Şimdi Ara

Monster Tulpar T7 V19.7 i7 10870H & RTX 2070 12.095TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
2.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.trendyol.com/MONSTER/Tulpar-T7-V19-7-I7-10870h-16gb-250gb-Ssd-Rtx-2070-17-3---Fhd-Freedos-p-65476644?boutiqueId=547909&adjust_t=mk12x3o_m4o2h83&adjust_campaign=product_free&link_contentid=65476644&link_userID=18164815&utm_campaign=65476644&utm_medium=product_free&utm_source=share&utm_term=18164815

Merhaba arkadaşlar, linkteki Tulpar T7 v19.7 için ne düşünüyorsunuz? Güçlü RTX 2070 ekran kartı, 4 taraflı hava çıkışı, 8 core işlemcisi fiyatına göre cazip sanki? Sonradan depolama eklemesi yapılabilir. Bu fiyata benzer tavsiyelere açığım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 12 K Yüksek bir birim evet , ama ülkemizde artık teknolojik ürünlerin fiyatının düşeceğini düşünen varmı ?

Uzun yıllar kullanmak istiyorsan bu tür bir notebook al , arkana bakma

• Beels kullanıcısına yanıt

12k yüksek ama 1650li laptoplar bile 9k civarı.

Bundan tam 11 sene evvel 2bin liraya yine orta-üst düzey laptop almıştım, o zamanlar için de pahalı idi. teklemeye başladı. Bu kadar götürse yeter :)

RTX 2070 ve 10870h uzun süre üzmez diye umuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alalı 1 hafta kadar oluyor bu fiyata benzer özelliklerde laptop yok kasa kalitesi özellikle T7 v20.2 ile kıyaslayacak olursam 19.7 nin kasa yapısı sağlamlığı çok daha kaliteli sanırım iki modeli farklı fabrikalar üretiyor olacak ki montajlama kaliteleri bile farklı. performans olarak değerlendirirsek rdr2 nfs heat gta 5 online falan bu tarz oyunları en yüksek ayarlarını açıp oynadığımda ısınması işlemci tarafında 75 derece civarındaydı ekran kartıda 70 civarlarında gezindi bu model de termal macun kullanılmıyor, sıvı metal kullanıyorlar fabrika çıkışında o yüzden daha stabil kalabiliyor sıcaklık konusunda.

kesinlikle fiyat performans ürünü diyebilirim bu laptop için özellikle mekanik klavye olmasını çok sevdim.

bu fiyat civarında baktığımda bu performansı alabileceğimiz bir model göremedim henüz (varsada ben denk gelmedim).

1 haftalık deneyimim ile kesinlikle tavsiye edebilirim.uzunca bir süre kullanılabilecek bir laptop. ve itiraf edeyim ilk aşamada biraz çekincem vardı.. boşunaymış 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paco_ct -- 4 Ocak 2021; 21:26:56 >

• paco_ct kullanıcısına yanıt

ışık sızması falan ne alemde hocam. Şikayetlerin çoğu o yönde oluyor nette. Monster sitesinden alacaktım, kaçırdım acaba alsam mı diye düşünürken. Şimdi bu fiyata böyle ekran kartlı ürün yok. Üstelik 17inç ekranlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

ışık sızması falan ne alemde hocam. Şikayetlerin çoğu o yönde oluyor nette. Monster sitesinden alacaktım, kaçırdım acaba alsam mı diye düşünürken. Şimdi bu fiyata böyle ekran kartlı ürün yok. Üstelik 17inç ekranlı.

çok şükür sıfır sıkıntı ile geldi bir çok şey okudum bende senin gibi ama bu 19.7 için henüz hiç bir şey göremedim daha alanlardan. ama kesinlikle bir kalite farkı var bir çok model ile aralarında sağlamlığını hissediyorsun benim tahminim bu kasayı yapan farklı bir fabrika ve özellikle kontrolden geçiyor gibi bu model. iş yerinden arkadaşlarda 20.2 aldı alırkenden yarısından fazlası servise gitti nerdeyse bir kısmı ekrandan gitti bir kısmıda touchpad kısmı sanki vidaları sıkılmamış gibi sallanıyordu takır tukur sesler çıkarıyordu :D bunun haricinde ben birde 21.2 modelini sevdim oda sağlam ve kaliteli malzeme kullanılmış. aynen donanım özellik fiyat performans olarak eşdeğeri yok bu fiyat da tekrar gelecekmiş ön sipariş verilebiliyorsa ver bence düşünmeden alabileceğin nadir fırsat ürünü bence

