Şimdi Ara

### Monster MS-16GC & MS-1757 Kullanıcıları Derneği ### (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
963
Cevap
8
Favori
41.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar cihazı daha almadım abim ge60 i arkadaşı vesilesiyle ucuza ayarlayabilecegini söyledi. Haber bekliyorum eğer akşam 8 e kadar açıksa buyuk ihtimal alacağım gibi. Alırsam görüşlerimi yazarim. Bu arada müşteri temsilcilerinin sıcaklığı insanın hoşuna gidiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler bende bu modelle ge60 arasinda kaldim monsterin isinma durumu nedir ben oyun oynadimmi en az 4-5 saat oynarim

• quote:

Orijinalden alıntı: karakatre

beyler bende bu modelle ge60 arasinda kaldim monsterin isinma durumu nedir ben oyun oynadimmi en az 4-5 saat oynarim

Ge60'ın kasasıyla (dolayısıyla fanıyla) monster'ın kasası aynı. Dolayısıyla soğutma sistemleri de aynıdır diye tahmin ediyorum. Dolayısıyla da ısınma olayı ikisinde de aynı seviyede olacaktır diye düşünüyorum.
    Monster kaliteli bir termal macun uyguluyor mu bilmiyorum. Gerçi MSI kaliteli bir macun uyguluyor mu onu da bilmiyorum Belki o fark ettirebilir...
  • peki bunlarda cift fan olayi varmis k yok mu bu modelde

• quote:

Orijinalden alıntı: karakatre

peki bunlarda cift fan olayi varmis k yok mu bu modelde

çift fan clevo kasalarda var onlar da 3500 TL.http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?kat=6224&urn=457736&lang=tr-TR#.UtQsavRdXUc

MSI'nin stealth modelinde de var çift fan ama en iyisi Asus, daha sonra Clevo soğutmada
  • off 3500 bunlar biraz tuzlu fazla acilmaya gerek yok bence bf 4 gibi oyunlari highda asiri isinmadan oynatsa yeter :D

• Aynı özelliklere sahipler, kasaları da aynı zaten. MSI'ın yanında gelen çanta ve fare biraz daha düzgün gözükse de pek bir önemi yok bana göre. Kaldı ki bahsettiğiniz MSI fiyatına bir 100 TL daha koyarsanız Monster'a SSD taktırabilirsiniz. (120 GB). Ya da direkt böyle alıp, SSD'yi daha sonra kendiniz de takabilirsiniz.

İkisinden birini alacak olsam Monster'ı tercih ederdim kısacası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: infazciyunus31

http://www.pcdepo.com/msi-ge60-20e-294xtr-notebook-urun10918.html

http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?kat=6412&urn=460081&lang=tr-TR#.UtWmyNJdVv8

bende bu iki laptop arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim ??

Ben de arada kalmıştım ve monster tercih ettim.

Bu arada pcdepo sitesindeki açıklamalarda cooler boost 2 demiş soğutma teknolojisine ama bildiği kadarıyla bu teknoloji GT serisi kasalarda mevcut. GE serisi kasalarda cooler boost 1 var. Sitedeki bilgi yanlış olabilir bir teyit etmekte fayda var...

@infazciyunus31

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuuuuck -- 16 Ocak 2014; 12:18:39 >

