Şimdi Ara

Monster T7 V19.X Alacaklar ve Kullananların Dikkatine

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba konuyu hızlıca anlatıcam daha önceden hp omenim vardı 7700hq gtx 1060 2x16gb ddr4 120hz Ips ekran Ben her zman düşük ayarlarda oynuyorumki daha fazla fps daha net görüntü sebebiyle. 120hz ekranda 120fpsin tadından yenmez bilen bilir. Neyse bu omen icini acarken batarya takılıyken ana kartın üstüne vida düştü ve kıvılcım oluştu sonrasında pc acılmadı. Bu eski pcdeki fps değerlerini söyleyeyim şimdi.// Pubg low settings: 100fps Cpu usage:55 Gpu usage:70// Callofduty balckops 4 blacout lowsetting: 80 fps cpu usage:80 gpu usage:75// Şuan kullanmakta olduğum cihaz monster V19.3 İşlemcisine güvenerek aldım sebebi ise düşük ayarlarda yüksek fps vaadiydi. Düşük ayarlarda yüksek fpsi işlemci sağladığı icin tercih etmistim ama bekledigim scorlarla karşılaşmadı 7700hq dan sadece 10 fps daha fazla veriyor. Kullandığım modelde 9750h power limit (bu işlemciyi kullanan modeller için kronik) sorunu var bu sorundan ötürü oyunlarda herkesin farketmeyecegi minik fps atlamaları oluyor. Ben bu sorunu throtlestopla durdurdum Hp omene göre fps artısı 10dan 15 oldu 10 derece daha cok ısınıyo ama gözü rahatsız eden fps atlamaları olmuyor buda size keyif veriyor sunu soylemeliyimki ağır işlemci kullanan oyunlarda gecerli benim dediğim mesele. Apex legendda(64 kisi) ve bf5(64 kisi) düşük ayarlarda ekran kartının %100 kullanıyor. Bu gibi oyunlarda sorun yok, sorun (100 kişılık) oyunlarda blackout pubg gibi anlıyacağinız 144 hz bi monitorun hakkına vermek icin bi 130 fps görmek gerekiyor. örnek rtx 2060 kullanan bir 9750h laptop pubg de 110 fps alıcaksa. rtx 2060 kullanan 9700k lık bir laptop 150 fps civarında alıcaktır. Benim anlatmak istediğim 9750h düsük ayarlarda yüksek fps alıcam diye düşünenlere gelsin ister icinde rtx 2060 ister rtx 2070 alsın 2 side aşşağı yukatı aynı fpsi alicaktir (düşük ayarlarda) 1080p ultra ve 4k da bu problem söz konusu degil. Monster Tulpar T7 19.1 / 19.2 ... üstü seriler için şunu söyleyeyim Bios menusunde advaced sekmesine girdikten sonra en altta undervolt seceneği var fabrika ayarı -50 şeklinde yazılmış onu -200 yaparsanız bilgisiyar acılmayacaktır bios ekranına bile girmicektir ( girse zaten cözülür) bios pilini cıkarmak işe yaramıyor yada herhangibir başka birşey. Cmos tuş kombosunu gerekiyor onuda bana söyleyen bir monster yetkilisi yok. Eski monsterlarda fn+b şeklindeydi her laptop icin farklı olabiliyor. Biosta yapılan değişiklikler NVRAM kaydediliyor. işin ilginc tarafı biosa girip -50olan değeri +300 filan yapsanınz bilgisiyarın işlemcisi yada ankartı değişmesi gerekebilir. Bu sorunu halen cözemedim. undervolt seceneği konuyosa benim gibi performans manyaklarının başını yakar sonuçta orada -200 desteklenmemesi gerekiyordu bir limitin olması şart. Monster firması yazılım tarafında bu kadar basit birşey için bile kolaya kaçmış. Yeni kasa tulpar t7 lerde ses cızırtısı problemi sizi bekliyor arkadaşlar. Hp omenimde 2+0 ses sistemi cok daha iyi ve fazla ses veriyodu. Bu sorunuda cözmek için uğraştım yazilım yükledim sound boost diye 10 sn sonra hoperlörden cıt pat diye ses gelmeye basladı. yazılımı sildim nafile. Soundblast connect yazilımını yüklemiştim (orjinal yazılımı) şaka gibi ses degişmedi cünki connect yazılımı bana diyoduki destekleyen bir aygıt bulunamadı silip tekrak yükledim bla bla herşeyi denedim ilkte yüklenen soundblast connect yazilımını silince tekrarda yükleyemedim oda şaka gibi. Hp omende istersen soundbooster yükle isterse başka birşey ses ne cıt pat eder nede yükledigin yazilım sana desteklenmeyen aygıt bulunamadı der. Demem odurki monster yazılım tarafında berbat ötesi. Bilgisiyar yazılımında o kadar acık varki pc bozulsunmu diye bir soran program olsa ona evet desen pc bozulur. Bunlar hep eksileri geri kalan fiyat performans olarak türkiyenin en iyisi. Kasa kalitesi, batarya, ses ve sistem yazılımı en kötüsü. Bunları göze alarak yine alınır. Bu arada hp istemeden bozdugum ana kartı koşulsuz değiştirdi. Monster T7 19.3 laptobum 15 gününü doldurmadı ve büyük ihtimalle iade edicem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zaten bir süre sonra farklar düşüyor. Yapılan reklamlar bazen aldatıcı olabiliyor. Şu kurda zaten bir süre hiçbir şey alinamayacagi için bunları düşünmeye de gerek yok aslında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu bilgisayardaki i7 9750h masa üstünde hangi modele denk geliyor ? ryzen 7 2700 ile eşit midir ?
  • Leptoplarda yeni çıkan i7 8750h ve i7 9750h olsun sıcaklık konusunda çare bulamadılar. İşlemci ani sıcaklık değerleri ulaşıp düşme yapması işlemci clock saat hızında düşme yaşatıyor. Bu durumda oyunlarda anlık takılma performans düşmesi sinir bozucu bir hal alıyor. Bana göre leptoplarda en stabil çalışan işlemci termal macun değişim ve temizlik bakımlarını yaparsan i7 4710hq ve i7 6700hq serisi diğer modellere göre sıcaklık değerleri hem bi tık daha iyi oluyor. i7 7700hq bile güzel derecede ısınıyor. Bu leptop üreticileri neden bu soğutma sistemine çare bulamıyor anlamış değilim. Leptoplarda ince kasalar cidden soğutma konusunda sıkıntılı Msi Gs serisi zamanında kullandım. Leptopda oyun için alınırsa ısı sorunu ve diğer sorunlar yaşamak istenilmiyorsa ince kasa leptop bence alınmamalıdır. Birçok test videolarını izliyorum i7 7820hk ve gtx 1070 ekran kartlı msi titan serisi leptop ile i7 8750h rtx 2070 maxq ekran kartlı ince kasalı leptopdan neredeyse aynı performansı daha az sıcaklıkla ve daha temiz oyun keyfi ile veriyor. i7 8750h malesef yüksek sıcaklık nedeniyle sürekli saat hızını düşürüyor performans bi dengesiz oluyor. Oyunda istenilmeyen anlık takılmalar meydana geliyor. Rtx 2070 fazladan vereceği 5fps fark için oyun keyfini baltalayan işlemci yüzünden tercih etmezdim.

