Şimdi Ara

Motorola Moto Z | Z Force | Z Play | Moto Mods - Ana Konu (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.320
Cevap
42
Favori
190.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MekanSIzZ_IM

Arkadaşlar aliexpres sitesinde orjibal bataryanın 3100 mh olanını yapmışlar batarya değişimi yaptırmayı düşünenler,kvk ya göndermek istemeyenler,garantisi bitmiş olanlar bence bunu düşünşünler. Kendi bataryası ile aynı fiyata kendi bataryası 2450 mh bu ise 3100 kısayolu atıyorum.
    TRY 62.28 | 100% Orijinal LOSONCOER 3100 mAh GV30 Pil Motorola Moto Z Için SNN5972A XT1650-05 GV40 XT1650-02 XT1650-01 XT1650-03
    https://s.click.aliexpress.com/e/nnEi38oOB
    Deneyen var mı acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hakkını Arayan Serçe kullanıcısına yanıt
    Alanlar yabancı kimisi ekran görüntüsü atmış o sitede sorun yok gibi. Güzel filan diye bahsetmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar moto Z cihazımdaki batarya, hoparlör ve ekran sorunlarından KVK ya gönderdim ve kesinlikle onarım istemediğimi iade veya değişim istediğimi bildirdim şuan baktığımda tüm herşeyi değiştirmişler. Batarya sorunu kronik olduğu için açıkçası iade etmek istiyorum ve garantisinin bitmesine 7 ay var. En kısa yoldan iade nasıl alabilirim?

• OSMANLI TEAM kullanıcısına yanıt
    Sorunu çözemediklerinde iade olur. Sorun çözüldüğü halde iade etmeye çalışmak etik mi?

• samsun__ S kullanıcısına yanıt
    1. Mesajımda da belirttiğim gibi kronik olan bu sorun ne olursa olsun tekrardan çıkacak ve garantisi bittiğinde cihaz elimde kalacak eğer araştırırsanız anlarsınız.
    2. Onarılmış cihaz kullanmak istemem, bazı kişiler ister bazı kişiler istemez. Bunun tartışmasına dahi gerek yok
    3. Thh ye başvursam zaten iadesini alacağım sadece uzun sürecek. Kronik problemli olduğu için ayrıca iade veya değişim istemem yasal hakkım ve emin olun çok etik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OSMANLI TEAM -- 11 Mart 2019; 22:58:29 >
  • Kvk dan bişey beklemeyin hocam, direk thh başvurun. İşin ilginç yani garanti raporu olmadan thh ne yapacak. Kvk raporu sorun onarıldı diyecek bu kısır döngü böyle gidecek. Her telefonun kronik problemleri oluyor mesele bunla başa çıköak değil bundan sonra ki asıl mesele şu;

Yeni tel. Alırken kendi çatısı altında garanti ve onarım servis hizmeti veriyorsa o markanın telini alıcaksınız

Kvk garanti adı altında hiçbir elektronik cihaz almıcaksınız.

Benimde telimin aynı problemleri var garantisi devam ediyor kozmetik olarak hiçbir problemi yok. Kvk ya sadece bilgi amaçlı görüşme yaptım anladığım kadarıyla nokta kusur varsa çizik kılcal çizik boya atması v.s garanti dışı bırakıp ücret talep ediyorlar. Konuyu lenovayla ve motorola brightstar departmanına ilettim çok iyi niyetliler ama adamlar batmış yinede piyasadaki cihazlar bi şekilde tamir edilsin tüketiciler madur olmasın diye kvk devretmişler onlarda gözünün ucuyla tırnağının köşeşiyle bakıyorlar cihazlara.

Özet olarak birbirimizi üzmeye kırmaya gerek yok kendi garantisini kendi sağlayan markalara yönelin. Bu cihazlarada birer tane incipo şarjlı kapak edinin benim gibi gittiği yere kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: MekanSIzZ_IM

Kvk dan bişey beklemeyin hocam, direk thh başvurun. İşin ilginç yani garanti raporu olmadan thh ne yapacak. Kvk raporu sorun onarıldı diyecek bu kısır döngü böyle gidecek. Her telefonun kronik problemleri oluyor mesele bunla başa çıköak değil bundan sonra ki asıl mesele şu;

Yeni tel. Alırken kendi çatısı altında garanti ve onarım servis hizmeti veriyorsa o markanın telini alıcaksınız

Kvk garanti adı altında hiçbir elektronik cihaz almıcaksınız.

