Şimdi Ara

◄ Motorola Atrix Kullanıcıları Ana Konu ► (152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
26.464
Cevap
120
Favori
1.155.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: paxal

quote:

Orijinalden alıntı: ttt01
    Hocam blur programları yüklü tüm hesaplar senkronizasyonda mesela yani whatsup, 2 tane mail programı,facebook en kısa zaman ayarlı olarak senkronize ettim . Muhtemelen blur alt yapısını kullandığım için bukadar düşüktür boş ram neutrinoda cm7 gibi boş geliyor sanırım cm7dede yüksekti boş ram ama işte ekran parlaklığı sorunu olunca değiştirmek zorunda kaldım. zaten cihazda 1gb ram var boş ram 100-200 fazla olmuş olmamış okadar problem olmamalı bence

Haklısın aslında ama benim en çok baktığım yer go launcher'ın ram miktarı gösteren yeri, takıntı sanırım Rahat edemiyorum ram miktarı az olunca

Hocam sendeki neutrino v2.6 mı v2.7 mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: lonepal

quote:

quote:

Anladım hocam genel olarak ışık sensöründe ve parmak izi okuyucusunda sıkıntı var zaten.Neutrino romun GT versiyonunu kurmayı düşünüyorum.Birkaç eksiği var ama yazılım performans açısından çok iyi bence,bilmiyorum hiç inceledinmi.Nottachtrix romunda sms karakterleri,çekim gücü veya 3G bağlantı konusunda sıkıtnı yaşıyomusun?

Aslında bende NEutrino düşündüm ama ışık sensörü ondada sıkıntılıysa hiç girişiyim diyorum çünkü gerçekten cm7de gördüm çok geç algılıyordu ekran ışığı ve dışarda filan çok zor oluyor öyle kullanması. Nottachtrix te sms karakterlerinde çekim gücünde filan bir sıkıntı yaşamadım 2g/3g otomatik ayarlı ama stock romdada bu romdada 2g-3g geçişlerinde hat kesilmesine şahit oldum.

Cevap için çok teşekkür ederim hocam.Neutrino 2.6 var bende dediğin gibi ışık sensöründe sıkıntı var ama manuel modda kullanıyorum. v2.7 çıktı onu denicem bide eğer sensör işini halledebilirsem haber veririm sana.

hocam, cm7 RC1'de de aynı sensör problemi var, neden nightly güncelllemelerle düzeltilmiyor anlamıyorum, sürekli takipteyim araştırmadayım da ama böyle bir düzeltme görmedim henüz..

• quote:

Ben de IPG almistim o kdar para verip ama ekrandaki bugulu goruntu bir turlu gecmek bilmedi. 4-5 gun bekledim baktim olmuyor, cikardim bende.

Peki IPG nin inceliği nasıl ekrana veya arkasına uyguladığımızda bellirgin oluyor mu? bazıları aşırı kalın oluyor ve çok sırıtıyor. Buğu olma sebebi sanırım fazla ıslatıp yapıştırmaktan daha. Önce 5800 da "Zagg Invisible Shield" markasını kullandım mükemmeldi ekranda koruyucu var mı yokmu belli değildi
  • quote:

quote:

quote:

Hocam blur programları yüklü tüm hesaplar senkronizasyonda mesela yani whatsup, 2 tane mail programı,facebook en kısa zaman ayarlı olarak senkronize ettim . Muhtemelen blur alt yapısını kullandığım için bukadar düşüktür boş ram neutrinoda cm7 gibi boş geliyor sanırım cm7dede yüksekti boş ram ama işte ekran parlaklığı sorunu olunca değiştirmek zorunda kaldım. zaten cihazda 1gb ram var boş ram 100-200 fazla olmuş olmamış okadar problem olmamalı bence

Haklısın aslında ama benim en çok baktığım yer go launcher'ın ram miktarı gösteren yeri, takıntı sanırım Rahat edemiyorum ram miktarı az olunca

2.6 kullanıyorum. 2.7 yüklemekte kararsızım. Yükleyen birisi olursa 2.6 ile farkını anlatırsa sevinirim :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

2.6 kullanıyorum. 2.7 yüklemekte kararsızım. Yükleyen birisi olursa 2.6 ile farkını anlatırsa sevinirim :)

2.7 yi denicek gibiyim xda yorumlarını takipteyim.Işık sensörü ile ilgili bir fix bulursak haberleşelim lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: KMLGR

quote:

Ben de IPG almistim o kdar para verip ama ekrandaki bugulu goruntu bir turlu gecmek bilmedi. 4-5 gun bekledim baktim olmuyor, cikardim bende.

