Şimdi Ara

Monster mı MSI Prestige Serisi mi ? (MSI Alında) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
2
Favori
7.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: musa_unsal2005

Kardeş bu bilgisayarı ağız tadıyla ve tam gücüyle kullanmak istiyorsan m2sata bi ssd almanı öneriririm. Önerim 250 gb samsung evo 850 alman. Bunu senin takman garantiyi bozuyorsa teknik servisle konuçup onlara taktırabilirsin.

Haklısınız öyle bir planım var şuan fakat size bir şey danışmak istiyorum bu notebook'un sayfasında ssd solutu için şöyle yazıyor.
    "1x M.2 PCI-E Gen3 x4 (NVMe) / SATA Combo SSD" bu tam olarak ne demek acaba?
  • 3. Jenerasyon m2 sata portu ssd uyumlu demek istiyo sanırım. Sata combo ssd sanırım bu demek. Öylesine süslemişler kelimeyi ya da hdd slotuyla raid yapabiliyor bakmak lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende bu notebook u araştırıyorum NVMe dediği sanırım en profesyönel ssd portu
    http://www.amazon.com/Samsung-950-256GB-PCIe-NVMe/dp/B01639696U/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1450379267&sr=8-2&keywords=Nvme
    burdaki ssd nin gireceği giriş

edit: eminde değilim m2sata ssd lerde çalışabilir öğrenmek lazım kesin bir bilgi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NowOrN3wer -- 17 Aralık 2015; 21:16:37 >
  • NowOrN3wer kullanıcısına yanıt
    http://www.msi.com/product/notebook/PE60-6QE.html#hero-specification

M.2 PCI-E Gen3 x4 SSD (NVMe) (Optional)

mevcut emin olabilirsiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdr_81

http://www.msi.com/product/notebook/PE60-6QE.html#hero-specification

M.2 PCI-E Gen3 x4 SSD (NVMe) (Optional)

mevcut emin olabilirsiniz :)

onu biliyorumda piyasada ki standart m.2 satalar ile çalışırmı bu acaba yoksa sadece NVMe ilemi
    ahci olmadığı süreci nvme pcie 2.0 desteklemesi lazım ama aşağıdaki resimi incelerseniz sata desteklemiyor sanırım emin değilim. Ki böyle bir porta sata takmakda akıl karı değil yani :)

https://www.ramcity.com.au/assets/images/m.2-connectors-m-b.jpg

aşağıdaki modellerde pcie serisi

http://www.pcper.com/files/imagecache/article_max_width/review/2015-04-15/150407-165908.jpg

tam net bir bilgiye ulaşabilirseniz benide bilgilendirin lütfen :)

• MasterOFMonster M kullanıcısına yanıt
    DİKKAT

MSI PE60 6QE modelini aldığımı söylemiştim bir sorunum var ELEKTRİK KAÇAĞI aliminyum kasa olduğu için klavyenin alt kısmına veya ekranın arka kısmını parmağımla gezdirdiğim zaman bir titreşim oluşuyor karıncalanma gibi bunu fırçalanmış yüzeyden olduğunu sanmıştım ama fişi çıkartıp pille çalıştırdığım zaman karıncalanma gidiyor. 2 elimin parmaklarını kullanınca sanırım bir devre tamamlanıyor ve karıncalanma yine gidiyor tek elle gezdirince sorun aynı şekilde devam ediyor :D biraz araştırdım sanırım topraklama prizle alakalı emin değilim ama yinde bu bir sorun servise gönderip iade isteme şansım varmıdır sizce MSI servis ile iletişimi geçmişi olan varmı ?

İlginç bişey daha var oda çıplak ayak plastik terlik giydiğim zaman karıncalanma yine kayboluyor :D buda topraklama sorununu destekliyor

aynı sorun sizdede varmı kontrol edebilirmisniz
  • quote:

ahci olmadığı süreci nvme pcie 2.0 desteklemesi lazım ama aşağıdaki resimi incelerseniz sata desteklemiyor sanırım emin değilim. Ki böyle bir porta sata takmakda akıl karı değil yani :)

https://www.ramcity.com.au/assets/images/m.2-connectors-m-b.jpg

aşağıdaki modellerde pcie serisi

http://www.pcper.com/files/imagecache/article_max_width/review/2015-04-15/150407-165908.jpg

tam net bir bilgiye ulaşabilirseniz benide bilgilendirin lütfen :)

buna uyumluyu bulabilsek güzel olur m.2 sata olur gibi ama uyum durumu nedir ne değildir bilinmez

Samsung 950 pro ve Samsung SM951 uyumlu en mantıklısı 950 almak monsterın mağzasında tulpar serilerinden birinde vardı benchmark testii yapptığımda 2500mb a gördüm ;)
  • quote:

