Şimdi Ara

◄ Motorola Atrix Kullanıcıları Ana Konu ► (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.464
Cevap
120
Favori
1.155.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tizzy

quote:

Orijinalden alıntı: hanjin

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: melancohly

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sarppy

quote:

bir tek benim telefon da mı var anlamadım. şarjı 10 saatten fazla gitmiyor. root etmeye uğraşmadan şu bataryayı adam etme yolu yokmu? 1 haftayı geçti alalı 2. haftada da artmazsa kullanım ömrü mecbur root edicez.

Telefonum 3 günlük ve daha 2 kez şarj ettim. 2. şarjından sonra telefon 38 saattir açık ve kalan pil seviyesi %15.

10 saatten fazla gitmemesi pek normal gelmedi, cihazı çok yoğun mu kullanıyorsunuz?

Yok hocam oynasam oynasam toplamda 1 saat oyun oynuyorum. İnternette 1 saat eder toplamda. Zaten cihazı şarjdan çıkarmamdan 15dk sonra google playden 3güncelleme yaptıktan sonra %90 kaldı sarjı. Ne yapsam bilmiyorum.

Kardeşim aynı durum bende de var.şarj düşündüğüm kadar uzun gitmiyor bir saat oyun oynasam bir saat konuşsam üzerine birazda nette.gezinden sabah elime aldığım cihazı akşam tekrar şarja bırakıyorum.benim için en önemlisi şarj süresiydi ama tatmin etmedi cin mali 3500mah lik piller satılıyor alsam mi diye.düşünmüyor değilim

Battery calibration isimli programı kullanmanızı tavsiye ederim benzer sorun bendede vardı,
    yükledikten sonra yapmanız gerekenler
    1- telefonun şarjını sonuna kdr bitirin
    2-telefonu şarj edin 100% olduktan sonra programı açın
    3- battery calibration düğmesine tıklayın
    4- şarjdan çekin

düzelme ihtimali yüksek

Hocam onun için root gerekiyor. Ilk android telefonum oldugu icin pekk yanasmiyorum bilmedigim islere. Bakalim cesaret edebilirsem root edicem.

Açıkçası ben bu kadar kolay root olan bi telefon görmedim, htc desire kullanmıştım bilgisayar bilgisi falan gerektiriyordu.
    atrix için sadece 1 program kuruyosunuz gerisini o yapıyor.
    toplam 5dk sadece son adıma kdr beklemeniz gerekiyor program işini yaparken
    şarj olayı çok sinir bozucu, 10 saat dayanmıyordu.
    Şimdi 2 gün gidiyor

Orjinal sürüm dosyasini nerden bulabiliriz peki hocam garantiye gondermek icin lazim oldugunda?

motomodtr forumlarında arama yaparsanız onuda bulabilirsiniz zira o da çok kolay bir işlem...

teşekkürler hocam harbiden tek tıkla root ettim şarjı bitirip yapayım şu programı inşallah düzelir batarya sorunu.

Root bende yapmak istiyorum ama.Garanti gider diye korkuyorum

• Arkadaşlar iphone daha kullandıgım bir program vardı ev, yol, mutfak alışverişlerini falan gördüğünden çok seviyordum o uygulamayı, androidde bulamadım bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: messi93

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: melancohly

quote:

quote:

quote:

bir tek benim telefon da mı var anlamadım. şarjı 10 saatten fazla gitmiyor. root etmeye uğraşmadan şu bataryayı adam etme yolu yokmu? 1 haftayı geçti alalı 2. haftada da artmazsa kullanım ömrü mecbur root edicez.

Telefonum 3 günlük ve daha 2 kez şarj ettim. 2. şarjından sonra telefon 38 saattir açık ve kalan pil seviyesi %15.

10 saatten fazla gitmemesi pek normal gelmedi, cihazı çok yoğun mu kullanıyorsunuz?

Yok hocam oynasam oynasam toplamda 1 saat oyun oynuyorum. İnternette 1 saat eder toplamda. Zaten cihazı şarjdan çıkarmamdan 15dk sonra google playden 3güncelleme yaptıktan sonra %90 kaldı sarjı. Ne yapsam bilmiyorum.

Kardeşim aynı durum bende de var.şarj düşündüğüm kadar uzun gitmiyor bir saat oyun oynasam bir saat konuşsam üzerine birazda nette.gezinden sabah elime aldığım cihazı akşam tekrar şarja bırakıyorum.benim için en önemlisi şarj süresiydi ama tatmin etmedi cin mali 3500mah lik piller satılıyor alsam mi diye.düşünmüyor değilim

Battery calibration isimli programı kullanmanızı tavsiye ederim benzer sorun bendede vardı,
    yükledikten sonra yapmanız gerekenler
    1- telefonun şarjını sonuna kdr bitirin
    2-telefonu şarj edin 100% olduktan sonra programı açın
    3- battery calibration düğmesine tıklayın
    4- şarjdan çekin

düzelme ihtimali yüksek

Hocam onun için root gerekiyor. Ilk android telefonum oldugu icin pekk yanasmiyorum bilmedigim islere. Bakalim cesaret edebilirsem root edicem.

