Şimdi Ara

MONSTER Q47MS-17631 Modeli Kullanıcıları Kulubü (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
6
Favori
10.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi geceler bende MONSTER® Q47MS-17631 17.3 model leptop aldım.PC nin performansı çok iyi ama bir kaç sorum olarak.

1-)Bir arkadaş sol köseden ses geliyor demiş evet benim Pc den de ses geliyor ve ara ara harddisk ışığı yanıp sönüyor neyden kaynaklanabilir ?

2-)Kapatma düğmesi önce turuncu yanıyordu ama şimdi beyaz yanıyor bu neyden kaynaklanabilir ? Açıklarsanız sevinirim.

3-)P1 ne işi yarıyor ? :))))

Çok teşekkürler şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thetufan07 -- 24 Mart 2014; 1:37:43 >
  • thetufan07 T kullanıcısına yanıt
    1) O bölgede hard disk bulunmakta olduğu için o sesi duyuyorsunuzdur yüksek ihtimal. Ayrıca onun üst tarafında fan bölümü de olunca cihazın sol tarafından daha çok ses gelmesi normal. Ama yine de çok rahatsız eden bir durum varsa kontrol amaçlı gönderin.

2)O düğme turuncu yandığında ekran kartının aktif olduğunu beyaz olduğunda ise ekran kartının aktif olmadığını gösterir. Ekran kartına ihtiyaç duyulan durumlarda otomatik olarak turuncuya döndüğünü görürsünüz. Bazı oyun veya programlarda ise elle ayarlamak da gerekebilir onun için de Nvidia denetim masasında 3D ayarlarının yönetilmesi kısmından programı veya oyunu seçip yüksek performanslı Nvidia işlemcisini kullan diyerek aktifleştirebilirsiniz.

3)P1 kullanmadım ama bildiğim kadarıyla o tuşun amacı tek tuşla herhangi bir programı veya oyunu açmak.
  • yaklaşık 1 ay oldu bilgisayarı alalı görüşlerim şunlar ;

soğutma açısından bilgisayarın çok büyük bir problemi var ısınamıyor bir türlü ısınmıyor bilgisayar ki soğutma sistemini açalım.. arayıp soracam bu soğutma sistemini neden koydunuz bilgisayar zaten ısınmıyor ki diyecem. her türlü oyunu oyna proğramı kur çalıştır mal ısınmıyor arkadaş sinir oldum..

arayıp bu bilgisayar neden ısınmıyor diye bi yerinde bi bozuklukmu var acaba =) maksat geyik olsun çok seviyom ben monster müşteri hizmetlerini :D

neyse ciddi olarak bilgisayarda eksik gördüğüm şeyler ;

eksik tarafları ses açma kapama fonksiyonu için özel bir tuşu yok fn + yön tuşları yapmak zorundasınız eğer varsa ben malım göremedim.. ayrıca wriless açma kapama tuşuda yok yine ayarlardan mause ile yapmak zorundasınız... bu tuşarı biliyosanız paylaşırsanız sevinirim...

her oyun bilgisayarında olduğu üzere enter tuşunu küçük yapmışlar..

touch pedin sol tarafından tıkır gıcır mıcır sürekli bir ses var sadece bendemi vaaaar yoksa her bilgisayarda bu varmı bilmiyorum... telefon açtım sordum harddisk sesi her bilgisayarda olur başka laptoplardada olur dinleyin isterseniz dediler arkadaşın laptoplarını dinledim öyle bi ses yok duyamadım yada çok az var.. bunun işlemcisi son model diyemi böyle ses var bilemedim..

birde şu var sorun bilgisayarı ilk aldım elime geçti w8 kurduk 1 hafta denedim açılıp kapanması 3 saniye sürmüyodu sonra ölü piksel çıktı yolladım paneli değiştirip geri yolladılar bilgisayara bi baktım 20-30 saniyeye çıktı açılıp kapanma süresi...

ha ben çok fazla çalıştırıyorum 10 saat sonra kapatıyorum oyun + proğram + video izliyorum alttan ama zaten bunların hepsini bir arada sorunsuz bir şekilde yapabilmek için aldım bu bilgisayarı lakin çok fazla açık kalınca bazen yalpalama yapıyor sekmeler arasında geçiş yaparken...

eğer sizlerde böyle şeyler olmuyosa benim bilgisayar sorunlu yada ben çok üstüne gidiyorum pc den çok şey bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karahan-87 -- 26 Mart 2014; 18:42:51 >

• Bilgisayarda ne kadar iyi işlemci oluyrsa olsun ssd olmadıktan sonra dediğin arada yavaşlamaları yaşarsın.Mekanik hard disk yetişemiyor , özellikle oyun yüklerken hard diskin %85 şini kullanıyor başka bi işlem yaptığında pcnın çok yavaş olduğunu görürsün.Açılış süresi mekanik diske göre gayet iyi ilk yüklediğimde benimde 3 saneyeye açılıyordu ama oyun program yükledikten sonra süre doğal olarak arttı.

