Şimdi Ara

motor yaptırmam gerekir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
8.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sevgili opel kullanıcıları bende 2002 model astra elegance var.Lpg takılı araçta.2006 yılında takılmış.bugün yağını degiştirmeye gittim.usta yağ yakar bu arabalar dedi.ne kadar km de nekadar yağ yakıyo dedi.ben de 1000 kmde 1lt falan dedim.usta motorun yapılma zamanı gelmiş dedi.yağ yakmAsı çok dedi motorun yapılma zamanı gelmiş dedi.sizce normal degil mi?2006da lpg takılmış araca ki 140 binde daha...bu kadar kısa zamanda motor yaptırcak kadar masraf oluyo mu opellerde?ustaya sordum nekadar mal olur motor dedim.2000 liraya sıfır motor olur istedigin kadar binersin dedi.acaba arabayı elden çıkarsam mı?yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• http://forum.donanimhaber.com/m_35536598/tm.htm
    bende birkaç yağ eksiltme nedeni yazayım:
    segman kırıktır-segman kaynatmıştır-segman aşınmıştır.sübap kayıtları aşınmıştır-lastikleri görev yapmıyor veya yırtıktıri
    ön-arka keçelerden yağ kaçırıyor.
    üfleme vardır tahliyelerden veya müsait bulduğu yerden yağ atıyor.
    üst kapak-yan kapak-karter contaları yırtık elastikiyetini kaybetmiş yağ kaçırır.araç zincirliyse kapak contasından kaçırır.
    motor oldukça km.yapmıştır uygun yağ konmamıştır yağ eksiltir.....
    ve şuan aklıma gelmeyen daha birçok neden olabilir.güvendiğiniz usta kesin çözümdür.
    geçmiş olsun.ALINTIDIR
    Kısaca birçok neden olabilir forumdada bir çok konu mevcut cüzi miktarlar harcayarak çözebilirsiniz belkide iyi bir ustaya gitmekte fayda var.

• bu aracın motorunu yaptıracaksanız mutlaka orjinal parçalar kullanılmalı.. düşük kaliteli yan sanayi parçalar ile sadece daha çok sorun yaşarsınız.. 140 bin km motorun yapılması için çok erken geldi bana..
  • evet arkadaşlar araştırıyorum devamlı motorun yapılmasıyla ilgili.ama 140bin az tabiki motor yaptırmak için opel motoru bi de bu.en iyisi satıp modeli yüksek daha iyi bir araba almak.egzosdan benzindeyken mavi duman atıyo ama gaza geçtiginde normal duman çıkıyor.bakalım biraz daha böyle kullanayım belki yaza satarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shacks

evet arkadaşlar araştırıyorum devamlı motorun yapılmasıyla ilgili.ama 140bin az tabiki motor yaptırmak için opel motoru bi de bu.en iyisi satıp modeli yüksek daha iyi bir araba almak.egzosdan benzindeyken mavi duman atıyo ama gaza geçtiginde normal duman çıkıyor.bakalım biraz daha böyle kullanayım belki yaza satarım.

bence ustanın karnı acıkmış yiyecek adam arıyor gibi geldi

başka başka ustalara da gösterin kararınızı öyle verin
  • 1,6 ecotec motorların kronik sorunu yağ yakma olayı ,
    F kasa astra bakımdan bakıma 2 lt yağ eksiltiyordu ,
    serviste önceleri mobil 0w30 koyuyorlardı
    şimdi ise en son 10w 30 koydular
  • quote:

Orijinalden alıntı: pixelbs

1,6 ecotec motorların kronik sorunu yağ yakma olayı ,

kullanım kılavuzunda 1000 kmde 0,6 lt yağ yakar diyor.benmki 1lt falan yakıyor.aslında aracın yaşı itibariyle ve lpgnin 2006da takılmış olmasıyla kullanımla da alakalı olarak ve yağın kalitesiyle birlikte 1lt degeri normal sanki benim aracın.zaten yağ yakan bir araba opel.bilmiyorum artık.bi usta opel yağ yakıyo zaten.heleki benzinliyse biraz fazla yakar demişti.bende nasıl yapcam dedim.üzerinden yağ ilave et 5bin kmde bir yağı komple degiştir dedi.bu daha mantıklı aslında.
  • Yağ yakma olayı oldukça muamma, segmana bakmak için motor açan ustalar da genelde komple rektefiye işine gidiyor. İlanlarda motoru sıfırlanan araç oranını da dikkate alırsanız bu işlem sonucunda randıman alma şansınızın düşük olduğunu görebilirsiniz. Aracımı sattığım arkadaşım çok sıkı tembihlememe rağmen güya 100.000 km garantili motor yaptırdı, 6000TL para ödedi, şimdi iki katı yakıt yakarak, bam güm sesler eşliğinde dolaşıyor. Garanti ise yalan tabi ki, motor çalışıyor mu çalışıyor, garantisi o kadar.

Kısacası yapıldıktan sonra keşke arada yağını kontrol edip ekleyerek devam etseymişim dedirtecek bir ustaya düşebilirsiniz, dikkat edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shacks

quote:

Orijinalden alıntı: pixelbs

1,6 ecotec motorların kronik sorunu yağ yakma olayı ,

kullanım kılavuzunda 1000 kmde 0,6 lt yağ yakar diyor.benmki 1lt falan yakıyor.aslında aracın yaşı itibariyle ve lpgnin 2006da takılmış olmasıyla kullanımla da alakalı olarak ve yağın kalitesiyle birlikte 1lt degeri normal sanki benim aracın.zaten yağ yakan bir araba opel.bilmiyorum artık.bi usta opel yağ yakıyo zaten.heleki benzinliyse biraz fazla yakar demişti.bende nasıl yapcam dedim.üzerinden yağ ilave et 5bin kmde bir yağı komple degiştir dedi.bu daha mantıklı aslında.

1000 km de 1 litre yağ yakması çok normal bir durum değil.1.6 motorlar toplamda 4 - 4.5 litre yağ alırlar 1 litre eksiltmesi demekde o aracın ya lambasını yakmaya yeter.Ayrıca kullanma kılavuzunda yazan değer motorun ilk alışma döneminde veya 10.000 km için geçerlidir.Yoksa hesabınıza göre 7 8 bin km de yağın bitmesi gerekir.Cruze da bulunan ecotec motorun yağını 15 bin km de bir değiştiriyorum herhangi bir yağ yakması eksilmesi mevcut değil.Araç önceki sahibinde çok yüksek devirlerde ya da bakımları geciktirilerek hor kullanımış olabilir tabi lpgninde bir miktar payı var yoksa 140 bin km motor için az.

• Aracın km si daha önceden düşürülmüş olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyyy

Aracın km si daha önceden düşürülmüş olmasın

eğer böyle birşey varsa arkadaş için gerçekten üzücü bir durum olur.. ama ikinci el araçlarda ne yazık ki her türlü katakulli beklenir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.