Şimdi Ara

Monster Ram Yalanı ve takılma. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
4.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Oyunlarda veya herhangi bir program kullanırken donmuyor zaten sadece görev yöneticisini açarken veya yönetici çalıştırırlen aaniyelik bir donma. Ama bekleyecek vaktin varsa coffe lake işlemciler geliyor onlardan alırsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4InsaneWork kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Önceki mesajımızda durumun kaynağını ifade etmeye çalışmıştık. Bu durum Intel ekran kartı kapatılamayan GTX 1000 serisi "Mainstream" sınıfı (yani giriş seviyesi) tüm notebook markalarında olan ortak bir sorundur. Notebook üreticileri Intel ekran kartını yazılımsal olarak kapatamadığından elde kalan tek seçenek Microsoft firmasının bu durum ile ilgili Windows 10 güncelleştirmeleri ile dahili harici ekran kartı geçişleri ile ilgili optimizasyon sorununu güncelleme ile gidermesi gerekiyor. En son Windows 10 güncellemeleri ile bu sorun minumuma indirgenmiş olsa da hala uygulamalar arasında optimizasyon sıkıntısı yaşanmaktadır.

Saygılarımızla,

MONSTER Müşteri Hizmetleri
  • barabarabarbara kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Sorunun kaynağını ve çözüm yollarını önceki mesajımızda detaylı bir şekilde açıklamaya çalıştık. Linkindeki ilk iki model hariç listelenen diğer modellerde böyle bir durum bulunmuyor. Konu ile ilgili aklınıza takılan sorular olursa çekinmeden sorularınızı 444 26 04 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak arkadaşlarımıza sorabilirsiniz. Arkadaşlarımız memnuniyetle size yardımcı olacaklardır. İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

MONSTER Müşteri Hizmetleri

• MonsterMusteriHizmetleri kullanıcısına yanıt
    Yani insanlar Monster'a, MSI'a, Microsoft'a, Nvidia'ya, İntel'e bir dünya para ödeyecek, firmalar ürünleri diledikleri ölçüde kullandıracak, kullanıcılar aylarca aynı hatalara maruz kalacak ve çözüm bekleyecek. Çözüm bulmaya gelince birçok firma ya sessiz kalacak ya da sorun bizde değil diyecek. İnsanlar bu sorun çözülsün diye uzun zamandır bekliyor, neden para verip sorunlu ürün alsınlar? Sıkıntısız masaüstü bilgisayarlara mı yönelsinler, yoksa sorun yaşamamak için en az 7000TL mi ödemek zorundalar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adsızkullanıcı -- 11 Eylül 2017; 20:38:8 >
  • MonsterMusteriHizmetleri kullanıcısına yanıt
    Sizden tek isteğimiz üretici firmalara baskıyı arttırmanız. Çünkü biz yazsakta takacaklarını sanmıyorum o yüzden tek çözüm yolumuz sizsiniz. Lütfen baskıyı arttırın.

• Benim bir sorum olucaktı bu 1xxx serisi kartlarla G-sync gibi bir özellik geldi adı fast-sync biliyosunuzdur. G-sync gibi monitore ihtiyac duymuyor, v-sync gibi fakat input lag en aza indirilmiş harika bir özellik. Bu özellik neden v12.1 de yok? Eklenicek mi sonradan yoksa hiç gelmicek mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4InsaneWork -- 14 Eylül 2017; 1:35:16 >
    Nvidia denetim masası içinden, 3D ayarlarının yönetilmesi sekmesine tıkla, genel ayarlardaki düşey senkronizasyon kısmından ''hızlı'' seçeneğini işaretle Fast SYNC açılmış olacak. V-SYNC'ten daha kısa süreli gecikmelerle çalışıyor ama bir G-SYNG değil. Bazı oyunlarda ufak takılmalar yaşatabilir. Bu arada ekranın Hz değerine göre ayarlama yaptığı için 60Hz monitörde 60FPS gibi değerler alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adsızkullanıcı -- 14 Eylül 2017; 12:52:43 >
  • Chrome youtube vb'de takılma yaşayan arkadaşlar var ise T7 13.1 modeli benim bilgisayar Monster sitesindeki Intel HD graphics driveri eski driver yenisini indirerek tarayıcı vb takılmalardan kurtulabilirsiniz. denedim oldu inşallah sonradan ortaya bidaha çıkmaz HD 630 Ağustos 2017 driver :

https://downloadcenter.intel.com/download/27058/Intel-Graphics-Driver-for-Windows-15-46-?product=98909
  • adsızkullanıcı A kullanıcısına yanıt
    Galiba yanlış anladınız beni. O seçenek olsa ben neden yaziyim. Tabiki açmasını biliyorum. Ama orda hızlı seçeneği yok işte. Monster kullanmadınız daha önce herhalde. Gtx 1050 ti lı masaüstü var bide onda var o seçenek bende yok.

• MadeByM M kullanıcısına yanıt
    Umarım ilerki güncellemelerle düzeltirler. Bende chromeda falan olmuyor neyseki.

birde normal tarayıcıda bile gezerken derece fırlıyor 60 lara fan gürültüsü çekiyoruz
    Açmayı bilmeye de bilirsin, bunda ayıp bir şey yok. Ben de Monster kullanıyorum ve o seçenek var. ''Tabiki biliyorum'' gibi abartı tepkilere gerek yok. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adsızkullanıcı -- 15 Eylül 2017; 5:46:50 >
  • adsızkullanıcı A kullanıcısına yanıt
    Tepkim yanlış anlaşıldıysa kusura bakma dostum hani sert bir tepki vermeye çalışmadım normal söyledim sanal aleme öyle yansımış. Hangi monster var sende.

• MadeByM M kullanıcısına yanıt
    Fan çalışmıyor benim tarayıcıda falan, ama kasa sıcağı hissettiriyor. Yani oyunda ısınmazken tarayıcıda ısınıyor gibi bir his.

Tulpar T5 V10.1.2 kullanıyorum. GTX1060'lı bir model.
  • Demek 1050 ye gelmemiş sadece. Püh ya güzel bir özellik. Masaüstünde kullanıyordum.

Monster bey gelecek mi acaba 1050 lili modellere de "hızlı" senkronizasyon ayarı.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.