Şimdi Ara

MONSTER® Q63P150HM03 15.6' F/P Ürünü (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.009
Cevap
6
Favori
73.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

benim laptop yenileme vaktim gelmekte

5 senedır monster alacagım dıyorum alana kadar 2 tane acer 1 tane asus 1 tane de packard bell aldım , neyse bu sefer inşallah alırsam oncelık monster a ait ,cunku fırmayı 6 yıldır takıp edıyorum ve cızgısını hıc bozmadı .... kısaca sorularıma degınecek olursam

-en onemlı parca kanımca anakart , Asus laptoplarında kullandıkları devreler -anakart unsurları- ıcın 65.000 saat sureklı calısma garantısı verıyor bu da 7 yılı gecen bır sure yanı adamlar mallarına bu derece guvenıyor.... sızce monster anakart,kasa ve benzerı degıstırılemeyen unsurlar acısından dayanıklılıgını teslım etmıs marka mıdır?

-Ekran , ekranların neredeyse varsayılan olarak fullhd konfıgure edıldıgını gordum ,bu cok guzel bır farklılık, cozunurlukle bırlıkte sormak ıstedıgım ASIL MESELE "PPI" seviyesi ,doygunluk seviyesi, kırmızı gercek kırmızı mıdır ?siyah tam sıyah mıdır ? Yoksa goruntulerde kontrast ve parlaklık degerlerıyle oynansın veya oynanmasın grı bir
    film cekılmıs gıbı mı goruntu algılanmaktadır?
    Ekranda " noise" var mıdır ? panellerı florasanla degıl de led lambalarla aydınlatıp led panel dıye satmaktalar ,dell harıcınde hepsı boyle , lakin cogu fırmanın mallarına baktıgınızda ısık oranlarının ekranın herbolgesınde aynı olmadıgını ve goruntude ısık huzmelerının olusmakta oldugunu algılarsınız ,monster da panel kalıtesı hususunda ne dıyebılırsınız??

-laptop un ısınma ,hava gırıs-cıkıs kanalları,hdd ısınması ve genel olarak ısınma vazıyetı ne sevıyededır ?
    makine yuk altındayken ve normal kullanım (web ,ofıs vb.) zarflarında nasıl bır ısınma duzeyıne sahıp ve buna baglı olarak fan sesı rahatsızlık verıyor mu , daha da anlamlı olması ıtıbarıyle 1 saatin altında olmayan kullanım surelerı sonrası durumu hakkında bılgı verır mısınız??

-bunlaın harıcınde dıkkat etmem gereken hususlar ne olmalıdır?

diğer konular hakkında ,işlemci,ergonomı,gpu,hdd,ram vb. , sorular sormaya gerek yok ,cunku hıcbır marka monsterda kullanılan bılesenlerı A kalıte sunmuyor ,monster da malumunuz hersey tutarlı sunulmakta diğerlerınde cpu ıyı ols gpu dusuk kalıyor ,gpu ıyı olsa bu sefer hd ve lcd kafı olmuyor vs.r monsterda hersey kullanıcıyı doyurmak ve kafasının rahat etmesı ıcın tasarlanmıs sankı...

bunların dısında ,fırma; musterı ılskılerı,ilgi alaka gıbı cok onemlı hususlarda cok dısıplınlı ve musterı odaklılar bunun sayısız orneklerıne forumda sahıt olmaktayız bu noktada ıcım musterıh ,lakın arkadaslar 2000-4000tl arası etıketlere sahıp urun secme arefesındeyım ,bu tutarda parayı hızla gelısen bılgısayar sektoru ıcın vermek ve ustelık upgrade ve bakımı zor olan laptop sınıfından urun almak işi cok sıkı tutmaya ıtıyor ,daha oncekı alısverıslerımde ,en fazla 1200tl para odemıstım cıhazlara ve 2 ser yıl kullandım bu sefer kendımı sımartıp ustun bır cıhaz almak ıstıyorum.bır vurusluk hakkım var ve bunda ıyı bır skor elde etmek ıstıyorum .

cevaplarınızı bekler şimdiden tesekkur ederım kıymetlı arkadaslar ?