Açıkçası ben bu kadar kolay root olan bi telefon görmedim, htc desire kullanmıştım bilgisayar bilgisi falan gerektiriyordu.
    atrix için sadece 1 program kuruyosunuz gerisini o yapıyor.
    toplam 5dk sadece son adıma kdr beklemeniz gerekiyor program işini yaparken
    şarj olayı çok sinir bozucu, 10 saat dayanmıyordu.
    Şimdi 2 gün gidiyor

Orjinal sürüm dosyasini nerden bulabiliriz peki hocam garantiye gondermek icin lazim oldugunda?

motomodtr forumlarında arama yaparsanız onuda bulabilirsiniz zira o da çok kolay bir işlem...

teşekkürler hocam harbiden tek tıkla root ettim şarjı bitirip yapayım şu programı inşallah düzelir batarya sorunu.

Root bende yapmak istiyorum ama.Garanti gider diye korkuyorum

root ve unroot olayını detaylı anlatan bir yazı var mı acaba ?

galaxy s2 de unroot işlemi çok kolaymış mesela, atrixte durum ne acaba ?

• bütçeyi 500 tl belirlemişken herkesın dilinde atrixin olması nedeniyle 850 tl ye kadar çıktık
    root işlemi yapmayı düşünüyorum, bu sadece uygulamaları sorunsuzmu çalıştırıyor yoksa sistemde gözle görülür rahatlama,hızlanma oluyormu bu benim icin cok önemli.
    bu dediklerimin dışında başka ne gibi faydası oluyor root işleminin?
  • Ben 2 aydır telefonu kullanıyorum hiç 24 saat üzerinde şarz gittiğini görmedim. Şimdiye kadar da en az 30 kere reset atmıştır. Root olayı nasıl yapılıyo bunu tam olarak açıklayan bi mesaj varmı ? önceki sayfalarda var ama çok karısık görünüyo ve son sayfalarda rootun cok kolay oldugundan bahsedenler var. Ben de bunu yapıp batery calibration yapcam. Bi de garanti için unroot da çok önemli. Asker kardeşinize yardımcı olabilcek biri var mı aranızda ? Asker ama Motorola Atrixli asker bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: eL_TuRCo

Ben 2 aydır telefonu kullanıyorum hiç 24 saat üzerinde şarz gittiğini görmedim. Şimdiye kadar da en az 30 kere reset atmıştır. Root olayı nasıl yapılıyo bunu tam olarak açıklayan bi mesaj varmı ? önceki sayfalarda var ama çok karısık görünüyo ve son sayfalarda rootun cok kolay oldugundan bahsedenler var. Ben de bunu yapıp batery calibration yapcam. Bi de garanti için unroot da çok önemli. Asker kardeşinize yardımcı olabilcek biri var mı aranızda ? Asker ama Motorola Atrixli asker bu

Telefonu 2g ye geçir internet baglantisini kapat ozaman 3gun gidiyor bunlari yapmadan aksama sarji bitiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. X

quote:

Ben 2 aydır telefonu kullanıyorum hiç 24 saat üzerinde şarz gittiğini görmedim. Şimdiye kadar da en az 30 kere reset atmıştır. Root olayı nasıl yapılıyo bunu tam olarak açıklayan bi mesaj varmı ? önceki sayfalarda var ama çok karısık görünüyo ve son sayfalarda rootun cok kolay oldugundan bahsedenler var. Ben de bunu yapıp batery calibration yapcam. Bi de garanti için unroot da çok önemli. Asker kardeşinize yardımcı olabilcek biri var mı aranızda ? Asker ama Motorola Atrixli asker bu

Telefonu 2g ye geçir internet baglantisini kapat ozaman 3gun gidiyor bunlari yapmadan aksama sarji bitiyor

telefonu nasıl 2g ye geçirip internet bağlantısını kapatıyoruz?

bunu detaylı anlatana çok güzel dua edeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

quote:

menü- ayarlar- kablosuz ve ag ayarları- mobili ağlar- ag sec

• quote:

Orijinalden alıntı: paxal

Telefonda ölü piksel var mı diye kontrol etmek için matketten Dead Pixel programini indirdim. Tam göremedim ama 2 tane dead piksel var gibi. Gözümüzle kontrol etmediğimiz, ölü piksel bulunca uyaran bir proğram var mıdır?
    Telefonu alalı bir ay olmadı daha, değişim veya iade şansım var mı ölü pikselden?

