    arkadaşlar moto z' ye cihazin gelistiricisi treble desteği getirdi artık treble romlarını deneyebiliriz

kullanmak isteyenler gerekli olan twrp ve lineageos 16 rom dosyasini yukledikten sonra treble romlarindan istedigini yukleyebilir

Önemli notlar:
    -yuklemek istediginiz romun (A/ Only) ve arm64 olmasina dikkat edin. ayrica 9.x romlari uyumlu, 8.x calismaz

-treble romlarini twrp'de sistem bolumune yuklemeyi unutmayin

-root için magisk veya supersu yüklenemiyor onun yerine phh supersu yukleyebilirsiniz

-twrp'den treble romu yukledikten sonra wipe cache yapmayin en bastan yuklemek zorunda kalirsiniz

-kamera romu kurdugunuzda calismiyor,https://androidfilehost.com/?fid=3700668719832241024 bu zipi kurarsaniz calisir

-su an titresim calismiyor ve kameralar arasi gecis cok zaman aliyor (12 saniye civari) ama ileride gelistirici bunlari duzeltebilir simdilik bir sikinti gormedim bunun haricinde(gormediklerim olabilir haberiniz olsun)

-rom kurmadan once yedek almayi unutmayin, sorumluluk kabul etmem

Rom ve TWRP:https://forum.xda-developers.com/moto-z/development/rom-lineage-os-16-0-t3871409/post78806686

Treble Forumu:https://forum.xda-developers.com/project-treble/trebleenabled-device-development

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi juniorcaesar -- 2 Şubat 2019; 14:43:7 >
    |
    |
    Merhabalar. Arkadaşlar telefonum Moto Z için Android 8.0 güncellemesini aldım yaklaşık 1,4 GB (1400 MB) kapasiteli güncelleme, güncelleme bittikten hemen arkasından üst üste 3 güvenlik güncellemesi de geldi indirdim. Ben birşey anlamadım bu Android 8.0 dan. Menülerde ki detay gitmiş sade yapmışlar ama detay yok. Örneğin önbellek silme kalkmış depolamadan. Dil ve klavye ayarları yok. Birçok değişikliği yapamıyorum. Arayüz olduğu gibi aynı. Ara yüz adı "Moto app launcher" . Ben hiç beğenmedim, gittikçe beter oldu zevki heyecanı kalmadı bu Android güncellemelerinin... Yenilik yerine devamlı zorluk çıkıyor.

|
    |
    Herkese merhaba, telefonu kullanan arkadaşlara soruyorum. Bu saatten sonra sıfır Moto Z2 play alınır mı, kaç para vermek gerekir?

hocam motomodlara ilginiz yoksa bence alinmaz.
    neden ?
    *moto z2 piyasada bilinen kolay bulunabilen bir model degil, aksesuar vb almak icin genel olarak internete mahkumuz hatta yerli sitelerde çesit bile yok yurt disindan baska care kalmiyor.
    *piyasada bilinmedigi icin paraya sikistim gidip bir telefoncuya satayim diye bir sey de kolay degil, sattiginiza degmez verecekleri para. hatta modele ozel olarak ilgisi yoksa birinin net uzerinden de satmak kolay degil, bilinmiyor cunku cihaz.
    *donanim olarak tam bir orta sinif telefonu ancak satis fiyati segmentinden cok yukarda.
    *motomodslar basta cazip gelebilir ancak sonralari insanin eli o paralari vermeye gitmiyor dogrusu, mod alinmayacaksa da bu telefonu kullanmanin bir espirisi kalmiyor.batarya, hoparlor ve oyun konsolu modunu alsaniz ekstra 700 tl odemeniz gerekir ,ki 360 kamera ve projeksiyondan bahsetmiyorum biri 700 digeri 900 tl.
    * onceki serilerden olan moto z de batarya sorunu vardi bu model sd626 kullansa da ilerde sorun cikartmayacaginin garantisi yok, forumda bile kullanici yok denecek kadar az, bu forumu olusturan arkadaslarimizin cogu moto z kullanicisi/magduru.
    *şu an internette bile adam akilli satisini yapan magaza kalmadi, teshir urunlerini 1500 kapalilari 1900 e satmaya calisan 1 yada 2 magaza ya var ya yok.
    * cihaz saf androidden hic farki olmayan bir sistem kullaniyor, saf android akicidir kasmaz şudur budur olaylari da geride kaldi , son yillarda yapilan hicbir arayuz sistem kolay kolay kasmiyor sismiyor zaten. ayrica not, ses kaydi, galeri vb hic bir uygulama barindirmiyor, bunlari marketten 3. parti edinmek lazim, ya sacma sapan reklamli programlar kullanacaksaniz ya da ucret odeyip pro versiyonlarini alacaksiniz.

tum bunlarin uzerine neden kullaniyorsunuz derseniz z2 play ve jbl modu 1700 liraya bir hevesle aldim 3 ay kadar once. o zaman dolar cok daha pahali ve piyasadaki cogu model en az 400 lira daha yukardaydi o zaman iyi bir alternatif olarak gorunmustu. aldigim donem Xiaomi A2 2000, A2 lite 1700 dolaylarindaydi hatirladigim kadariyla. benzer cihazlarda ayni seviyedeydi, modla beraber bu cihaz aklimi celmisti. Su anki piyasada sahsen tercih etmezdim.

zaten telefonu ve jbl yi ayri ya da birlikte satmaya karar verdim. satamazsam da telefonu bir aile uyemize verip tekrardan xiaomiye geri donecegim tabi yukardaki bahsettigim saf android olmayan modellere :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bandogge -- 4 Şubat 2019; 10:40:38 >
    |
    |
    wsup kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
HızlıCevap
Reklamlar
haberler
son dakika
Mobilya Takımları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.