• ufuuuuck U kullanıcısına yanıt
    Nasıl peki monsterin kasa kalitesi msinin gibi aliminyum hissini verebiliryor mu memnunmusun
  • arkadaslar bende bu modeli almayı dusunuyorum şöyle 3-4 saat oyun oynayan bi arkadaş sıcaklıkları paylaşabilir mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • laptop normal kullanımda ısınmıyor, oyunda da bi soğutucu alırsanız iyi olur, performansı güzel kasıntı takıntı yapmıyor. klavyede ki enter tuşu büyük olsa ve "," tuşunu başka yere koysaymış iyi olurmuş. ses bana göre idare eder öyle üstün bişey değil bi türlü tam istediğim verimi alamadım birşeyler eksik uğraşıyorum ayarlarıyla sanırım ses kartı alacağım. msi ya göre bir artısı kasa siyah olmadığı için toz toplamıyor. kasanın hissiyatı alüminyum plastik karışımı gibi olmuş. sanırım plastik kasanın üzerini alüminyumla kaplamışlar böyle anladım. klavyesi dediğim gibi enter tuşu haricinde güzel. ekranıda beğendim hatta şuan arkamda pencere var ama ekranda bişey görmüyorum gerçekten güzel. yani laptop hoş olmuş performansıda güzel, normal kullanımda ısınmıyor, fazla oyun denemedim o konuda yorum yapamayacağım. sadece sesi hoşuma gitmedi daha iyi olabilirdi 4x2w hoparlör var diyor ama bakalım 3.parti programlarla sesi daha güzel hale getirebilecek miyim. aklınıza gelen bişeyi sorabilirsiniz. ha bide monsterdaki müşteri ilgisini galiba daha önce hiç bi yerde görmedim. eskiden de böyleydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakaya_o -- 16 Ocak 2014; 14:33:45 >

• quote:

Nasıl peki monsterin kasa kalitesi msinin gibi aliminyum hissini verebiliryor mu memnunmusun

Aluminyum görünümünü veriyo da aluminyum değil :D şu an için memnunum bi sıkıntı yok. Daha oturup saatlerce oyun oynamadım ama :)
  • karakaya_o kullanıcısına yanıt
    dostum msige60 ı kullandınmı daha önce aralarında ne gibi farklar gördün ?
  • quote:

dostum msige60 ı kullandınmı daha önce aralarında ne gibi farklar gördün ?

Ge60 i teşhir de görüp kullandım pek kurcalamadim, ama bunların birebir aynı olduğunu biliyorum yani clevo marka kasalari kullanıyorlar. (Ynlis biliyorsam duzeltin) msiin farkı görsel olarak daha güzel ve klavyenin sol üst kisminda "keyboard by steel series" yazıyor monsterda laptopun iç kisminda etiketler dışında marka yok kendi markası bile yazmıyor sadece dış kisimmda monster yazısı var. Dış görünüm dışında ge60 neyse o. Verdiği mauspad güzel malzemeden yapılmış ama kenarları dikişli değil zamanla açılabilir o yüzden bi ayakkabıcıda kenarlarına dikiş attırmayı düşünüyorum bu saatte de aklıma bişey gelmedi sormak istediğin konu varsa yardımcı olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakaya_o -- 17 Ocak 2014; 6:56:15 >

• kardesim bikac oyun deneyip isi degerlerini atsan cok makbule gecer

Msinin kasası gerçekten güzel fırçalanmış aliminyum zaten hasta oldugum bi tasarım çok kararsız kaldım aradaki 300 tl civarı fark düşündürüyor
  • bende ikisi arasında çok kaldım msi da 2700 lira olsaydı onu alırdım. vatan bilgisayarda ordaki tanıdığım bi elemanla konuştum, bana 3000 liradan aşağı düşmez dedi. olursa 3000 olurmuş. zaten 3000 liradan aşağı olan yer de bulamadım aldım gitti. 3 4 gündür kullanıyorum memnunum şuan. zorlayacak bir oyun kurmadım. l4d2 var 80-100 fps de oynatıyor. direksiyon seti olduğundan ets 2 yi kurdum full ayarlarda 30-35 fps yüksek ayara düşürünce 40 fps lerde oynatıyor dikey senk. açık. bide moh 2010 multi vardı oda full ayarda vsync açık 60fps de sabit kapatınca daha da yukarı çıkıyor. durum şuan böyle originden bf3 ve crysis 2 max iniyor. onlardaki durumuda yazarım. daha önce gtx570 li sistem vardı onun eksikliğini hissettirmiyor açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakaya_o -- 17 Ocak 2014; 11:19:58 >
    Bu akşam sipariş edecem galiba msi yi alıcam çünkü kasası gerçekten çok hoş :(
  • Dediğim gibi aynı fiyat olsa msi alırdım tasarımından dolayı. Ama bu cihaz da msi, aida64 un anakart kisminda msi ge60 yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakaya_o -- 17 Ocak 2014; 17:57:47 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.