Hayırlı olsun hocam sorunsuz kullanın inşallah. 2070 serisi ekran kartı olanlarda ön sipariş yok maalesef gelince haber ver diyor :D

Bir parti bunlardan getirip vaz mı geçmişler napmışlar anlamadım :D Gönlüm aslında AMD 4800H 'dan yana ama onda da 2060 ekran kartlı model laptop sayısı sınırlı. Lenovo var 14 bin TL

Asus TUF düşündüm bir süre. Yabancı bir kaç video izleyince kasasının ısı dağıtımı için nasıl hatalı olduğunu gördüm. Saçma tasarımı 10 derece daha fazla ısınmasına sebep oluyor aletin. Ayrıca Ekranın SRGB başarımı da çok düşükmüş. Bir testte %45 diyordu bir testte %60 . Render'da intelin eline veren bir işlemci koyuyorsun. İnsanlara bunu güçlü işlemci diye satıyorsun ama ekranın 25ms ve srgb başarımı çok düşük. BT 5.0 var realtek kart. 144hz gelmesi biraz şans sanırım, aynı modelde 60hz çıkanlar olmuş. Bu yüzden eledim ASUS'u. klavyesi falan baya iyiydi aslında.

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim umarım şu anki gibi sorunsuz devam eder şimdilik çok memnun kaldım bu modelden. umarım gelir ve alırsın sende. araştırmada olduğum dönem gördüm 3. günü bitti galiba stokları ;) bu arada Kıbrıs ta tanıdığın varsa ordan getirtebilirsin 12000 TL

ben normalde Asus ürünlerini seviyorum özellikle masaüstü için yapılmış serilerinde hiç pişmanlık yaşamadım ama laptop konularında ihtiyaca göre kalite kalite yapan firma şimdi üst modellerde biraz daha kendine aksiyon aradığı için orantıyı kaçırdı o yüzden laptop da Asus sadece eski modelleri tercih edilebilirdi yok mu alabileceğin model yenilerde tabi ki var ama uçuk fiyatlara :D msi da aynı durumda fiyatlar çok yükseldi lenovo nun iş serileri çok güzel ama gaming serilerini çok bilmiyorum. çok araştıran biriyim açıkcası monster da bir kaç model ideal ürünler sınıfında 21.2 almak için gittiğimde 19.7 o gün stoğa girmişti orda görünce hemen aldım aradaki fark cebimde kaldı 1 tb m2 alıp üstüne taktım bende :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paco_ct -- 5 Ocak 2021; 0:39:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: paco_ct

teşekkür ederim umarım şu anki gibi sorunsuz devam eder şimdilik çok memnun kaldım bu modelden. umarım gelir ve alırsın sende. araştırmada olduğum dönem gördüm 3. günü bitti galiba stokları ;) bu arada Kıbrıs ta tanıdığın varsa ordan getirtebilirsin 12000 TL

ben normalde Asus ürünlerini seviyorum özellikle masaüstü için yapılmış serilerinde hiç pişmanlık yaşamadım ama laptop konularında ihtiyaca göre kalite kalite yapan firma şimdi üst modellerde biraz daha kendine aksiyon aradığı için orantıyı kaçırdı o yüzden laptop da Asus sadece eski modelleri tercih edilebilirdi yok mu alabileceğin model yenilerde tabi ki var ama uçuk fiyatlara :D msi da aynı durumda fiyatlar çok yükseldi lenovo nun iş serileri çok güzel ama gaming serilerini çok bilmiyorum. çok araştıran biriyim açıkcası monster da bir kaç model ideal ürünler sınıfında 21.2 almak için gittiğimde 19.7 o gün stoğa girmişti orda görünce hemen aldım aradaki fark cebimde kaldı 1 tb m2 alıp üstüne taktım bende :D

Şu an kendi sitesinde ön sipariş moduna geçmiş. Gelince haber ver diyordu. Hepsiburada da satışı mevcut 12499 TL'ye.

