Şimdi Ara

Motor havalandırma hortumuna ek yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. çoğumuzun bildiği gibi motor havalandırmasından kaynaklanan yağ buharı küçük bir hortum ile (tam giriş noktasını bilmiyorum) yanması için motora geri veriliyor. internette bazı yakıt tasarruf sistemleri buraya bir t dirsek atarak borlu bir karışımdan çıkan hidrojeni yanma odasına göndererek yakıt tasarrufu ve güç artışı yapıldığını söylüyorlar. benim bu noktada ilgilendiğim güç artışı. ben bu sistemden taktırdım ama hiçbir farkını hissetmiyorum. 1 LT kadar bir plastik kutu var sıvı bunun içerisine konuyor ve buradan buharlaşma yolu ile motora gidiyor. Benim motor tecrübesi olan arkadaşlara sormak istediğim ben bu kutudaki sıvıyı boşaltıp yerine yanıcı bir şey koysam(benzin,alkol,ispirto,kolonya gibi) bunların buharlaşma ile motora girseler herhangi bir tehlike oluşur mu yangın çıkar mı bunlara bir miktar su da karıştırılabilir. Lütfen ilgilenmeyenler saçma sapan yorum yazmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murpo -- 16 Mart 2014; 9:00:15 >

• Su enjeksiyon sistemi var lakin ona pompa ister.

Sen önce t yi kaldır. Aracı normal hale getir.

Sonra emme manifoldundan ince bir boru yardımı ile bu tanka koyduğun su ve ispirtoyu yavaş yavaş motora ver. Mini tork artışı ve motor temizlemesi ile karşılaşman muhtemel

http://taunus.forumotion.com/t3835-orjynalcy-motora-su-buhari-duzeneoy-aciklamali

detayları burada lakin üye olman lazım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.