Şimdi Ara

Monster Tulpar T7 V25.1-25.1.1 Ana Konu (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
194
Cevap
10
Favori
20.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar telegram grubu kurdum. cihazla ilgili aklınıza takılan bir soru olursa 7/24 buraya yazabilirsiniz. sıkça karşılaşılan sorunların çözümünü de sohbete pinledim. bazı sorunlarınızı sormadan bile çözeceğinizi umuyorum.

grup linki: https://t.me/tulpar251

• Teemo Erdoğan kullanıcısına yanıt
    Güncel durumu da aktarayım:

Şikayeti girdikten sonra müşteri hizmetleri ile de konuştum, bir kayıt oluşturuldu. Şikayetvar'daki yorumu gören üst yetkili arkadaşlardan biri aradı durumu konuştuk. Öncelikli olarak kontrolleri yapıp pazartesi günü dönüş yaptılar. Hayırlısı bakalım.
    Pazartesi yapılan ilk dönüş tahmin edildiği gibi ışık sızmasının normal olduğu yönündeydi, fakat uzun konuşmalar sonucu ürüne değişim kararı çıktı. Değişim ürününün dün hazır olduğu bilgisi geldi ve bugün teslim aldım, bu sefer ışık sızması iyi olmasına rağmen üründe ölü piksel var… Tekrardan başa döndük, yine uğraş dur.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • **KAAN** * kullanıcısına yanıt

Hocam kasa alacaktım 26k ya 3060ti lhr var.

Sonra bu cihaz aklıma geldi. Su an eth de kaç mh/s veriyor ve kaç watt ile ? Sıcaklıklar ne durumda?

Günde ve ayda elektriği çıkarınca kaç dolar bırakıyor hocam?

Cevaplarsanız sevinirim ben de cihazı alıp aranıza katılmış olurum :)

lolminer ile gtx1660s de 30.5 mh/s alıyorum kasamda şu an.

• afterburner programı ile 50 mh alınıyor 17.500e aldığımda keşke 1 tane daha alsaydım şimdi çok pahalandı.

• Merhaba

25.1.1 aldım evet pahalıya geldi ancak sorularınız olursa buradayım.

Benim de bir sorum var. MSI GP76 yazılımlarını kullanmak mümkün mü acaba?

• **KAAN** * kullanıcısına yanıt
    Düşer belki dolar gerilediğinden.

• Daha önce ışık sızması problemi gördüğüm için değişim yapılmıştı, gelen üründe de iki adet ölü piksel ödülü için tekrar değişiklik yapıldı. Gelen 2. Değişim ürünündeki ışık sızması ilk problem bildirilen üründen de daha majör seviyede. Ölü piksel olan ilk değişim ürününde ışık sızması çok düşük seviyedeydi fakat ne yazık ki iki adet ölü piksel vardı. Bugün teslim aldığım yeni üründe ise ölü piksel yok fakat ışık sızması çok kötü seviyede, kısaca başladığım noktaya da değil daha gerisine; eksiye gitmiş oldum. Fotoğrafları da aşağıda paylaşıyorum ki ilk görseller ile karşılaştırılabilsin.

Süreçten gerçekten çok yoruldum. 26 Kasım’da tarihinde aldığım bilgisayara daha elimi bile süremedim ve elime geçen 3. Ürün de problemli. Bu sabah İzmir servisten Aydın Bey diye biri aradı, diğer iki değişimi müşteri memnuniyeti açısından ben onayladım ama maalesef bu sefer onaylayamayacağım dedi. Üründeki hatayı görmemiş bile kendisi ama çok rahat ışık sızması OK diyor monster’daki herkes gibi. Diğer arkadaşlara olduğu gibi hatayı ve hatanın kaynaklanma sebebini açıkladım. Zaten televizyonlarda bu işi yaptığımı da bildirdim, o da birlikte kontrol ayarlayalım dedi sonunda. İlk baştan beri ısrar ediyordum fakat bizim prosedürümüzde böyle bir durum söz konusu değil deyip retliyorlardı. En azından panel değişimi yapılsın da kullanayım artık diyorum, şu anda beklemekteyim. Biz konuştuktan sonra bir saat sonra bugün servisten haber geldi “gündüz ışıkta banktık problem yok” minvalindeki bir not girmişler. Tekrar incelensin dedim, teknik servisteki arkadaş dönüş yaptı. Konuştuk, servisteki arkadaş çerçeveler yokken ve ekran boştayken bile ışık sızması olduğunu iddia etti. Madem öyle panel değişimi yapılsın dedim. Müşteri hizmetlerini arayıp bildirimde bulundum Aydın Bey birlikte inceleyelim demişti, kendisi bana ulaşabilir mi diye. Şu anda merakla beklemekteyim. Baskı olmayan ekranda nasıl ışık sızması görülebiliyor bu işi yapan biri olarak aklım almadı ama, umarım haksız çıkarım. Panel değişiminden sonraki seviyeye de bakıp tekrardan yorum gireceğim.