Mümkünse ekran panelinin üretici numarasını öğrenebilir misiniz acaba. Ya da kullanan arkadaşlar varsa öğrenip yazablir mi ? Sitelerine mesaj attım müşteri temsilcisine sorun dediler. Temsiciler de zoom görüşmesi yapıyor sadece. Zoomla görüşmek istemiyorum arkadaş Allah Allah Monster Tulpar T7 V19.7 i7 10870H & RTX 2070 12.095TL 

• aida64 ile baktığımda gördüğüm monitör kimliğinde model bu linkteki gibi

https://www.panelook.com/NV173FHM-N4A_BOE_17.3_LCM_overview_41222.html

Ekran kaliteli hocam %100 sRGB ips panel. Güzel panel güle güle kullanın.

monster yazmıor sitesine. Bizler ölye böyle bilgilendireceğiz artık insanları Monster Tulpar T7 V19.7 i7 10870H & RTX 2070 12.095TL  dünyada 10870'i kullanan tek cihaz herhalde anlamadım gitti. Aklıma takılan, mekanik klavye sesi nasıl ben hep gece çalışırım, bir de ağ kartı AX 201 değilmiş AC97 serisinden.

Bir de şunun değerlerini bulsam tamamdır :D 10875 var bunda ama tabi ekran kartı 2060. 10875 ve RTX2075 olanın ise fiyatı bir anda 14 bine fırlıyor anlamadım bu işi.

https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t5-v21-1-4//

evet görüntü kalitesini çok sevdim çok kaliteli oyunlardaki performansıda oldukça tatmin edici.

wifi kartı hakkındaki şüpheni gidereyim hemen 😂🤣 wifi intel AX201 160 mhz - ethernet realtek RTL8168/8111 gigabit

Monster Tulpar T7 V19.7 i7 10870H & RTX 2070 12.095TL

mekanik klavye tamamen sessiz değil sesi var ama rahatsız edici şekilde değil, tabi birazda senin klavye kullanma tarzına göre değişir. ben mekanik sesini çok seviyorum mesela. masaüstünde kullandığım klavyeden daha sessiz hafif bir sesi var.

ben işlemciyi araştırdım özellikle alırken 21.2 ile arada kaldığım için onuda inceledim açıkcası 10875 ile 10870 arasında hiçbir fark yok denicek kadar az özellikle çok şaşırdığım bir olay ise bi kaç benchmark test karşılaştırmasında 10870H oyun performansında bir tık daha üstün kalıyor çok garip bir şekilde sebebini tam anlamış değilim açıkcası ama genel olarak bakıldığında seçim tercihinde öne çıkan bir farklılık yok 10875H 100 mhz daha yüksek çalışıyor deniyor ama performans açıkken zaten o hıza çıkıyor 10870H de. arada öyle çok önemsenecek bir fark yok açıkcası

• quote:

evet görüntü kalitesini çok sevdim çok kaliteli oyunlardaki performansıda oldukça tatmin edici.

wifi kartı hakkındaki şüpheni gidereyim hemen 😂🤣 wifi intel AX201 160 mhz - ethernet realtek RTL8168/8111 gigabit

mekanik klavye tamamen sessiz değil sesi var ama rahatsız edici şekilde değil, tabi birazda senin klavye kullanma tarzına göre değişir. ben mekanik sesini çok seviyorum mesela. masaüstünde kullandığım klavyeden daha sessiz hafif bir sesi var.

ben işlemciyi araştırdım özellikle alırken 21.2 ile arada kaldığım için onuda inceledim açıkcası 10875 ile 10870 arasında hiçbir fark yok denicek kadar az özellikle çok şaşırdığım bir olay ise bi kaç benchmark test karşılaştırmasında 10870H oyun performansında bir tık daha üstün kalıyor çok garip bir şekilde sebebini tam anlamış değilim açıkcası ama genel olarak bakıldığında seçim tercihinde öne çıkan bir farklılık yok 10875H 100 mhz daha yüksek çalışıyor deniyor ama performans açıkken zaten o hıza çıkıyor 10870H de. arada öyle çok önemsenecek bir fark yok açıkcası