• Merhaba bu ürün hala satışta mı acaba ve fiyatı nedir? Bir de 17" ekranlı olanı var mı? Varsa onun fiyatını da öğrenebilir miyim? Teşekkürler
  • Ben de bundan var. 3.5 kg taşıma çantasıyla 5 kg gibi bir ağırlığa sahip. 3. kez bilgisayar omzumda evden dışarı gittiğimde (o ağırlıkla iki büklüm) taşıma çantasının askısı koptu. Dünden beri monster'da 3. kişiye dil döküyorum, ordan oraya yönlendiriyorlar. Bir çanta askısı için beni de suçladılar. Valla helal olsun Monster'a daha şimdiden böyleyse. Donanım arızası yaşadığımda bakalım ne curcuna olacak merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bizimoglan

Ben de bundan var. 3.5 kg taşıma çantasıyla 5 kg gibi bir ağırlığa sahip. 3. kez bilgisayar omzumda evden dışarı gittiğimde (o ağırlıkla iki büklüm) taşıma çantasının askısı koptu. Dünden beri monster'da 3. kişiye dil döküyorum, ordan oraya yönlendiriyorlar. Bir çanta askısı için beni de suçladılar. Valla helal olsun Monster'a daha şimdiden böyleyse. Donanım arızası yaşadığımda bakalım ne curcuna olacak merak ediyorum.

Çantayla Bungee Jumping yaparsan olacağı bu.
  • Konu başlığında 6970M ekran kartı yazıyor ama geforce 560 çıkıyor içinde ? Nedir tam olarak ?
  • Selamlar,

2000 TL'ye kadar Fiyat/Performans oyun notebooku arayışındayım. Tavsiye ve yorumlarınızı rica ediyorum. 2000TL'den fazla olmaması çok önemli.

Şimdiden teşekkürler,
  • Beyler şu aletin fanları ses yapmaya başladı? Nasıl temizlemeliyim? Garantisinde falan sıkıntı olmaz demi kendim temizlersem?
  • bir de şu beklemesi olmasa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grasshead

Selamlar,

2000 TL'ye kadar Fiyat/Performans oyun notebooku arayışındayım. Tavsiye ve yorumlarınızı rica ediyorum. 2000TL'den fazla olmaması çok önemli.

Şimdiden teşekkürler,

2000 liraya 15.6 inch p150hm serisi i7-2630 ve gtx 560m li bir model var
  • quote:

Orijinalden alıntı: HitEmUp

Beyler şu aletin fanları ses yapmaya başladı? Nasıl temizlemeliyim? Garantisinde falan sıkıntı olmaz demi kendim temizlersem?

Kendiniz açıp da sağlam bir şekilde kağatabilirseniz garantisi sıkıntı olmuyor. Alalı kaç ay oldu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExpForCuTT

quote:

Beyler şu aletin fanları ses yapmaya başladı? Nasıl temizlemeliyim? Garantisinde falan sıkıntı olmaz demi kendim temizlersem?

Kendiniz açıp da sağlam bir şekilde kağatabilirseniz garantisi sıkıntı olmuyor. Alalı kaç ay oldu?

10-11 ay falan.
  • quote:

quote:

quote:

10-11 ay falan.

Arka kapağı sökünüz, fanları yerinden ayaklarını ezmeden nazikçe çıkarınız. Fanların içi ve panelleri tozlanmış olabilir, oraya saç kurutma makinası ile üfürttürün ve macunu yenileyin. Macun yenileme videoları internette vardır.

Servise de gönderen oluyo galiba, haybiyeden temizleme işlemi yaparlar mı bilmiyorum?

• quote:

quote:

quote:

quote:

10-11 ay falan.

Arka kapağı sökünüz, fanları yerinden ayaklarını ezmeden nazikçe çıkarınız. Fanların içi ve panelleri tozlanmış olabilir, oraya saç kurutma makinası ile üfürttürün ve macunu yenileyin. Macun yenileme videoları internette vardır.