Wifiyi kapatmak için uçak resmi olan bi tuş var benim pc de f10 da ona basınca wifide bluetooth da kapanır.

Dediğiniz sesin arkadaşınızın laptobundan gelmemesi hard diskin 5400 rpm dönüş hızı olduğundandır.Sizinki 7200 rpm daha hızlı dönüyor.
  • Stokta olmaması acı verici. Kim bilir ne zaman gelir, ya da bir daha gelir mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam muhtemelen gtx800 serisinden ekran kartlı yeni modeller bekleniyor o yüzden eldeki bitirdiler. Gerçi Msi daha yeni barebone modelleri açıklamadı. Bu yüzden ve biraz da talep olursa bu modelden yine az miktarda da olsa getirtebilirler ama bunu kendilerine sormak daha doğru olacaktır
  • aqua07 A kullanıcısına yanıt
    Bugün sabah kendileriyle konuştum ve Nisan sonuna Gtx870li modeller gelecekmiş. Sanırım bu cihazdan gelmeyecek. Tüh diyorum.

• hayırlısı olsun hocam artık yapacak bir şey yok beklemekten başka. Fiyatlandırması nasıl olacak onu da zamanı gelince göreceğiz. Bir üst modeli kullanmak çok daha memnun edecektir ama yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile yakın zamanda böyle bir cihaza da ihtiyacınız var sanırım hocam
  • aqua07 A kullanıcısına yanıt
    Evet hocam, nisan sonuna kadar bekleyecek durumda degilim hiç. Okulda ihtiyacım oluyor.
    Ayrıca unutmuşum söylemeyi, 400 500 tl kadar daha pahalı olacakmış sanırım yeni gelecek model.

• Hocam o zaman temiz 2. ele bakın veya stoktaki diğer modellere yönelin en azından işleriniz hallolsun beklemeyin. Veya Msi falan bakın hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: lazx_53

Bilgisayarda ne kadar iyi işlemci oluyrsa olsun ssd olmadıktan sonra dediğin arada yavaşlamaları yaşarsın.Mekanik hard disk yetişemiyor , özellikle oyun yüklerken hard diskin %85 şini kullanıyor başka bi işlem yaptığında pcnın çok yavaş olduğunu görürsün.Açılış süresi mekanik diske göre gayet iyi ilk yüklediğimde benimde 3 saneyeye açılıyordu ama oyun program yükledikten sonra süre doğal olarak arttı.

Wifiyi kapatmak için uçak resmi olan bi tuş var benim pc de f10 da ona basınca wifide bluetooth da kapanır.

Dediğiniz sesin arkadaşınızın laptobundan gelmemesi hard diskin 5400 rpm dönüş hızı olduğundandır.Sizinki 7200 rpm daha hızlı dönüyor.

biliyorum uçak modu tuşunu lakin o sadece kapatmak için değil mi ? ben diyorum ki hem kapamak hem açmak için wi fi yi bir tuş var mı ? ve ses açma kapama için tuş da yok fn + yön tuşları yapmak zorunda kalıyorum oda sıkıntı oluyor çünkü sesi açmak veya kapamak için iki elimide kullanmak zorunda kalıyorum...

dokunmatik panalde bir sürü boş yer var bu ses ayarı tuşunu buraya koymayı nasıl olmuşta es geçmişler hemde böyle sağlam bir bilgisayarda hayret doğrusu...

Hard disk sesine gelince benim için pek sorun değil müzik falan dinlerken video falan izlerken duyulmuyo zaten ama ortam sessiz olunca özellikle geceleri çeşitli proğramlarla uğraşırken bazen sinir edebiliyo insanı

mesela şu anda gece vakti ortam sessiz hiç kulağımı dayayamama bile gerek yok 2 metre uzaktan yine duyuluyo bu hard disk sesi =)

stoklarda yokmuş demek =) benim bire bir değişim talebimded (ölü piksel çıktığı için) beni vazgeçirdiler gecikir falan diye lcd paneli değiştirip yolladılar... heralde birebir değişimde ısrar etsem 1 ay beklemek zorunda kalacaktım.

