Şimdi Ara

Monster Tulpar Platformu (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
931
Cevap
13
Favori
29.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam
    1. bios güncellemesi için monsterin sitesini ziyaret etmelisin driver bölümünden cihazın modelini seç en altta bios bölümü var oradan bakabilirsin yükleme videosuda yıutube de var
    2. olarak pc de uefi için öncelikle bios da uefi yi aktif etmelisin ve sonrasında muhtemelen sistemin açılmayabilir. uefi destekli bir flash bellek hazırlayıp temiz bir kurulum yapabilirsin. Monster logosu ile hızlı şekilde açılacaktır sonrasında.
  • monster ımı satıyorum arkadaşlar

http://forum.donanimhaber.com/m_116650060/tm.htm
  • GTX1000 serisi duyuruldu. Bizim GTX970M'ler gelecek oyunlarda 1080P için daha götürür umarım.

Önümüzdeki yıldan itibaren standartlar ve kullanım yaygınlığı açısından 4K'nın şimdiki 1080P gibi olacağını tahmin ediyorum.

Aynı seriden mobil GPU'lar ile masaüstü GPU'lar arasındaki farkın gitgide küçüldüğünü düşünürsek, eğer GTX1000M serisi mobil GPU'lar çıkarsa (Bu konuda daha resmî bir duyuru yok.) güzel olacaktır. Tabii fiyatları da bir o kadar "güzel" olur. :)

Eğer yurt dışında yüksek lisans düşüncemden tamamen vazgeçer de Türkiye'de kalırsam, birkaç yıl sonra elimdeki Notebook yetmemeye başlayınca artık masaüstü bilgisayara geçmeyi düşünüyorum, paraya kıyıp sağlam bir kasa yapmayı. Birkaç günlük tatillerde matillerde de oyun oynamam artık, orta sınıf bir dizüstü bilgisayarla idare ederim belki.

• dediğiniz gibi gtx 1000 serisi, mobil gpular için de çıkarsa fiyatıları "güzel" olacağından, anında yaygınlaşıp elimizin altına geleceğini sanmıyorum :d
    ben Monster Tulpar T7 V3.2 almayı düşünüyorum. umarım yaklaşık bir 4 sene götürür beni.
  • T5 v4.4 ile bende aranıza katıldım arkadaşlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sound Blaster X-Fİ mb3 programının son sürümü nedir bende 1.00.6 sürümü mevcut üst sürüm varsa link atabilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahsiyet

Hocam
    1. bios güncellemesi için monsterin sitesini ziyaret etmelisin driver bölümünden cihazın modelini seç en altta bios bölümü var oradan bakabilirsin yükleme videosuda yıutube de var
    2. olarak pc de uefi için öncelikle bios da uefi yi aktif etmelisin ve sonrasında muhtemelen sistemin açılmayabilir. uefi destekli bir flash bellek hazırlayıp temiz bir kurulum yapabilirsin. Monster logosu ile hızlı şekilde açılacaktır sonrasında.

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Yalnız sitesinde malesef bios güncellemesi gözükmüyor. Onun dışında bios ayarlarım UEFİ şeklinde ve uefi hazırladıgım usb ile de format attım ama malesef hala monster logo su ile açılmıyor bilgisayar. Benim sistemim UEFİ mi sizcede?

Monster Tulpar Platformu

• quote:

Orijinalden alıntı: duman50

quote:

Hocam

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Yalnız sitesinde malesef bios güncellemesi gözükmüyor. Onun dışında bios ayarlarım UEFİ şeklinde ve uefi hazırladıgım usb ile de format attım ama malesef hala monster logo su ile açılmıyor bilgisayar. Benim sistemim UEFİ mi sizcede?

Hocam Bios ekranında uefinin oldugu ekran görüntüsünü atarmısınız. Biosun ilk ana sayfasınıda atarsanız versiyonunuza bakalım. Sürüm eski ise monster servisine mail atarak isteyebilirsiniz.

• Arkadaşlar monster almayı düşünüyorsanız haziran veya temmuz ayını bekleyin malum 27 mayısta GTX 1080 çıkıcak ve 980'lerde fiyat birazda olsa azalabilir. Linkteki laptop son 2 ayda 700 tl kadar azaldı.
    6000'ne gelirse hemen alırım.

http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=475176&kat=6453&lang=tr-TR#.VzLh3ss8XqB

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sahsiyet S kullanıcısına yanıt
     Monster Tulpar Platformu
     Monster Tulpar Platformu
     Monster Tulpar Platformu
     Monster Tulpar Platformu
     Monster Tulpar Platformu
     Monster Tulpar Platformu

Hocam resimleri ekledim. Zahmet veriyorum kusura bakmayın.