• Bende de t7 19.5 var. Undervolt için biraz uğraştım ısınma sorunu azaldı fakat ses sorunu çok sıkıntılı. Güç ayarlarını dengeliye getirmezsem latency uçuyor ve ses çatlamaya patlamaya başlıyor. Onlarca sürücü program denedim değişen bir şey yok. Çok üzücü büyük umutlarla almıştım laptobu.
  • Üstadım bilgilendirdiğin için teşekkürler. Bir süredir birikim yapıyorum Tulpar T7 v19.3 modelini almak için. Şuanki fiyatı 9300 TL gibi bir rakam. Bu fiyatlara yabancı markalarda eş değer bir sistem almak mümkün değil. Masaüstü kesinlikle düşünmüyorum. Bu modeli bir iki gün içerisinde alacaktım fakat yazınızı okuduktan sonra bir tereddüt ettim açıkcası.
    Tamam bir yerlerden kısmak gerekiyor fiyat performans fakat 9300 TL'de az rakam değil 1-2 yıl idare edecekse almanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum.
    Kısacası Monster tavsiye etmiyormusunuz? Ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.
  • ses harici diğer markalardan eksiği yok eğer ses konusunda takıntılıysanız sakın almayın.
  • bu Tulpar T7 V19.5 bu bilgisayarı alıp ısınma sorunu yaşayan başkası oldu mu acaba? almayı düşünüyorum ama bu tarz sorunları görünce vaz geçiyorum. msı rtc2070 ekran kartlı modelinde 6 adet soğutucu bakır çubuk kullanmışlar ve 90 derece görmediği ile ilgili yorumlar okudum. marka takıntım yok fakat rtx 2070 ekran kartlı bir notebook almayı düşünüyorum ve ryzen işlemci kesinlikle istemiyorum çalışma frekansı intel işlemcilere göre çok düşük kaldığı için para vermek istemiyorum. asus rog rtx2070 li modelide ilgimi çekti kullananların yorumları daha önemli benim için Tulpar T7 V19.5 modelinde bu sorun gerçekten var mı yoksa sadece arada bazı modellerde olabilecek türde bir sorun mu yaşanmış tam olarak anlamadım. monster teknik servisine telefon açıp sordum bu tür ısınma sorunları ile ilgili geri bildirim almıyoruz demişlerdi.

1.seçim:https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t7-v19-5/?gclid=EAIaIQobChMInJjL08WG6AIVBKQYCh2HsgXmEAAYASAAEgKOuvD_BwE

2.seçim:https://www.gittigidiyor.com/dizustu-laptop-notebook-bilgisayar/asus-g531gw-es010_spp_761556?id=519446679&utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=406551646063&utm_term=89443349249&ga_prodid=519446679&ga_merchantid=117409924&sc_gcsp=gg&gclid=EAIaIQobChMIsNiw7MWG6AIVC4GyCh07LwJFEAQYBCABEgKxffD_BwE

3.seçim:https://www.trendyol.com/msi/msi-ge75-raider-9sf-404xtr-intel-core-i7-9750h-16gb-1tb---256gb-ssd-rtx2070-freedos-17-3--p-6108648?boutiqueId=394163&utm_source=aff_t&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_urun_listeleme&adjust_tracker=ejav2ha_253g15b&adjust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.55.6

4.https://www.gittigidiyor.com/dizustu-laptop-notebook-bilgisayar/asus-g531gw-es010_spp_761556?id=519446679&utm_source=akakce&utm_medium=ocs&utm_campaign=standard&utm_content=standard&v=1.48.7

• Bu notebook'a, BenQ Zowie XL2546 240 Hz Monitör alıp kullanmak istiyorum.
    Herhangi bir problem yaşar mıyım? bilen var mı?
    Ve hangi hdmi kablosunu seçmeli
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.