ölü pikseller yazılım ile bulunamaz. sadece ekrana tamamen mavi,kırmızı,yeşil vs. veren uygulamalar var onlarda da siz kendiniz bakmalısınız. çünkü bu bir yazılım hatası değil. değişim ise yapmaları gerekir normalde monitörlerde falan 4-5 pikselden aşağısını kabul etmiyorlar fakat telefonda ediyorlar sanırım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

menü- ayarlar- kablosuz ve ag ayarları- mobili ağlar- ag sec

teşekkür ederim hocam. 2g ye geçtim. internet bağlantısını nasıl kapatıyoruz?

• quote:

internet bağlantısını nasıl kapatıyoruz?

Ayarlar > Pil ve veri yöneticisi > Veri Tasarrufu > Veri tasarrufu √

Ayarlar > Pil ve veri yöneticisi > Veri gönderimi > "Mobil ağ" ve "Veri etkin" seçeneklerinin sağında √ olmasın olmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marjinaaL

bütçeyi 500 tl belirlemişken herkesın dilinde atrixin olması nedeniyle 850 tl ye kadar çıktık
    root işlemi yapmayı düşünüyorum, bu sadece uygulamaları sorunsuzmu çalıştırıyor yoksa sistemde gözle görülür rahatlama,hızlanma oluyormu bu benim icin cok önemli.

hocam root telefonu yavaşlatmıyor
    sistem dosyalrını değistrmek icin izin vermis oluyoruz
    yani root telefona zarar vermez ama root isteyen uygulamalar zarar verebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: marjinaaL

bütçeyi 500 tl belirlemişken herkesın dilinde atrixin olması nedeniyle 850 tl ye kadar çıktık

Hocam root yaptıktan sonra rom yuklerseniz (Rom'una göre değişir.) Sistem hızlanabilir.
    http://forum.donanimhaber.com/m_59787332/mpage_2/key_/tm.htm şu konuda romlar var hocam.

• quote:

quote:

Ayarlar > Pil ve veri yöneticisi > Veri gönderimi > "Mobil ağ" ve "Veri etkin" seçeneklerinin sağında √ olmasın olmasın.

kardeş sen bu telefon işlerinden bayağı anlıyorsun sanırım.
  • quote:

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: serukanu

quote:

quote:

arkaşlar sizen bişey rica etsem bi ram miktarınıza bakıp buraya yazabilirmisiniz;?

196MB kullanılan / 519MB boş

evet benim telefonda kesin bir problem var kullanılan 400den aşağı değil kapatıp tekrar açıyorum yine aynı bir anda bukadar yükselemez birde toplamda 810 görmesi gerekmiyor mu?

Merhaba 2sefer hard format atip 2 sefer soft format attim fakat yine resett atmaya devam ediyor muzik dinlerken atiyor telefon gelince atiyor degisim yapicam fakat birkere degistirdim yine 6 gunugecmedi sorun olurmuacaba?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wolwerin84

arkadaşlar teli yeni alan arkadaşlar için bi arkadasımız yararlı programları sıralıyodu farklı bir başlıkta ilk mesaja ekliyodu sürekli sayfayı bulamadım.. yardımcı olabilirmisiniz ??? bide telin içinde face msn aynı anda online olup gelen mesajlarda bizi uayarn bi program var mı?? ben göremedim yoksa sizin bildiğiniz vaar mı??

http://resim.donanimhaber.com/m_58414514/mpage_1/f_/key_//tm.htm#58414514

çok teşekkür ederim..

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar teli yeni alan arkadaşlar için bi arkadasımız yararlı programları sıralıyodu farklı bir başlıkta ilk mesaja ekliyodu sürekli sayfayı bulamadım.. yardımcı olabilirmisiniz ??? bide telin içinde face msn aynı anda online olup gelen mesajlarda bizi uayarn bi program var mı?? ben göremedim yoksa sizin bildiğiniz vaar mı??

http://resim.donanimhaber.com/m_58414514/mpage_1/f_/key_//tm.htm#58414514

çok teşekkür ederim..

Rica ederim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkaşlar sizen bişey rica etsem bi ram miktarınıza bakıp buraya yazabilirmisiniz;?

196MB kullanılan / 519MB boş

evet benim telefonda kesin bir problem var kullanılan 400den aşağı değil kapatıp tekrar açıyorum yine aynı bir anda bukadar yükselemez birde toplamda 810 görmesi gerekmiyor mu?

Merhaba 2sefer hard format atip 2 sefer soft format attim fakat yine resett atmaya devam ediyor muzik dinlerken atiyor telefon gelince atiyor degisim yapicam fakat birkere degistirdim yine 6 gunugecmedi sorun olurmuacaba?

bende de tekrar reset atma sorunu başladı bu ikinci gelen cihaz ve sinirim bozuldu ücret iadesi için form doldurdum gidip xperia pro alacağım üzülerek !!!

• quote:

Telefonda micro SD kart takılı mı? Bazı kişilerde hafıza kartı takılıyken bu sorun meydana gelebiliyordu.
  • 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.