Servise de gönderen oluyo galiba, haybiyeden temizleme işlemi yaparlar mı bilmiyorum?

Macun önerin var mı hocam ?

• ben daha önce lg marka laptopuma cooler master silver kullandım. işimi gördü ama piyasada ne kadar başarılı bir maldır bilmiyorum. Serivi arayarak onlardan kullandıkları markanın ismini isteyebilirsiniz.
  • http://www.vatanbilgisayar.com/So%C4%9Futma%20Sistemleri/xilence-zub-xptpx5-2,5-gr-yuksek-performans-thermal-macun/productdetails.aspx?I_ID=48522

http://www.vatanbilgisayar.com/So%C4%9Futma%20Sistemleri/zalman-zm-stg1-zm-stg1-thermal-macun/productdetails.aspx?I_ID=28345

http://www.vatanbilgisayar.com/So%C4%9Futma%20Sistemleri/thermaltake-cl-00027-tg1-extreme-thermal-macun/productdetails.aspx?I_ID=35407

Termal iletkenliği en yüksek olan xilence, en düşüğü termaltake. Ama bu ne işe yarar bilmiyorum. Paneldeki soğukluğu işlemciye iletecek mantığı ile düşünürsek heralde en üstteki en iyisi oluyor. Ama bu macunların bir diğer adı da yalıtkan macun olduğuna göre yalıtkanlık olarak da en alttaki en iyisi . Çıkamadım işin içinden bilen birine sormak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExpForCuTT -- 22 Mayıs 2012; 15:34:38 >

• Teşekkürler hocam yardımların için.
  • quote:

Teşekkürler hocam yardımların için.

Rica ederim
  • quote:

Teşekkürler hocam yardımların için.

Buyur hocam nirvanaya ulaştık

İhtiyaç olduğunda bir tane de ben alacağım bundan.

http://www.sanalmarketim.com/urun/d244e4f862b157a77994b8f8649537b2/ARCTIC-COOLING-MX-4-Thermal-Macun-4-Gr.

• quote:

Orijinalden alıntı: semiozbas

quote:

Orijinalden alıntı: Daxteroy

Sırt çantası vermeye başlamışsınız. Ben aldığımda vermemiştiniz.

Bu arada ben Eylül ayında Q63P150HM03 modelinden almıştım. İnternetten baktım da işlemci yükseltilebiliyormuş, Sandy Bridge Extreme yongası kullanılıyormuş. Acaba benimki de yükseltilebiliyor mu?

P150HM03 -02 -01 -08 hepsi aynı model sadece fark teslimat tarhileri donanımsal olarak iç aksağanda farklılık yok şuanki satıştaki p150hm ürünlerindeki butun optimize edilen parçalar sizin laptopunuzada uyumludur

İyide 08 in özelliklerine baktım focus bilgisayardan Maximum 16 gb ram takabiliyoruz bu kampanyada 03 lerde 32 gm ram takabiliyoruz.

03 almak istiyorum yokmu şimdi ondan?

• Merhaba,

Özgür Bey,

Uzun yıllar firmanızı ilgi ve takdirle izlemekteyim. Azim ve kararlılıkla bir Türk firmasının sektöre kendini kabul ettirdiğini memnuniyetle görmekteyim Sony VAİO VPCF11S8E serisi diz üstü bilgisayarım var. Üzerinde mevcut MXM version 3.0 Type A slotlu ana karta monteli GT425M ekran kartını, aynı slota monte edilebilen daha üst model ve prformanslı bir ekran karıytla değiştirme düşüncesindeyim. Firmanızdan upgrade hususunda yardım alma imkanımız olabilirmi? Laptopu oyun ağırlıklı kullanmaktayım (WOW,WOT) aşırı sıcaklar nedeniyle görüntü hızı 10-30fps arasında değişiyor 30 ları normal karşılıyorum fakat 7-13 fps arası saç baş yolduruyor. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılarımla,

Faruk,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dadal -- 18 Ağustos 2012; 17:36:06 >
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.