• duman50 D kullanıcısına yanıt
    Hocam bendeki bios ayarlarınada baktım uefi sizde açık görünüyor. Birde şunu yapabilirmisiniz save and exit sekmesinde load default ye bi menu var ona tıklayın fabrika ayarlarına çevirin kayıt edip yeniden başlatın. Daha sonra tekrar uefi yi aktif edip denersiniz olmaz ise sitesi üzerinden monstere mail atın güncel bios dosyasını mail ile isteyin verirlerse aynı işlemi güncelleme yaptıktan sonra isteyeilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webhead

Arkadaşlar monster almayı düşünüyorsanız haziran veya temmuz ayını bekleyin malum 27 mayısta GTX 1080 çıkıcak ve 980'lerde fiyat birazda olsa azalabilir. Linkteki laptop son 2 ayda 700 tl kadar azaldı.
    6000'ne gelirse hemen alırım.

http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=475176&kat=6453&lang=tr-TR#.VzLh3ss8XqB

şubat ayından beri bekliyorum. dermanım kalmadı artık :d

• quote:

Hocam bendeki bios ayarlarınada baktım uefi sizde açık görünüyor. Birde şunu yapabilirmisiniz save and exit sekmesinde load default ye bi menu var ona tıklayın fabrika ayarlarına çevirin kayıt edip yeniden başlatın. Daha sonra tekrar uefi yi aktif edip denersiniz olmaz ise sitesi üzerinden monstere mail atın güncel bios dosyasını mail ile isteyin verirlerse aynı işlemi güncelleme yaptıktan sonra isteyeilirsiniz.

Hocam sabah siz mesaj yazınca aradım monsternotebook u sordum. Bios un güncel olduğunu söyledi. Dedim peki neden monster logosuyla açılmıyor, gönderin bakalım dedi. şimdi göndermeyi de istemiyorum ben. neticede hiç bir sorunu yok pc nin ve öğretmenim elimin altında çok lazım olduğu zamanlar... öylece kaldı anlayacağınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: duman50

quote:

Hocam sabah siz mesaj yazınca aradım monsternotebook u sordum. Bios un güncel olduğunu söyledi. Dedim peki neden monster logosuyla açılmıyor, gönderin bakalım dedi. şimdi göndermeyi de istemiyorum ben. neticede hiç bir sorunu yok pc nin ve öğretmenim elimin altında çok lazım olduğu zamanlar... öylece kaldı anlayacağınız.

Hocam ilerleyen dönemlerde fan temizligi için gönderirsiniz hem temizlik yapılmış olur hemde bu durumu anlatırsınız.

Problem sayılmaz dediginiz gibi. Bencede bunun için göndermeyin. Kullanmanıza keyfinize bakın.

• sahsiyet S kullanıcısına yanıt
    Eyv hocam ilginiz için teşekkür ediyorum. Fan temizliğini kendim yapıyorum. o yüzden büyük bir sorun olmadıkça göndermeyeceğim. Hayırlısı. Tekrar teşekkürler.
  • Son windows 10 güncellemesinden beri toplam 2 kere bilgisayar dondu. Normal bir şekilde çalışırken bir anda dondu, anlayamıyorum. Başka problem yaşayan var mı?
    Edit: İnternette sorunun aslında grafik kartları ile windows 10 arasında bir problemden oluştuğunu söyleyen baya kişi gördüm. Bilgisayar aslında çalışıyorken görüntü donuyormuş sadece yani. Ne kadar doğru bilemeyeceğim ancak benzer bir problem yaşayan olursa yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-555EB232C -- 15 Mayıs 2016; 9:23:40 >
  • T5 V5.4 almayı düşünüyorum ama şu GTX1080 işi kafamı karıştırdı şuan için mobile söylentileri yok ama gtx 980m aldıktan sonra gtx1080m çıkarsa ozaman soğurum cihazdan sizce beklemelimiyim ?

• canlee89 kullanıcısına yanıt
    Hocam teknolojiye yetişmek imkansız. O şekilde düşünmeyin 5.nesil CPU aldım 2 ay sonra 6.nesil çıktı yani bunların sonu yok fiyat performans oranına bakarak hareket etmek daha dogru
  • quote:

Hocam teknolojiye yetişmek imkansız. O şekilde düşünmeyin 5.nesil CPU aldım 2 ay sonra 6.nesil çıktı yani bunların sonu yok fiyat performans oranına bakarak hareket etmek daha dogru

Tabiki bu işin sonu yok hocam ama yeni kartlar çıktı mobile sürümü bugün yarın çıkar diyorlar çıktığı takdirde 980m fiyat olarak düşecektir sonuç olarak az para vermiyoruz şuanki fiyatı 6600 TL o yüzden herkese danışıyorum zaten uzun bir süre gelmeyecekse beklemem alırım

• Bu cihazlar sadece oyun için mi tavsiye ediliyor? Tulpar T5 V4.4.1 modelini almayı düşünüyorum.Bilgisayar mühendisliğine geçeceğim. Normalde bir Macbook veya Ultrabook düşünüyordum okul için fakat her türlü işimi görmesi lazım minimum 3-4 yıl kadar (çok fps manyağı olmamakla birlikte oyun, merakım olabilecek programlarda işimi görmesi lazım) Yazdığım model nasıldır önerir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.