Şimdi Ara

Motor soğukken gelen ses. (video var)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
13.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar motor soğukken videodaki sesin aynısını alıyorum. (video bana ait değil ama ses aynı)

1.6 102 beygir jetta lpgli. sizce sorun ne olabilir? Teşekkürler.

http://www.izlesene.com/video/golf-4-motor-sogukken-gelen-ses/6813759

• krank kasnağı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuri787878

krank kasnağı.

masraf çok mudur?
    idare edilebilecek bir durum mudur?
    soğukken yapıyor sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero01

quote:

krank kasnağı.

masraf çok mudur?
    soğukken yapıyor sadece

Hemen korkma fazla pahalı bişi değil krank kasnağı denilince kranka bağlı olan V kayısını döndüren parça ama bu ses ordan olmayabilir.
  • videodan gelen ses ile birebir aynı.
    zaten o da aynı motor. 1.6 8v

not: 3-4 ay önce trigeri değiştirdim bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero01

quote:

krank kasnağı.

masraf çok mudur?
    soğukken yapıyor sadece

benim fiesta 130 binde daha yeni bu sorunu cıkartı,kasnak ve gerdirme değişti , gerdirmeyi özellikle kontrol ettiriniz keza onda arııza varsa yeni kasnakda bozuluyor hızla, benim masraf 170 tl kasnak artı 80 tl gerdirme ve kayış artı işçilik oldu..
    fazla idare etmez ,ilk başda böyle ses verir sonra tak diye dağılır ,yolda kalırsın dahası kranka zarar verebilirsin dağıldıktan sonra zorlarsa onun için yavaş yavaş değiştir sen onu.
  • aracım hyundai getz 1.5 vgt dizel. v kayışından sabah ilk çalıştığında ve motor soğukken tırrrrrrr diye ses geliyordu. tamirci arkadaşım gerginliğinde sorun yok. yoldaki tozlar su birikintileri vs arasına girince kayışın döndüğü kanalları doldurur ve gıcık gıcık ses yapar dedi. sonra çözüm olarak VD40 sıktı. rulmanların ön gözüne ve kasnağa da sıktı. hiçbir sorun kalmadı. ama sıktıktan sonra birikinti vs olmasın diye fırça yardımı ile pislikleri gözlerinden çıkardı. ne varsa eridi aktı gitti. hem kayışım hemde rulmanlar kasnaklar tertemiz oldu. hiç bir problem yaşamadım. eğer başka yere gitsen hemen değiştir derler en az 150 tl ni alırlar dedi. kayış ömrü ortalama 5 yıl. rulman ömrü ise gerginliğe bağlı olarak değişiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.