Samsung 950 pro ve Samsung SM951 uyumlu en mantıklısı 950 almak monsterın mağzasında tulpar serilerinden birinde vardı benchmark testii yapptığımda 2500mb a gördüm ;)

onun uyumlu olduğunu biliyordum ama 200$ ve 250gb ben sadece linux kurabileceğim 64 yada enfazla 128lik bir ssd bakıyorum o slot için m2 satalar bu ara uygun diye bakıyordum
    msi ge62 2qe sizin için uygun ozaman ssd raid bile yapabilirsiniz

http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-ge62-2qe-072xtr-apache-gtx965m-notebook-pmu340557

http://www.msi.com/product/notebook/ge62-2qe-apache.html#hero-overview

• Hocam merhaba bende bu bilgisayarı almayı düşünüyordum. Fiyatının Msi PE 60 2QE' den neden daha ucuz olduğuna dair detaylıca bir araştırma yaptım. 2QE modeli i7 5700HQ işlemciye ve 16 GB DDR3 ram'e sahipken 6QE i7 6700HQ ya ve 8 GB DDR4 teknolojisine sahip. Daha güncel teknolojinin daha ucuz olması bende bir şüphe uyandırdı. Araştırdım ve 6QE modelinde kullanılan IPS ekran panelinin Chi Mei marka bir Tayland firmasının panelini kullandığını buldum.

GE62-2QF (Broadwell) - SDC324C (From Samsung, IPS)
    GE62 - 6QE (Skylake) - CMN15x (From Chi Mei? Chi Mei Panel )

PE Series
    PE60-2QE (Broadwell) - SDC324C (From Samsung, IPS)
    PE60 - 2QE (Unsure) - LG040E
    PE60 -6QE (Chi Mei Panel, review by Skisz)
    PE70 - 6QE (Chi Mei Panel, review by Dannyoski)

2QE serisindeki IPS panel ise yukarıda yazdığı gibi Samsung marka kullanılmış. İki cihaz karanlıkta %100 parlaklık açılarak yan yana getirilmiş. Sonuca birlikte bakalım sağda ki 6QE soldaki ise 2QE

Sizden ricam karanlıkta ekranı aynı şekilde SRGB moduna alarak resmini çekip paylaşmanız. Eminim bu cihaz Türkiye'de çok tutulan cihazlardan olacak bu yüzden benim gibi alacak arkadaşlara ön bilgi olsun.

Monster mı MSI Prestige Serisi mi ? (MSI Alında) Monster mı MSI Prestige Serisi mi ? (MSI Alında) Monster mı MSI Prestige Serisi mi ? (MSI Alında)

• Monster ile MSI'yı kıyaslamak bile yanlış, tabii ki de '' MSI '' Alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BariGeLLoViC

Hocam merhaba bende bu bilgisayarı almayı düşünüyordum. Fiyatının Msi PE 60 2QE' den neden daha ucuz olduğuna dair detaylıca bir araştırma yaptım. 2QE modeli i7 5700HQ işlemciye ve 16 GB DDR3 ram'e sahipken 6QE i7 6700HQ ya ve 8 GB DDR4 teknolojisine sahip. Daha güncel teknolojinin daha ucuz olması bende bir şüphe uyandırdı. Araştırdım ve 6QE modelinde kullanılan IPS ekran panelinin Chi Mei marka bir Tayland firmasının panelini kullandığını buldum.

PE Series

2QE serisindeki IPS panel ise yukarıda yazdığı gibi Samsung marka kullanılmış. İki cihaz karanlıkta %100 parlaklık açılarak yan yana getirilmiş. Sonuca birlikte bakalım sağda ki 6QE soldaki ise 2QE

Sizden ricam karanlıkta ekranı aynı şekilde SRGB moduna alarak resmini çekip paylaşmanız. Eminim bu cihaz Türkiye'de çok tutulan cihazlardan olacak bu yüzden benim gibi alacak arkadaşlara ön bilgi olsun.

Monster mı MSI Prestige Serisi mi ? (MSI Alında) Monster mı MSI Prestige Serisi mi ? (MSI Alında) Monster mı MSI Prestige Serisi mi ? (MSI Alında)

Aynen bu konuyu öğrenmek lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hocam merhaba bende bu bilgisayarı almayı düşünüyordum. Fiyatının Msi PE 60 2QE' den neden daha ucuz olduğuna dair detaylıca bir araştırma yaptım. 2QE modeli i7 5700HQ işlemciye ve 16 GB DDR3 ram'e sahipken 6QE i7 6700HQ ya ve 8 GB DDR4 teknolojisine sahip. Daha güncel teknolojinin daha ucuz olması bende bir şüphe uyandırdı. Araştırdım ve 6QE modelinde kullanılan IPS ekran panelinin Chi Mei marka bir Tayland firmasının panelini kullandığını buldum.

PE Series

Hocam soldaki 2qe olmaya bilir çünkü 6qe ve 2qe nin kasa yapısı aynı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Aynen kasa farklı bir de soldaki laptop'un klavyeye bakınca da üst seviye bir msi modelleriyle alakası yok. Hepsinde numerik var
  • PE60 6QE Ekranın modeli innolux N156HGE-EAL Aidate64 e göre

Yukardaki resimler doğrudur ki bunun karanlıkla veya RGB moduyla alakası yok bütün modlarda aynı olay var ekrana üstten veya aşağıdan baktığınız zaman yukardaki görüntü oluşuyor geniş açı özelliği olduğu için sağ ve soldan bakmak görüntüyü nerdeyse etkilemiyor.