Peki IPG nin inceliği nasıl ekrana veya arkasına uyguladığımızda bellirgin oluyor mu? bazıları aşırı kalın oluyor ve çok sırıtıyor. Buğu olma sebebi sanırım fazla ıslatıp yapıştırmaktan daha. Önce 5800 da "Zagg Invisible Shield" markasını kullandım mükemmeldi ekranda koruyucu var mı yokmu belli değildi

Çok kalın değil. Sıradan bir koruyucu gibi işte. Bir de IPG'nın ekran koruyucusu biraz yumuşak gibi. Kullanırken sanki yumuşak bir şeye dokunuyormuşum gibi hissetmiştim Birazcık da plastiğimsi iğrenç bir koku yayıyor :)
    Haklısın belkide çok ıslatmaktan olmuştur ama şöyle de bir şey var; Ben IPG'den once mat ekran koruyucu kullanıyordum ve onu da ıslatarak yapıştırmıştım. Buğu geçmeyince heralde çok ıslattığımdan oldu dedim ve çıkarıp yenisini kuru bir şekilde uyguladım ama yine buğulu bir görüntü vardı.

• quote:

2.7 yi denicek gibiyim xda yorumlarını takipteyim.Işık sensörü ile ilgili bir fix bulursak haberleşelim lütfen.

Tabi ki. Öyle bir şey bulursam yazarım buraya zaten. Romu daha dışarıda deneme fırsatım olmadı bu yüzden bu parlaklığı geç değiştirmesini tecrübe edemedim daha. Bunun dışında rom mükemmel. Telefon hızlı şarj oluyor sanırım bu romda, yoksa bana mı öyle geliyor? Peki bu şekilde batarya da daha çabuk bitmez mi, kafama takıldı şimdi.
  • quote:

quote:

Tabi ki. Öyle bir şey bulursam yazarım buraya zaten. Romu daha dışarıda deneme fırsatım olmadı bu yüzden bu parlaklığı geç değiştirmesini tecrübe edemedim daha. Bunun dışında rom mükemmel. Telefon hızlı şarj oluyor sanırım bu romda, yoksa bana mı öyle geliyor? Peki bu şekilde batarya da daha çabuk bitmez mi, kafama takıldı şimdi.

Sanırım pil göstergesi kalibrasyon sorunundan dolayı sıkıntı oluyor.Bu nedenlede pil tam şarj olmadan dolmuş gibi görünüyor.Bu mantıkla yaklaşırsak kullanım süresinin kısalması gerekir belirttiğiniz gibi.

• arkadaşlar ipg'ye para vermeyin, gidin zagg ya da skinomi alın.
  • Telefonla 2. haftayi da doldurdum. Suana kadar cok memnunum herseyinden. Internete girmek icin bir defa bile acmadim bilgisayari icimden gelmiyor. Telefon daha iyi :)

Sarji ilk gune gore cok degisti. Oyun internet full parlaklik 1 gunu cikariyor. Reset sorununa gelirsek 1defa resetledi niye oldu anlayamadim daha da olmadi:)

Boyle devam insallah.
  • Sacred Odyssey Rise of Ayden ve Shadow Guardian oyunlarını oynayabilen oldu mu? Atrix için varsa apk'sını alabilir miyim.
  • Dün akşam bi telefondan oyun indirip kurmayı deniyim dedim. Dosya rar olduğu için androzip uygulamasını indirdim. rar şifreli olduğundan şifreyi bildiğim halde girme ekranı çıkmadığı için çıkartamadım bir de %40 cpu kullandı ve telefon reset attı. Telefonunda bu uygulama olup reset sorunu yaşayanlar varsa kaldırıp test etmelerinde yarar var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • telefon biraz önce geldi ama bu motorola phone tools bir türlü çalıştırmadım pc driver ni otomatık mi yüklüyor yoksa biz sonradan mı yükleyeceğiz...
  • arkadaşlar merhaba---Tüm uygulamalar bölümünde bulunan market sekmesi kayboldu --Ve android markete giremiyorum.Bi yol gösterirseniz çok memnun kalıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: c_none84

quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

quote:

Orijinalden alıntı: ckul

quote:

Orijinalden alıntı: c_none84

arkadaşlar müzik dinlerken şarkılar arasındaki geçişi yandaki ses açma-kapama düğmelerinden yapabilmemizin bir yolu varmı? Eski telefondan kalan bir alışkanlık özellikle gece çok işe yarıyodu..ekranı sürekli açıp kapatmaya gerek kalmadan şarkılar arasında geçiş yapmanın bir yolunu bilen varmı ?