Bu ürünün fiyatı şu anda 26.500 lira. Alırken ona göre alın.

Monster Tulpar T7 V25.1-25.1.1 Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teemo Erdoğan -- 21 Aralık 2021; 21:45:7 >

• Cihazı dün teslim aldım. Audio ve Intel SST driver’ini kurmama rağmen cihazdan ses alamiyorum. Driver kurulmamis gozukuyor. Bu sorunu yasayan var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monster mağazasına gitsek ürünün paketini açıp ışık sızmasını ve ölü pikseli test edip alabilme imkanımız var mı? Yoksa sizin satın alın evinize götürün orada açın bakın sorun varsa servisi arayın onlara cihazı gönderin 20 gün bekleyin yine size sorunlu cihaz göndersinler derler mi?

• Memory sürekli full, programı açtığım harici ekran kartına geçiyor sıcaklık yükselmeye başlıyor, 1-2 dk içinde 39 dereceden 52 dereceye çıktı, yönetici olarak çalıştırdığım halde fan ve voltage müdahale edemiyorum. ne yapabilirim.

• İyi günler arkadaşlar.

Yakın gelecekte bir oyun bilgisayarı satın almayı düşünüyorum. İlk defa bir oyun bilgisayarı satın alacağım. Aradığım minimum özellikleri diğer markalara kıyasla daha uygun fiyata karşılayan iki model buldum: Monster Tulpar T5 V20.3.1 ve Monster Tulpar T7 V25.1.1.

Bu iki bilgisayar pek çok yönden benzerlik gösterse de önemli gördüğüm şu üç özellik bakımından birbirinden farklılık gösteriyorlar:

Konuya gelecek olursak, netleştirmem gereken üç soru var:

1. Ekranın 144Hz ya da 240Hz olması arasında oyun deneyimi açısından nasıl bir farklılık oluşur (Ekran büyüklüğünün 15 ya da 17 inç olması benim için pek önemli bir özellik değil.)?
    2. Adaptörün 180W ya da 240W olması tam olarak ne ifade ediyor?
    3. Gömülü 4 hücreli polymer pilin (65WH) 4 hücreli 62,32Wh batarya karşısında ne gibi avantajları var?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• 25.1.1 sıfır geri stoklara mi geldi çünkü bir daha gelmeyecek diye biliyorum.

• general4242 kullanıcısına yanıt
    Hocam, aslında birkaç hafta önce bu soruyu ayrı bir konu açarak sormuştum. Yanıt gelmeyince buradan sorayım dedim.

Modellerden bağımsız düşünerek, sorularımın yanıtını arıyorum.

• _OkNisT_ kullanıcısına yanıt

curve editor kullanmayı araştır işine yarıyacaktır

• Cihazı eylül ayında aldım. BIOS versiyonu E17K3IF8.105.

Monstera site üzerinden mesaj atarak güncel BIOS sürümünü sordum ve gönderdiler. Son sürüm 1A8'miş.

Ancak yükleme ile ilgili herhangi bir yönerge bulamadım.

BIOS güncelleme işi de biraz sıkıntılı ve riskli. Bu yüzden emin olmadan yüklemek istemedim.

Güncelleme dosyasını USB belleğe atıp PC'yi USB üzerinden önyüklediğimde kendisi otomatik yüklenir mi, yoksa başka bir şey yapmam gerekiyor mu?

Bilen birileri yardımcı olursa çok sevinirim.

Not: Cihazı servise göndermem söz konusu değil. Geri dönmesi 10 günü geçer. O arada işlerimi halledecek başka bir cihaz yok maalesef.

• mvkrmz M kullanıcısına yanıt
    Benim sürüm hala güncel değil internetde videolari vardir bios nasil güncellenir diye ayni mantıkla yapılıyor eski bilgisayarımda cok yapmışlığım var problem olmadı

• furkansivas kullanıcısına yanıt

malesef benzer bi yükleme bulamadım. bilinen tüm yolları denedim. ama bi türlü yükleme işini başlatamıyorum. cihaz normalde msı ın gp76 modeli olduğu için daha çok onun videolarına baktım ama msı ın kendi bios menüsü var. orda direk bıos update seçeneği var. rahatlıkla yapıyor adamlar. bizimkinde öyle bi seçenek yok malesef.

• Arkadaşlar konu dışı olacak ama aranızda cihazını satan var mı?

• Selamlar. Ekran dışında kronik sorun var mı cihazda?

• Sorun falan yok lazım olursa da iletişime geçin..

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.