Şimdi Ara

Motor sıcakken araç durduktan 15 dakka sona marş almıyor.Tam gaz marş gerekiyor.Yardımmm!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arabam 1991 model.Motor sıcakken araç durduktan 15 dakka sona marş almıyor.Tam gaz marş gerekiyor.
    Vede siyah duman atarak çalışıyor.

Boğulmamı meydana geliyor.?

Motor soğuduğu zaman marş alıyor.Sebebi nedir.Bu sorunu nasıl giderebilirim???

Karbüratör Şamandıra iğnesini değiştirdim.Arıza geçmedi:((

• Sicakken tam gazda ve sogukken normal calisiyorsa muhtemelen motor boguluyor. Bunun olasi sebepleri;

1-Samandira seviye ayari bozuk, gereginden fazla yuksek
    2-Samandira igne subabi kaciriyor(degistirdiginizi soylemissiniz)
    3-Ana meme cok buyuk,deforme olmus, veya gevsek
    4-Rolanti memesi cok buyuk, deforme olmus veya gevsek
    5-Jigle sisteminde sorun var,jigle kelebegi tamamen acilmiyor
    5-Karburator yuksek guc zenginlestirme devresi(enrichment) memesi buyuk veya diyaframi deforme olmus, yirtilmis olabilir.Eger bu diyafram yirtiksa motora rolanti sirasinda da cok fazla benzin gideceginden motor rolantide duzgun calismaz, rolanti sirasinda da eksoz testi yapildiginda cok yuksek HC ve CO orani okunur.

Birde motoru calistirmadan once gaza hic dokunmadan direk mars yaparak calistiramiyor musunuz? Belki gaza basarken yapilan pompalamadan dolayi da motor boguluyor olabilir. Normalde motor sicakken gaz pedalina hic dokunulmadan marsin almasi gerekir.

• quote:

Orjinalden alıntı: octo73

Arabam 1991 model.Motor sıcakken araç durduktan 15 dakka sona marş almıyor.Tam gaz marş gerekiyor.
    Vede siyah duman atarak çalışıyor.

Boğulmamı meydana geliyor.?

Motor soğuduğu zaman marş alıyor.Sebebi nedir.Bu sorunu nasıl giderebilirim???

Karbüratör Şamandıra iğnesini değiştirdim.Arıza geçmedi:((

Emme manifoldunda benzin buharı oluyor araç boğuluyor. öle olursa emme manifoldunu ıslak bezle soğutun çalışır. Aracın soğutmasında prblem varmı... Yada karb den benz kaçağı manifolda doğru... varmı .....
  • Araba Reno 9 mu acaba ?
  • Aracım peugeot 205 juniour.Fransız arabalarında çok sıcak havalarda durduktan 15 dakka sona benzin buharından dolayı tam gaz marş yaparak çalıştırmanın normal oldunu sölediler.
  • Fransızlarda var bişy renolarda yapardı aynısını. Ama millet çözemediğine normal dyip geçiyo tabi...
  • Benim Reno9 da aynı şey oluyordu. İyi bir yerde karbüratör ayarı yaptırıp hava filtresi ve bujileri değiştirmiştim ve araba sıcakken gaza hiç basmadan çalıştırıyordum, çoğunlukla işe yarıyordu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.