En sağdaki resimde 2QE modeli beyaz renk daha canlı fark ettiyseniz ufak ayarlamalar ile aynı görüntü yakalanıyor. RGB modunda bütün renkler doğru yansıtılmak istendiği için beyaz tam beyaz olmuyor kırmızı renk ayarını düşürdüğünüzde beyazlar oturuyor; designer veya gamer modunda tam istenilen görüntü elde edebiliyorsunuz. Sizin için video çektim umarım yardımcı olur ;)

MSI PE60 6QE ekran inceleme (Forumdonanım)

https://www.youtube.com/watch?v=tKgLHPtEaGY

IPS takıntınız varsa birde bu modeli inceleyin IPS level ile neyi kast ediyor bilmiyorum ama bu ekrandan daha iyi olduğu kesin

http://www.sanalmarketim.com/msi-ge62-6qd405xtr-apache-pro-core-i76700hq-8gb-128gb-ssd-1tb-gtx960m-156-full-hd-freedos/p_63052/

http://www.msi.com/product/notebook/GE62-6QD-Apache-Pro.html#hero-specification

• Hocam bütün gündür bilgisayar bakmaktan kafam yandı resmen. Acelem yok ama içime sinen cihazı almak istiyorum. Msi in bu cihazı gerçekten iyi özelliklere sahip ancak gaming modellerinin havasını yansıtmadığını düşünüyorum. Msi bu yaptığı resmen alçaklıktır yani niye koymuyorsun kardeşim IPS paneli Samsung ve LG gibi markalardan burada bunu tartışmak zorunda mıyız ? :) Şaka bir yana resmen Monster'a kaydım i7 6700HQ ve GTX 960M takılı 3600 TL birde IPS paneli belli LG nin :) Ama hala kararsızım killer ethernet de yok bu seride renkli klavye de. Msin çok daha üstün olduğunu biliyorum ama 2400 liralarda cihazlara bakıyordum nereye geldim :D
  • quote:

Hocam bütün gündür bilgisayar bakmaktan kafam yandı resmen. Acelem yok ama içime sinen cihazı almak istiyorum. Msi in bu cihazı gerçekten iyi özelliklere sahip ancak gaming modellerinin havasını yansıtmadığını düşünüyorum. Msi bu yaptığı resmen alçaklıktır yani niye koymuyorsun kardeşim IPS paneli Samsung ve LG gibi markalardan burada bunu tartışmak zorunda mıyız ? :) Şaka bir yana resmen Monster'a kaydım i7 6700HQ ve GTX 960M takılı 3600 TL birde IPS paneli belli LG nin :) Ama hala kararsızım killer ethernet de yok bu seride renkli klavye de. Msin çok daha üstün olduğunu biliyorum ama 2400 liralarda cihazlara bakıyordum nereye geldim :D

Bence msi al başka seçenek yok victor battı oda clevodan alıp satıyordu monster da öyle bigün bakarsın marka ortada yok ama msi daha üsim olarak güvenilir , bende 4720HQ gtx970m versiyonlusu var ge62 şu an bir arkadaşa bakıyoruz elimizde laptop varken bile alması zor

6. nesil gtx960m
    5. nesil gtx965m
    4. nesil gtx970m

3 msi ge62 kombinasyonu arasında sıkıştık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam hangi sitelerden bakıyor sunuz? GTX 970M olan cihazlar çok pahalı. Ben 4000 lirayı geçmesin istiyorum. Mümkün olduğunca güncel bir işlemci ve ekran kartı olmalı. Benim aklımda hep i7 6700HQ ve GTX 960M var ama i7 5700HQ ve GTX 960M gibi bir msi bulursam kesinlikle düşünürüm.

Ufak bir liste yaptım kendimce neleri kesin istiyorum neleri kesin istemiyorum. İlk önce bunu belirledim. Size de yardımcı olabilmek açısından yazayım.

- Cihazın Siyah renkte olmasını ve plastik olmamasını istiyorum. Bu yüzden tercih kesinlikle Msi

- 15.6 İnç 1920x1080 Full HD Ekran olmak zorunda ( 17.3 çantam yok ve daha ağır 15.6 inç den)

- Killer Ethernet kesinlikle olmak zorunda. Hayatım boyunca online oyun oynadım ve gereksiz yere ping olayından maçlar kaybettiğimi bilirim.

- SSD olmamalı fiyatı arttırıyor. Samsung 840 EVO 120 GB SSD'ye sahibim. Aldığım cihaza bunu takabilmeliyim. Garantı bozulmamalı.

- 4 hoparlör +1 woofer olayı çok hoşuma gitti. Gaming modellerinin hangilerinde var hangilerinde yok bilmiyorum.

- Kesinlikle Steelseries multi colour olmalı beni en çok heyecanlandıran donanımlardan biri bu :)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.