merhaba ben de sizinle aynı dertten muzdarip olmuştum.

playerpro music'i kurun (apk'sını aratırsanız bulursunuz kolaylıkla)

sonra ayarlara girin, kilit ekranı ayarlarına girin,kontroller kısmında ses denetimini geçersiz kıl var o seçili olsun, sonra hemen altında ses düğmesi eylemlerini ters çevir var onu da seçin.

artık telefonunuzun ekranı kilitli olduğunda ses tuşlarına uzun basarsanız ileri ve geri yönde şarkı seçerseniz, hafif basarsanız ses açıp kapatabilirsiniz.

bu arada tüm arkadaşlara playerpro'yu tavsiye ederim gerçekten çok iyi bir program.

go launcher yüklüyken iş yaramıyor galiba ekran kilitliyken müzik geçişleri?

bende go launcher yüklü ve bende işe yarıyor..yalnız ekran kilitli ve aynı zamanda karanlıkken şarkılar arası geçiş yapmıyor fakat ekran kilitli ve ışık açıksa şarkılar arasında ses aç-kapa tuşuna basılı tutarak geçiş yapabiliyoruz.

bende ekran kilitliyken ışık acıkta olsa kapalıda olsa ses acma kapamaya bastıgımda kilit acılıyor müzige etki yapmıyor ama mesela kilitli ve ışık acıksa telefonu sallayınca diger sarkıya geçiyor böyle daha kullanıslı oldu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bonnitacix

arkadaşlar merhaba---Tüm uygulamalar bölümünde bulunan market sekmesi kayboldu --Ve android markete giremiyorum.Bi yol gösterirseniz çok memnun kalıcam

https://rapid.share.com/#!download|719p8|3853961206|Vending.apk|3996|R~90F0BFE462CDAA4513DF3F3C313AD54C|0|0

Bu apkyı yüklerseniz geri gelir market.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ttt01 -- 19 Nisan 2012; 19:57:41 >
  • quote:

quote:

arkadaşlar merhaba---Tüm uygulamalar bölümünde bulunan market sekmesi kayboldu --Ve android markete giremiyorum.Bi yol gösterirseniz çok memnun kalıcam

https://rapid.share.com/#!download|719p8|3853961206|Vending.apk|3996|R~90F0BFE462CDAA4513DF3F3C313AD54C|0|0

hocam teşekkürler..Okadar kurcaladım galiba Google Play'e dönüşmüş Android market.Çünkü girdim google Player e içerik aynı android market hatta Angr birds-Spaceyi indirdim.

• iyi günler
    ilk android telefonum açıkcası bu custom rom ,root işlerine falan girmeyi çok istemiyorum ama bu webtop özelliği çok hoşuma gitti bildiğin bilgisayar ama kötü yönü bunu kullananabilmek için root yetkisi lazım :( otg kablomda geldi klavye mause falan takıp tv ye bağlayıp kullanasım var.

ama telefon az para değil 860 lira para verdik.ilerde bişey olursa garantide sıkıntı çıkar diye çok kararsızım,

1- root yaptıktan sonra unroot yaparsam garanti anlar mı ?
    2- root yaparsam stock roma mı yapılır ? custom rom yüklemek istemiyorum da
  • quote:

Orijinalden alıntı: bala5252

iyi günler
    ilk android telefonum açıkcası bu custom rom ,root işlerine falan girmeyi çok istemiyorum ama bu webtop özelliği çok hoşuma gitti bildiğin bilgisayar ama kötü yönü bunu kullananabilmek için root yetkisi lazım :( otg kablomda geldi klavye mause falan takıp tv ye bağlayıp kullanasım var.

ama telefon az para değil 860 lira para verdik.ilerde bişey olursa garantide sıkıntı çıkar diye çok kararsızım,

1- root yaptıktan sonra unroot yaparsam garanti anlar mı ?
    2- root yaparsam stock roma mı yapılır ? custom rom yüklemek istemiyorum da

1- Anlamaz.
    2- Stock Rom da root yapılabilir.
  • quote:

quote:

quote:

hocam teşekkürler..Okadar kurcaladım galiba Google Play'e dönüşmüş Android market.Çünkü girdim google Player e içerik aynı android market hatta Angr birds-Spaceyi indirdim.

Heheheh bende sildiniz sanmıştım market artık otomatik google play'e dönüşüyor evet

• 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.