Benimde telimin aynı problemleri var garantisi devam ediyor kozmetik olarak hiçbir problemi yok. Kvk ya sadece bilgi amaçlı görüşme yaptım anladığım kadarıyla nokta kusur varsa çizik kılcal çizik boya atması v.s garanti dışı bırakıp ücret talep ediyorlar. Konuyu lenovayla ve motorola brightstar departmanına ilettim çok iyi niyetliler ama adamlar batmış yinede piyasadaki cihazlar bi şekilde tamir edilsin tüketiciler madur olmasın diye kvk devretmişler onlarda gözünün ucuyla tırnağının köşeşiyle bakıyorlar cihazlara.

Özet olarak birbirimizi üzmeye kırmaya gerek yok kendi garantisini kendi sağlayan markalara yönelin. Bu cihazlarada birer tane incipo şarjlı kapak edinin benim gibi gittiği yere kullanın.
    Benim telefon kozmetik açıdan kötü durumda ama şu ana kadar garantide sıkıntı çıkmadı. 3 kere falan verdim garantiye.

• Kvk şikayet diye yazarsanız tüketicilerin cihazlarını bi şekilde garanti dışı bırakıyorlar yani şikayet yapılmadı arıza giderilmedi yada 20 iş günü geçti yönünde değil hep bi sebebden garanti dışı bırakıldı denmiş bunların içinde ekrandaki çizik telefondaki soyuk v.s ağırlıkta. Sizin problem yaşamamış olmanıza sevindim.

• Arkadaşlar cihazı sattım . Allah kullananlara sabır versin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kovalenko

Arkadaşlar cihazı sattım . Allah kullananlara sabır versin.
    Geçmiş olsun diyeyim ama benimki maşallah canavar gibi çok memnunuz. Sende ne gibi sorunlar oldu kronik çıkan problemlerimi var yoksa servisimi sıkıntılı

• quote:

Orijinalden alıntı: Kovalenko

Arkadaşlar cihazı sattım . Allah kullananlara sabır versin.
    Kaça sattın hocam? Kozmetik olarak ne durumdaydı? Ne kadar garantisi vardı? Alıcı bulmak ne kadar sürdü?

• quote:

Orijinalden alıntı: SULZER

Geçmiş olsun diyeyim ama benimki maşallah canavar gibi çok memnunuz. Sende ne gibi sorunlar oldu kronik çıkan problemlerimi var yoksa servisimi sıkıntılı

Alıntıları Göster
    Kronik sıkıntılardan ötürü soğumuştum

• Hakkını Arayan Serçe kullanıcısına yanıt
    Sıfır fiyatının neredeyse yarısı

• Kuzenim telefonu iade ettiği için elinde kalan powerpack ve spigen kılıfı satıyor.İkisi toplam 100 tl.Powerpack temiz en fazla 10 kere kullanılmıştır.

• hadjibekir H kullanıcısına yanıt
    Geçen sene temmuz ayında eşime sıfır Moto Z almıştım. Şimdi kendime 2.el aldım. Pili çok iyi durumda olmayan, daha önce ekranı değişmiş. 2 aydır kullanıyorum. Cihazda stock son sürüm vardı. Aynı sorun cihazı sabit bir yere koyunca dokunmatik düzgün çalışmıyordu. Sorunu telefonu rootlayıp custom rom yükleyince çözdüm. TWRP ile yüklenen stock rom android 7.1 kurdum düzgün çalıştı. LineageOS 15.1 kurdum düzgün çalıştı. Sorunun güncellemelerle alakalı yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Çünkü eşimde aynı stock rom aynı versiyon vardı onda sorunsuz çalışıyor.
  • AliExpress'de Hasselblad kamera modu 90$ seviyesinde. Fiyat gayet uygun, almayı düşünüyorum. Daha önce alıp kullanan oldu mu acaba. İnceleme videolarını izledim en büyük sorunu zoom yaptıktan sonra netlemesi oldukça yavaş. Saniyeler sürüyor..