• Uçak modu tuşuna bi kere basarsanız wifi kapanır birdaha basarsanız açılır.
  • usb 3.0 problemibe bi çözüm bulan var mı?Harddiski usb 3.0 bağlantısından takıyorum bağlantı gidip geliyor.usb 2.0 dan takınca bi problem olmuyor.Bunun kesin bi çözümü yok mu?
  • HDD'yi başka bir arkadaşında 3.0 varsa deneyebilirsin. Aynı sıkıntıyı yaparsa kablo yada HDD arızalıdır. Düzgün çalışırsa Bilgisayarda arıza vardır. Garantisi var ise tamire göndermeni tavsiye ederim.
  • Selam beyler... Uzun bir süre oldu buraya yazmayalı yaklaşık 7-8 ay heralde.. Bilgisayarım biraz sıkıntı vermeye başladı son zamanlarda.. çok oyun oynayan biri değildim ama şu son zamanlarda fazla oyun oynar oldum.. Şöyle bi sorun var oyuna başladığım anda bilgisayarın soğutucusu kendiliğinden çalışmaya başlıyor süpürge makinası gibi maşallah.. Alta alınca oyunu duruyor :D

Normalde hiç böyle yapmazdı hatta doğru düzgün ısınmazdı bile bilgisayar arada ben açardım zevkine süpürge makinasını =) Alt tab lardada sıkıntı olmaya başladı anında alt tab yapabiliyodum oyundayken hiç bir sorun olmadan şimdi 2-3 saniye siyah ekran oluyor bekliyor sonra alt a alıyor makina..

Bu dediklerim birden oldu zamana olan bişey değil zannımca bişeyler oldu anlamadım :D.. proğram ekle kaldırdan acaba bi programmı yükledik bilmeden dedim ama yok en son nvdia güncellemesi yaptım okadar yani..

ekrankartı sürücüsünü güncelledim bilgisayar kasmaya başladı şaşırdım =)

Edit : 1 hafta öncesine kadar 2 oyunu birden açıyıyodum ikiside online birinden sıkılıp öbürüne geçiyordum fandan ses bile glmiyordu.. Neden böyle olmuş olabilir 1 hafta içinde acaba hiç bir şey anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karahan-87 -- 1 Ocak 2015; 2:50:12 >

• bende de benzer problem yapmaya başladı. Grafik programı mı kullnırken kasıyor, yetersiz bellek uyarısı da verdi.
    yeniden servisi arıcam.
    geçen sefer bu problemden dolayı gönderdim 3-5 gün kaldı serviste killer network kart driver uyumsuzluğu falan dediler 2-3 ay problem olmamıştı. şimdi yeniden başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukymk

bende de benzer problem yapmaya başladı. Grafik programı mı kullnırken kasıyor, yetersiz bellek uyarısı da verdi.
    yeniden servisi arıcam.
    geçen sefer bu problemden dolayı gönderdim 3-5 gün kaldı serviste killer network kart driver uyumsuzluğu falan dediler 2-3 ay problem olmamıştı. şimdi yeniden başladı.

Valla bende grafik değilde harita çizimleriyle falan uğraşıyorum..

Banada bu siteye yazdım diye pm atmışlar bizi arayın diyede şu an yapmam gereken bir kaç proje var bilgisayar lazım şimdi isteyecekler gönderemicem 1 hafta sonra falan aricam...

daha önce ölü pikselden dolayı göndermiştim bu kezde böyle bi problem çıktı fan sıkıntısı yani proğram kullanırken falan problem yok ses yok sadece touchpadin sol tarafından sürekli bi tıkırtı ve cızırtı var onuda sormuştum lakin bilgisayar bi işlem yaparken harddskten gelen ses o normal demişlerdi..

Ama bu ses hep var yani bende hiç gitmiyor pc açılınca başlıyor hep tıkır tıkır şeklinde arada zırıltı şeklinde bi ses.. Asıl sıkıntı oyun oynarken harita falan çizim proğramlarında sorun yok.. Oyun oynarken fan hızlanmaya başlıyor hiç böyle değildi önceden birden oldu yani..

İşin ilginç yani oyunu alta alınca ( kapatmadan oyun hala açıkken ) fan susuveriyor bide alta almıyo hemen 3-4 saniye siyah ekran bekliyorum

• ben servisi aradım. bana güncel driverleri yeniden gönderdiler ancak henüz kurmadım. microsoft sitesinde yetersiz bellk sorunu ile ilgili bir hotfix vardı onu kurdum deneme de şu an. olmadı driveri yeniden kuracam. ekran kapatma veya kasma yapmadı şu ana kadar. takip edip görecez..
  • Şeyi sorucam sendede varmı bu tıkırtı cızırtı sesi.. Touchpadin sol tarafından gelen yani sol elimizin altı =) bize göre sol@ukymk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karahan-87 -- 7 Ocak 2015; 22:14:18 >
  • Karahan-87 K kullanıcısına yanıt
    evet orada hdd var. tıkır tıkır bazen ses geliyor. hdd den geldiğini söylediler. daha önce öyle bir hdd sesi duymadım ama. Forumdaki bazı arkadaşlarda aynı tarifi ve hdd den geldiğnden bahsediyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.