Monster sitesine alt model wifi kartını yazmış yav Monster Tulpar T7 V19.7 i7 10870H & RTX 2070 12.095TL  Şimdi tekrar baktım, normal menüde ax201 diyor özelleştirmeye girince  Intel® Dual Band Wireless-AC 9560, 2x2 AC + Bluetooth 5.0 M.2 2230 (1.73 Gbps) çıkıyor Monster Tulpar T7 V19.7 i7 10870H & RTX 2070 12.095TL 

Ya aslında aklımda olan model lenovo legion 5'di. ama Sanalaştırmayı arıyorum hiç yapan olmamış Ryzen 4800H 'da. RTX2060 ve %100sRGB ile baya ısınmıştım. Elimin altında da laptop vardı hemen yarın alabilirdim. Ama şu senin ekran değeri ve wifi yi söylemen yine ikilime düşürdü Monster Tulpar T7 V19.7 i7 10870H & RTX 2070 12.095TL  Şu monster taksite hayvan gibi vade bindirmese keşke o da sınırlıyor beni. Monster Tulpar T7 V19.7 i7 10870H & RTX 2070 12.095TL 

Neyse, legion 5'i cuma günü alıyorum bırak acele etme kısmetinde varsa stokta kalır dedim çıktım. Cumartesi günü 12999'dan 12499'a düştü. Şimdi senden bunları öğrendim. Vardır her şeyde bir hayır. Acele etmeyeyim bari. Hepsiburada'da satışta var oradan alırım belki. Monster Tulpar T7 V19.7 i7 10870H & RTX 2070 12.095TL 

1tb nvme ekleteyim dedim çok pahalı yav. sadece 512ye yükseltirim herhalde. rami falan 32 yaparsam uçuyor fiyat.

legion 5 modelinde wifi 6 yok mu ?

karar senin al yada alma demek düşmez bize 😉 aldığım için pişman değilim açıkcası performansından da oldukça memnunum incele biraz daha ona göre kararını verirsin 😉

ram i 32 yapmak için araştırma yapıyorum bende dıştan alıp kendim takmayı düşünüyorum kingstom ram yapmak gibi bir niyetim var üstündeki ram i satabileceğim arkadaşım var hazırda.ancak emin olamadım bir kaç model var ve satıcıların bir çoğu modelden emin değil resim çekip atmalarını istedim duruma göre karar vereceğim bende

m2 için şu ürünü bir incele istersen.özellikle kullanıcıların resimlerindeki çip e bak ne göreceksin 😉 daha ucuzada var ama bu ürünü inceliyorum şu anlık özellikle 2 tb modelini

https://tr.aliexpress.com/item/4001346016126.html?mp=1

• diday D kullanıcısına yanıt

legion da var hocam ama intel ax200 kart.

• quote:

karar senin al yada alma demek düşmez bize 😉 aldığım için pişman değilim açıkcası performansından da oldukça memnunum incele biraz daha ona göre kararını verirsin 😉

ram i 32 yapmak için araştırma yapıyorum bende dıştan alıp kendim takmayı düşünüyorum kingstom ram yapmak gibi bir niyetim var üstündeki ram i satabileceğim arkadaşım var hazırda.ancak emin olamadım bir kaç model var ve satıcıların bir çoğu modelden emin değil resim çekip atmalarını istedim duruma göre karar vereceğim bende

m2 için şu ürünü bir incele istersen.özellikle kullanıcıların resimlerindeki çip e bak ne göreceksin 😉 daha ucuzada var ama bu ürünü inceliyorum şu anlık özellikle 2 tb modelini

https://tr.aliexpress.com/item/4001346016126.html?mp=1

Bu kararsızlık beni öldürüyor gerçekten. İkisi de içime sinen modeller ama işte monster'ı yakından görmedim ya bilemiyorum. Stokta da yok sanırım daha, biraz beklemek gerekecek mecburen.

17" ekranda pixel yoğunluğu nasıl ? pixeller seçilmiyor değil mi göz yormuyor. Gerçi öyle olsa şikayet ederdin zaten Monster Tulpar T7 V19.7 i7 10870H & RTX 2070 12.095TL bir arkadaş 17" laptop alma demişti de o yüzden sorayım dedim.