• saMetallica kullanıcısına yanıt
    saMetallica telefonuma LineageOs 15.1 kurdum. Durum çubuğu kısayollarında ''Yayınla'' var. Buradan telefonumun görüntüsünü televizyonuma aktarabiliyorum. Bugün çok fazla rom yükledim. Stock romda maalesef şuan deneyemiyorum. LineageOs 15.1 (Oreo 8.1) kullanmaya karar kıldım. Moto hareketlerde çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi castbreeder -- 16 Mart 2019; 21:34:1 >
  • LineageOs 15.1 (Oreo 8.1) 1 günlük kullanım deneyimimi paylaşayım. Pilin iyi durumda olmadığını söylemiştim. Orjinal stock romda %40-45 lerdeyken bile kamerayı açtığımda şarjı az uyarısı gelmeden telefon çat diye kapanıyordu. İnternet kullanan uygulamalarda bazen %20-25 lerde çat diye kapanıyordu. Şimdi kamerayı açtığımda %20-25 lerde çat diye kapanıyor. İnternet kullanan uygulamalarda ise %1-5 lere kadar kapanmıyor. Kapanırken Kapanıyor uyarısı veriyor. Daha öncesinde wifi devamlı açık, 4g ihtiyaç dahilinde açık ortalama kullanımda 2.5 saat ekran süresi alıyordum. Şimdi ortalama 3 saat ekran süresi aldım. Memnun kaldım. Yeni pil siparişi verdim. Bakalım yeni Çin işi 3100 Mah pil ne kadar faydalı olacak. Gelsin değiştireyim, kullanıp deneyimimi paylaşacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: castbreeder

saMetallica telefonuma LineageOs 15.1 kurdum. Durum çubuğu kısayollarında ''Yayınla'' var. Buradan telefonumun görüntüsünü televizyonuma aktarabiliyorum. Bugün çok fazla rom yükledim. Stock romda maalesef şuan deneyemiyorum. LineageOs 15.1 (Oreo 8.1) kullanmaya karar kıldım. Moto hareketlerde çalışıyor.
    teşekkür ederim. ben de buraya yazacaktım yaptıklarımı sorunu nasıl çözdüğümü.

tabi aslında sorun değil bu;sadece telefona yazılımla yapılabilen gizli özellik gibi bir şey ama benim ihtiyacım vardı çözdüm rahatım. :)

ben bunu telefona magiskte xda dan vr25 diye bir kullanıcın yayımladığı modülle çözdüm.çok basit ve kolay oldu. artık direk ekran ayarlarısekmesinde yayınla bölümünde 3 nokta var ordan açığ kapayabiliyorum.

custom rom denemedim bu telefonda lineage os çok duydum ama hiç yüklemeye cesaret edemedim. stabiite sorunu yaşamaktan korkuyorum açıkçası.telefondan memnunum. ne gibi farkları var moto z ye neler katıyor bu rom.?

• saMetallica kullanıcısına yanıt
    Moto Z için Custom Rom LineageOS 15.1
    Stabilite konusunda henüz kesin bişey konuşamayacağım. 2 gündür kullanıyorum herhangi bir hatayla karşılaşmadım. Sosyal ağ, bankalar, araçlar, basit oyunlar vb 50 den fazla uygulama yükledim. Uygulamalarda herhangi bir hata görmedim. Gayet stabil ve hızlı çalışıyor. En bariz şekilde farkına vardığım pilin %5-%1 lere kadar kapanmaması ve kapanıyor diye uyarı vermesi.
    Stock Roma Göre Artıları:
    Pil daha stabil çalışıyor.
    Parmak izi tuşunu artı olarak güç tuşu yapabiliyorsunuz. Tuşa basılı tutarsanız Güç Seçim ekranı (Kapat Yeniden Başlat vb) geliyor.
    Moto Hareketler (Çift sallama ile kamera açma,Tak tak hareketi ile flaşı açma, Sessize almak için el sallama, rahatsız etmeyin modu için ters çevirme, zil sesini susturmak için cihazı kaldırma çalışıyor.) Denediğim diğer Custom Romlarda Moto Hareketler yoktu.
    Özellikle Gezinme tuşlarının (Navigasyon tuşları) orada oluşan Ghost Screen (Hayalet Ekran) sorununu azaltmak belkide tamamiyle geçmesi için Gezinme tuşları ve Durum çubuğunu gizleme var. (Ghost Screen benim telefonumda Gezinme tuşlarının orada var.) Tamamiyle tüm uygulamalarda gizleyebiliyorsun yada istediğin uygulamaya ayrı komut verebiliyorsun.
    Şuana kadar eksi olarak tespit ettiğim kamera 1080P 60 FPS çekim yapmıyor. 2 kamera uygulaması yüklü geliyor. Biri LineageOS kamera bunda 1080P 60 FPS seçimi yok. Diğeri Moto Camera One bunda 1080P 60FPS seçim var. Seçtiğim zaman ''Video çekimi başlatılamıyor. Başka bir uygulama mikrofonu kullanıyor olabilir.'' uyarısı verip çekim yapmıyor. Kamera çekimlerinde çok bir değişiklik farketmedim kalitesi aynı bana göre. Kamera çekimleri için daha detaylı inceleme yapacağım. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
    Not: Moto Mods bölümü ayarlarda var ama takacak Modum olmadığından deneyemedim.

• 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.