Eğer çok oyun oynuyor ya da yüksek dosya boyutlarıyla uğraşıyorsan 32gb ram elbette faydalı olur hocam. Ben alt tarafı 25mb raw foto işlerken photoshop 'da layerlar artınca eski lenovoda 8gb ram yetmez oluyordu hata vermeye başlıyordu bilgisayar. 16 olsa onu da kullanır muhtemelen Monster Tulpar T7 V19.7 i7 10870H & RTX 2070 12.095TL 

gidip görsen zaten alıyorum diyeceksin kesin de, bende 21.2 almaya gittim stokta görünce inceledim direk 19.7 olarak değiştim fikrimi 😂lenovo X1 Carbonu biliyorsan kasa hissiyatı aynı onunla dokunduğunda.

Pixel:ilk defa pixelleri hiç seçemediğim bir ekran görüyorum ki bir çok ekranda dikkatli bakınca bir süre sonra seçmeye başlıyor gözüm, bu ekranda hiç seçemedim o konuda çok başarılı diyebilirim sürekli baktığımda yormuyor beni.

çok değil 2-3 yıla kadar oyun bilgisayarlarındaki standart 16 gb üstüne çıkmaya başlayacak gibi duruyor 😊 bende ne zaman neyle uğraşacağım belli olmuyor normalde yapacağımı masaüstünden yaparım ama artık dışarda da ihtiyacım olduğundan 32 çıkarmam gerekecek mecvuren

dostum nerede bakmaya gittiniz monsterları görmeye. en son moster'ın kadıköydeki mağazası pandemi nedeniyle kapalı diye duymuştum.

v21 in serisinin kasası yeni, şık ama kalitesiz

v19 serisinin kasası biraz daha kaba ama kaliteli diyorlar.

sesli çalışma (fan sesi) ve batarya ömrü konusunda yorumlarınız nedir bir kullanıcı olarak ?

• diday D kullanıcısına yanıt

Merhaba, ben Kıbrıs mağazasından aldım buradaki mağaza açık.

evet 21 versiyonu kasası daha ince, dış kasa hissiyatı güzel kötü bir hissiyat uyandırmıyor kullandığınızda, iç kasa yapısının ne durumda olduğunu bilmiyorum ama kasanın arka kısmı inceldik sonra lcd ayaklarının tutunması da o kadar kötüleşiyor laptopların genelinde, tabi tam açıp bakmadıktan sonra bişey demek yanlış olur. genel olarak dış kasaya bakıldığından 20.2 modeline kıyasla çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

19.7 versiyonunun kasa yapısı kaliteli, iç kısmı da oldukça kaliteli özellikle lcd ayaklarının montajlandığı yerler iyi tasarlanmış, touchpad kısmı çok kaliteli hiç boşluk yok kaya gibi özellikle 20.2 versiyonu ile kıyaslandığında çok daha başarılı ve yeteri kadar büyük genel olarak sağlamlığı hissediyorsunuz, ayrıca ekranın arka kapağının metal olmasını çok sevdim çantada taşırken ekranın arka kapaktan baskı yemesine engel olacak bir ayrıntı.

21 serisinin avantajı pil daha büyük 19.7 serisine göre ancak bu farkın bir götürüsü oluyor sata portu 21 versiyonunda pil büyüdüğü için yok 19.7 de sata portu mevcut olduğu için pili büyütemiyorlar ben yedekleme için hdd kullanacağım için ve yanımda harici bir disk taşımamak için sata portunun olması benim açımdan avantaj genellikle kullanım açısından gideceğim her yerde elektrik bulacağım için pilin uzun süre dayanmaması benim açımdan sorun değildi.

fan sesi normal kullanımda duyulmuyor kesinlikle ancak oyun oynandığında orta seviyelere çıkıyor %100 yüke soktuğunuzda ekran kartı ve işlemciyi o zaman normal olarak ses şiddeti yükseliyor

bu model de işlemci ile soğutucu arasında termal macun yerine sıvı metal kullandıkları için termal macun ile kullanılan laptoplara oranla daha sessiz ve daha serin çalışabiliyor doğal olarak da performans açısından kayıp yaşamanız engelleniyor 2-3 saat aralıksız oyun oynamada hiç sorun yaşamadım ve bu sürede kulaklık kullanmadım.

pil konsunda 2.5 saat civarı dengeli ayarlarda gidiyor tasarruf modunda biraz daha fark olacağını düşünüyorum ama ihtiyacım olmadığı için henüz test etmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paco_ct -- 11 Ocak 2021; 14:20:25 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.